Ile kosztuje ....

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
_fox_

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Wycinałem tylko u sąsiadów za przysłowiowy browarek :) oczywiście drewno zabierałem na opał, ciąłem lekko poniżej gruntu żeby później nie było widać.
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

U nas na wsi jest coś w rodzaju wymiany. Ścinający bierze sobie drewno na opał, albo do innych celów. W takim wariancie nie ma przepływu gotówki. Oczywiście można i inaczej, to nie reguła, mówię tylko o znanych mi przypadkach w pobliżu. Korzenie zostają w gruncie.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Zmoderowano.
Comcia


Temat jest wybitnie branżowy, daje nam pogląd na to co i jak organizować w kraju i tego się trzymajmy.

Mamy sezon 2012, wyjątkowy ze względu na szalejące ceny paliw, transportu, utrzymania sprzętu.
Zastanowić należy się, jak konstruować cenni, by przetrwać i nie tracić przy tym potencjalnych klientów,
którzy też mają ograniczone zasoby finansowe.
W przeciwnym wypadku brukarze, zabetonują nam ogrody i pójdziemy z torbami.

Aby uporządkować temat proponuję podzielić go na część

1. Instalację
2. Architektura
3. Trawnik
4. Nasady
5. Inne

Każdy piszący zaczyna temat od formuły

[NASADY]

.... jaki koszt sadzenia ......
.... ile za wycięcie ......
itd...

[ARCHITEKTURA]

.... ile za projekt ....
..... ile za murek ....
...... ogrodzenie ....
..... metaloplastykę ....
Bolszakoof
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 13 sty 2010, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Ja doszedłem do wniosku że cennik sensu nie ma w mojej (naszej) branży. Dostaję masę telefonów od firm sprzedających cenniki ogrodnictwa ale zawsze odmawiam, bo rozpiętości są tak duże, że nigdy wycena z cennika nie będzie ofertą. Zakres prac trzeba przeanalizować po wizycie w terenie, przeliczyć koszta (wciąż rosnące) i uwzględnić swój zarobek z jakimś zapasem zimowym.
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Bolszakoof pisze: Dostaję masę telefonów od firm sprzedających cenniki ogrodnictwa ale zawsze odmawiam, bo rozpiętości są tak duże, że nigdy wycena z cennika nie będzie ofertą.
???????? ktoś chciał Ci wcisnąć cennik ogrodnictwa??? :D co to ma być?:)
_fox_

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Jak widać w RP na wszystkim można zarobić :;230 :;230 a przynajmniej próbować zarobić, a naiwnych nie sieją :) sami się rodzą ;:108
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Widziałam jeden taki cennik i oczy mi wyszły na wierzch :shock:
Jedną z opcji było przeliczanie nasadzenia roślin na m2 z takim wyliczeniem ,że na ten metr kwadratowy o wartości 40 zł masz podłoże, ściółkę ( korę), rośliny ( nie ważne jakie!!!) i robociznę. Klient mnie takim cennikiem uraczył ,bo nie zgadzał się z moja wyceną, bowiem w miejscu gdzie planowałam mu wsadzić klona o wartości 170 zł ( chciał mieć kilka dużych drzew!) zażyczył sobie 40 zł za metr - no bo przecież ma cennik.... :roll: :roll: :roll: Oczywiście inne metry kwadratowe też mu się nie zgadzały zatem zrezygnowliśmy ze wspólpracy :lol:
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

A ja startowałem w przetargu, w którym wygrała oferta na koszenie zieleni miejskiej za 17gr!!! brutto z wywozem pokosu. Co do cenników nasad to są tak różne rodzaje naliczania. Jedni liczą od wielkości donicy, (2zł za cm) inni od wartości roślin, (50-100%) a jeszcze inni przeliczają na roboczo godziny (35zł netto)
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

ceny różne ale wiele czynników różnych
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

aniawoj

A mi klient odmówił, przyjęcia do realizacji trawnika, na którym miało się znaleźć 2000m2 trawy z rolki, przywóz ziemi, naturalnie prostowanie terenu, obrzeża z kostki Libet Bianco Carera 110mb nawodnienie z rozebraniem kostki libet i wyprowadzeniem przyłącza plus studnia głębinowa 30m. Koś się znalazł, co to wszytko wykona za 12.000zł brutto !!! z materiałem!!! rzecz jasna.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

O ludzie! Toż to na sam trawnik nie starczy ,a gdzie reszta :shock: Sama studnia to z 10 000 ;:14 Nie pomyliłeś się w tej kwocie czasem? :shock:
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

aniawoj pisze:O ludzie! Toż to na sam trawnik nie starczy ,a gdzie reszta :shock: Sama studnia to z 10 000 ;:14 Nie pomyliłeś się w tej kwocie czasem? :shock:


Moja wycena bez studni była 41.000 z materiałem, co uważam za bardzo niewygórowane warunki finansowe.
Studnia miała kosztować u mojego podwykonawcy 5500zł z materiałem.
No ale ktoś wykona to za 12.000 brutto, taką inwestor dostał wycenę. Widziałem ją i tylko podziękowałem za mile spędzone chwile,
przy kawie. Nie wiem jak ten ktoś to wykona, wystarczy policzyć sam materiał:

Libet na obrzeża 11m2 =110mb cena 950zł
Trawa z rolki 2000m2 x 10zł = 20000zł chyba, że drugi gatunek to 10.000zł
Nawodnienie około = 5500zł
Ziemia pod trawnik około 120m3 = 4000zł z transportem /własnym/

Czyli zakładając nawet, że trawa będzie na wały melioracyjne to, materiał przekracza kwotę jaką ktoś zaoferował
to tylko te grubsze materiały bo nie liczyłem piasku i cementu do obrzeży, kosztów transportu i dziesiątek innych drobnych materiałów,....

950zł
10000zł
5500zł
4000zł
----------
20.450zł materiał
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

ogrod2000 pisze: Studnia miała kosztować u mojego podwykonawcy 5500zł z materiałem.
Dawaj mi tego wykonawcę! ( Nie żartuję!)Ja za 19m studni zapłaciłam 6300 zł a będę wiercić drugą!
Krakowsko - Katowickie ceny są ogromne w stosunku do innych rejonów Polski ;:145
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”