Karmnik dla ptaków

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Droga Kingo, jesteś skromna, kochana kobitka.
Dziękuję za dobre słowo, ale mnie zawstydziłaś. :oops:
Piszesz, że łatwiej być dobrym dla zwierząt niż dla ludzi. Nie jestem tego pewna. Ludzie tyle złego uczynili dla zwierząt, że dziw bierze, że one sobie jeszcze jakoś dają radę. Zabijamy dla skór, dla mięsa (w nadmiarze), dla zabawy... aż ciarki mi lecą po plecach, co człowiek potrafi zrobić zwierzęciu, jak je traktuje, w jakich warunkach trzyma... Jak ktoś mi zwraca uwagę, że tyle (?) robię dla zwierząt, a gdzie indziej głodują dzieci, dorośli, to ja się pytam: a co Ty zrobiłeś dla tych ludzi? Ja dokarmiam zwierzęta, pilnuję aby miały co pić i gdzie się wykąpać. Aby miały ciepło i niepotrzebnie się nie rozmnażały, żeby potem wylądować w sierocińcu dla zwierząt. A Ty co zrobiłeś dla tych głodujących dzieci, bo dla zwierząt nie robisz nic, prawda? Kinga, prawie wszystkie takie osoby milkną, bo cóż mogą mi odpowiedzieć. Oni nie robią nic, ani dla ludzi, ani dla zwierząt, tylko gadają. Niepotrzebnie gadają. A tym gadaniem mnie wnerwiają. Ja, jak idę z mięsnego (a udało mi się kupić kości ze schabu, czy karczku) to po drodze rozrzucam psiakom. Mam kilka takich, co z daleka wiedzą, że to ja idę. Jak, nie wiem? Nawet jak idę w niedzielę do kościoła (mam ok.7 min.drogi pieszo) to zawsze mam w woreczku coś dla tych psiorków, bo one wychodzą do mnie naprzeciw, wstają na łapki i przez płot już mnie witają i merdają ogonkiem. Jak mogę przejść obojętnie. Człowiekowi ciężko dogodzić, ja opiekuję się moją Mamą i Teściuniem i nie mam lekko, czasami mam dość, choć ich bardzo kocham. Takie jest życie. Jedni pomagają ludziom, inny zwierzakom. Ja należę do tych drugich. Mam cichą nadzieję, że to nie grzech. ;:167

duju widać, że masz często takich gości. Gromadki Cię odwiedzają. Teraz tak mało widać karmników. Zawsze mnie śmieszy, jak ptaszki się bija o jedzenie, a jedzenia wystarczy dla wszystkich. Mają to chyba w swojej naturze.
Jesteś Wielki!!! :wit

Dawidku! cieszę się bardzo, że dalej dbasz o ptaki, psiory... Zima daje im w kość, więc musi być ktoś taki jak Ty, aby mogły doczekać wiosny, tak jak i my na nią czekamy. Bywaj Młody Przyjacielu, pa ;:138
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Ale wspaniałe! Ktoś mógłby podpisać? Czy to pierwsze to zięba?
Po wpisie Janusza sprawdziłam w mojej biblii ptaków (A. Kruszewicz "Ptaki Polski") i rzeczywiście wygląda to na jera!
Znalazłam też tego zielonego ptaszka z dwóch ostatnich zdjęć. To dzwoniec. :)

A'propos karmienia ptaków. Czytałam kiedyś historię pary ptaków. Nie pamiętam gatunku, ale ważne jest to, że u tego gatunku samiec karmi samicę siedzącą na jajach i parują się na całe życie. Tej parze zdarzyła się taka przygoda, że samiec został ranny. Samica od razu podjęła opiekę. Karmiła go. A on pokornie jadł dopóki nie wydobrzał. Jak już poczuł się silny to zareagował bardzo gwałtownie na próbę karmienia i ustawił swoją samicę do pionu. Po czym ją nakarmił. Komentarz ornitologa był taki: Zawsze silny karmi słabszego. I to ustawia hierarchię. Wiec jak samiec wzdrowiał, to poczuł się bardzo obrażony próbą nakarmienia go. :twisted:

