Ile kosztuje ....

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Witam świetny temat do dyskusji, podłączę się, bo i ja zaczynam powoli zbierać doświadczenie.
Ceny nie biorę z cennika, bo to bezsensu, niemożna uśrednić prac w ogrodnictwie. Wycenę dokonuje na podstawie projektu, jest wiele czynników wpływających na całkowity koszt. Przygotowanie ziemi, odwodnienie piaskowanie odkwaszanie lub wapnowanie to na początek więc jak można powiedzieć ze trawnik jest 10zł m2 skoro rozpiętość roboczogodzin może być ogromnie duża. Ceny muszą być pozornie wysokie i zawsze będą, bo ogrodnictwo to praca sezonowa wiec sezon musi dać utrzymanie na cały rok w tym nie roboczy. Zimę planuje przetrwać na odśnieżaniu może dekoracjach zimowych, no i produkcji kamienia ogrodowego. Co do nawadniania mam doświadczenie i z własnego podwórka czyli Dolnośląskie i Mazowieckie, wiec wygląda to tak na D. ceny staram się trzymać 2500zł za 6-cio sekcyjny zestaw, sterownik posiadam własny, czujnik wilgotności gleby również, ale to opcje. w mazowieckim cenny są wyższe i tam liczę 850 zł za sekcje. Co do kapitału ludzkiego to faktycznie rotację mam ogromną, ciężko jest pozyskać pracownika sumiennego chętnego do pracy, większość to obiboki, szukające pretekstu by tylko zwiać do domu. Nie wspomnę o wiecznie rozrzuconych petach co doprowadza mnie do białej gorączki. Ale wszyscy pracownicy mają jedną wspólna doskonałą cechę, jeszcze nigdy nie spóźnili się po wypłatę są wyjątkowo sumienni w tej kwestii. Co do łączenia sił w spólne projekty to doskonałe rozwiązanie, można wówczas startować w przetargach dla miast gdzie umowy są kilkuletnie. Łatwiej przeskoczyć zabezpieczenie finansowe i wykazać większe doświadczenie.
maestro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 paź 2010, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

topsin pisze:Powiedz mi jeszcze jak Ty ustalasz cenę za opryski bo mi to wychodzi w granicach od 15 do 30zł za zbiornik 5l?
ja za zbiornik 10litrów licze 80zł czyli za 5 l wychodzi 40zł.cennik z ostatniego lata:)
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Mam pytanie, na jaką sumę byście wycenili prace związane z rekultywacją gleby i nasadzeniem 330 drzew.
Przez rekultywację, w tym przypadku rozumiem przygotowanie gleby (4500 m2), przy ogrodzeniu działki wokół 3/4 terenu, pod posadzenie tam w pasie szerokości od 6 do 15 m drzew iglastych (226 szt Pinus nigra, 34 szt Picea omorika) i 70 szt liściastych (Betula utilis 'Doorenbos', Acer platanoides 'Crmson sentry', Rhus typhina, Carpinus betulus 'Fastigiata'), Liściaste wg. projektu sadzone w grupach jednogatunkowych po kilkanaście sztuk. Bez zaprawiania dołków urodzajną glebą.
Gleba od nie wiem jak dawna, była nieużytkiem i zarosła dzikimi trawami i chwastami wysokimi na ok 1,50 m (na żółto kwitnące wiechy, o zdrewniałych łodygach), oraz dziczki grusz, brzóz i olch (krzaki wysokości ok 2 - 3 m). Na obecną chwilę chwasty i krzaki zostały wycięte, pozostały jedynie w glebie ich kłącza i karpy. Po posadzeniu tam roślin, teren pod drzewami ma być pokryty 5 cm warstwą ściółki ze zrębków tworzącą nieregularny pas wokół ogrodzenia.
Materiał roślinny będę miał swój. Wszystkie rośliny w doniczkach 20 - 25 cm. sadzone w dołki 30x30x30 bez zaprawiania.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Czy darń ma być zerwana na powierzchni 4500m2 :shock: I wszystko to wyściółkowane zrębkami? Dobrze zrozumiałam?
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Dziękuję Ci Aniu za zainteresowanie :D
Aniu, darń ma być usunięta, zaorana, lub przejechania glebogryzarką tam gdzie się da, chodzi o to aby na powierzchni 2200 m2 wysypać zrąbkami, reszta to powierzchnia wstępnie przygotowana do założenia w przyszłym roku na reszcie ogrodu trawników z traw łąkowych i tych do koszenia.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
adamek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 sty 2011, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Hej wszystkim. przeczytalem to co pisaliscie wczesniej. W tym roku otwieram firme ogrodnicza i takie pytanko czy ceny ktore podawaliscie to sa ceny realne ktore moge u siebie zastosowac??
pozdrawiam
yenko
50p
50p
Posty: 52
Od: 6 maja 2010, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Ceny realne będą takie jakie mają twoi konkurenci w okolicy, czyli łapiesz za telefon i udajesz klienta co nie zna się na rzeczy. Ewentualnie przeszukaj strony www firm w twojej okolicy i poszukaj tam cenników. Rzadko są dawane cenniki na stronach ale może coś znajdziesz. Ja tak robiłem i dużo się dowiedziałem.