Myślę, że u ludzi może być podobnie. Przyjęcie pomocy jest przyznaniem się do słabości. Mało kto to potrafi zrobić nie tracąc poczucia własnej wartości.
Agata
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

To pierwsze zdjęcie także i mnie od razu wpadło w oko. Przynajmniej dla mnie jest to rzadki zimowy gość - zięba jer. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz widziałem tego ptaka...
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Kin14
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1325
Od: 27 sie 2008, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Cieszę się, że w moim ukochanym Radomiu taki rzadki gość przebywał.
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Witam wszystkich dokarmiających ptaszki.
Ja dzisiaj tez wywiesiłam słoninkę dla sikorek, przed oknem na drzewie .mieszkam w mieście,
moje sikorki na działce mam daleko -teraz jest problem, żeby dojechać , ale pomysł Pani Stasi
na pewno będzie genialnym sposobem, Nie będę często na działce , ale pokarmu rozwieszę dużo, żeby starczyło na dłużej.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
tadeo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1982
Od: 1 mar 2009, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Stasiu.jak będą się czuły ptaszki w takiej willi pełnej oczywiście jedzonka.
Obrazek
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Witam wszystkich :wit
Ja również dokarmiam ptaszki . Do mnie przylatują wróble , sikorki , gołębie dzikie a dziś widziałam kosy .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to karmniki .

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Jak zrobić karmnik dla ptaków z butelki .

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zro ... -z-butelki
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Mnie już odwiedziły takie ptaki:
-sikorka bogatka
-sikorka modra
-cukrówka
-wróbel
-gil (dzisiaj przyleciał :heja )

Kilka fotek słabej jakości, bo robione przez okno i na największym zoomie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja ptaki dokarmiam mieszanką ziaren, okruszkami chleba, jabłkami, słoniną...
Kin14
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1325
Od: 27 sie 2008, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Byłam na wsi kilka dni i też dokarmiałam, najwięcej było potrzeszczy, kulczyków ,kilka mazurków i jedna sierpówka.
Obrazek
Zdjęcie okropne, robione przez okno z daleka, bo uciekały jak sie pojawiałam i padał śnieg.
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Witam,

u mnie standardowo goszcza, w roznych miejscach ogrodu: sikory (modraszki, bogatki, ubogie), kowaliki, dzwonce, kosy i jeden rudzik, masa wrobli, gawrony ( dostaja gotowane ziemniaki ;:14 ) i kawki i niestety sierpowki i inne golebie.

Ale dzis... zawital do mojej stolowki dzieciol duzy ;:138 zasmakowal w orzechach, ktore tylko lekko obtlukuje mlotkiem i wrzucam wraz z innymi nasionami do karmnika. Zdjecia slabej jakosci, bo aparat sredni :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Witajcie Kochani!!!
Bardzo się cieszę, że są jeszcze dobre , wspaniałe osoby, którym los ptaków w zimie jest bliski i ważny, którzy je z dobrego serca karmią i pielęgnują. Bez nas, ludzi, wiele z nich nie przetrwałoby zimy. Dziękuję za piękne zdjęcia. Jak widać, każdy sposób dokarmiania ptaków jest dobry. I ważny. Ja codziennie muszę odśnieżyć dwa miejsca na ziemi, gdzie ptaki przylatują wielką chmarą. Do tego trzy karmniki. Dziś dorobiłam karmniczki z pokarmem i jeszcze wieszałam gotowe kulki i orzeszki w siatkach. Musiałam bardzo uważać, aby nie upaść, bo w ogrodzie śniegu prawie po kolana, do tego twardy i śliski.
Oto moja dzisiejsza porcja: Obrazek
A ptaszkom ciągle mało...
Pozdrawiam , pa :wit ;:196 ;:108
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Cześć :wit
Ja dzisiaj powiesiłem słoninkę, i po niecałej minucie przyleciały już na nią sikorki...
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”