Pozdrawiam
Bolszakoof
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 13 sty 2010, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

czasem można szału dostać z tymi telefonami z konkurencji. Przecież od razu takiego idzie rozpoznać :)

Ja po sezonie mogę tyle podpowiedzieć, że pierwsze roboty kasuj tyle, żeby Ci starczyło na opłaty i coś na górkę.

Najlepiej byłby żeby każdy napisał co konkretnie chce mieć w cenniku i myślę, że każdy forumek dorzuci kilka słów na temat i jakoś sobie te cenniki pobudujecie.

Przede wszystkim nie za drogo i nie za tanio ! :-D
...i robię co lubię.
adamek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 sty 2011, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Hej. A mam takie pytanie czy ktoś z Was, zajmuje sie caloroczna opieka ogrodow i ile bierzecie np za miesieczne utrzymanie ogrodu?
krzysiek_ju
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 mar 2011, o 17:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Dzień dobry!

Chciałem zdobyć trochę doświadczenia w pracy w ogrodnictwie (m. innymi po to, aby w przyszłości lepiej robić moje ścieżki przyrodnicze- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1&start=14 - dwie w tym roku już zrobiłem ;) jak zrobię zdjęcia to wstawię), dostałem ofertę pracy fizycznej przy zakładaniu ogrodów. Firma dość duża, na priv podam link do strony internetowej.

Chciałbym Was zapytać, ile orientacyjnie taki pracownik zarabia. Nie mam doświadczenia, ale nie jest wymagane jakieś szczególne. Mam wykształcenie leśne i ogólnie na biologii roślin znam się dobrze, mam doświadczenie w produkcji i montażu galanterii ogrodowej, powinienem sobie radzić.
Bardzo liczę na Waszą pomoc.
adamek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 sty 2011, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Hej
Mam takie pytanie dla Was wszystkich, ile bierzecie za uprawienie metra kw. glebogryzarka reczna ( bez ciagnika), bo nie wiem ile mniej wiecej przyjac do cennika
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzesiu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3681
Od: 25 gru 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Ja też mam zamiar taki cennik wprowadzić
I to bardzo przydatne informacje
yenko
50p
50p
Posty: 52
Od: 6 maja 2010, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ile kosztuje robocizna w ogrodnictwie...

Post »

Adamek, ja biorę 1 zł za mkw spalinową glebogryzarką plus dojazd jak poza miastem.

A ja się zastanawiam ile kosztuje robocizna za zrobienie odwodnienia na powierzchni około 200 mkw? Bez wliczania materiałów, chodzi o samo wykopanie rowów, i założenia drenaży zgodnie ze sztuką (żwir, geowłóknina itp). Jak to się liczy za mb wykopanego rowu czy jak??

Pozdro dajcie znać jak ktoś robił i zan cenę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”