Karmnik dla ptaków

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Nel i to jest ważne, aby pamiętać, że nie tylko nam się chce jeść w zimie. Twój karmnik jest bardzo ładny(choć dla ptaków to wszystko jedno, ładny, brzydki. Najważniejsze aby był praktyczny i pełny pokarmu). i wydaje się mi, że widzę blisko niego ptaszka, tak?

Na pewno, nie jedna osoba zastanawia się, czy dokarmianie ptaków ma sens? Jak najbardziej TAK!!!
Nasze ptaki dziś, najczęściej, nie żyją w naturalnych siedliskach, lecz w otoczeniu przekształconym przez człowieka.
Dlatego, prawidłowo prowadzone dokarmianie ptaków jest w pełni uzasadnione. Co więcej, niektórzy eksperci zalecają dokarmianie przez dłuższy okres, również jesienią i wiosną, a nawet latem, by zrekompensować skutki ewentualnego niedoboru pożywienia.
Nie wiem czy wiecie, że bardzo spadła liczebność, kiedyś tak pospolitych , wróbli. W miastach ich prawie już nie ma. Oznacza to, że jest wiele ptaków, które już nie potrafią znaleźć sobie wystarczającej ilości pokarmu. Nie uprawiane pola prowadzą do tego, że brakuje podstawowego pokarmu - nasion rolnych i nasion chwastów polnych.

UWAGA!
Nie należy wykładać zbyt dużo jedzenia, gdy zima jest łagodniejsza, najlepiej mniej porcji, ale częściej. Zapobiega to gniciu pokarmu i rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów.

Na dziś wystarczy. Nara, pa, pa :wit :wit :wit ;:196 ;:167
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Zenon
200p
200p
Posty: 355
Od: 24 maja 2009, o 23:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin na Pogodnie

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Chylę czoło przed Stasią ! Ale mi się głupio zrobiło- niby ogrodniczek a o ptakach zapomina. A te pomysły z ptasią stołówką to już genialne zwłaszcza że tak proste. Mam jeszcze szanse się poprawić bo też i mrozy w nowym roku będą . Pozdrawiam- Zenon.
Pamiętajcie o ogrodach...
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Stasiu,

a to moj z przykladow na dokarmianie ptakow :) Robie bardzo podobnie do Ciebie. Napelniam puszke nasionami, glownie orzechami i slonecznikiem i zalewam roztopionym smalcem ( smalec pozyskuje sama przetapiajac slonine. Taka przetopiona slonine wlewam do puszek, np. po szynce i chowam do zamarazalnika; jak nadchodzi czas uzupelniania pojemnikow nasionami i smalcem... to wyciagam jedna puszke z zamroznym smalcem na kuchenke i podgrzewam, roztapiam tyle tylko coby zalac nasiona)
Obrazek

hmm jedynym moim problemem to golebie... jak je trzymac z daleka od karmnikowych domkow??

p.s. na stronach o dokarmianiu ptakow, czesto jest zwarta informacja, ze gotowy smalec nie jest dla ptakow dobry, gdyz zawiera sol a ta szkodzi ptakom. Nalezaloby wiec samemu przetapiac NIESOLONA slonine na smalec. SOL szkodzi ptakom.
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Lisa, świetny pomysł, z tym robieniem zapasu pokarmu dla ptaków i mrożeniem, dziękuję bardzo.
Ja kupuję smalec niesolony. (ale tak naprawdę nigdy go nie próbowałam). Dałaś mi do myślenia. Następny zakup smalcu gotowego spróbuję, brrrrr :evil: (chyba mi nie będzie smakować?) :wit :wit ;:137
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Mój karmnik:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Dawidku, :wit
Twój karmnik, to rękodzieło. Piękny i jak widać jest duży. A jakie smakołyki ma w środku, że ho, ho.... ;:138 ;:138 ;:138
A jak pomagasz psu w zimie? Widać, że piękny pysio ma psiur... ;:63 ;:108
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Ciekawostki!

Ptakom bardzo delikatnym: pełzaczom, strzyżykom, raniuszkom - możemy kupić w sklepie gotowy, miękki pokarm, pokarm dla ptaków owadożernych. Należy tylko dokładnie sprawdzić, czy zawiera on odpowiednią ilość owadów.
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Witaj Stasiu i nie tylko jeszcze w tym roku.U mnie Iza dokarmia ptaszki i nie tylko
Obrazek

Obrazek
Lubi też porzucać w mamę śnieżkami
Obrazek
I pierwsi goście
Obrazek.
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Witaj Kochanienka z dalekiego kraju. Śliczną masz córcię. Te piękne długie włosy. Uśmiechnięta buźka. Piękna Iza. Ucałuj Izę ode mnie i powiedź, że ja bardzo proszę aby dalej dbała o ptaszki.
Widzę, że i u Was trochę popadał śnieg. Zimno? A co to za duży zbiornik, na wodę, czy gaz? Córcia chyba już chodzi do szkoły, prawda. Napisz trochę na "stasi różnościach" lub na PW.
Pozdrawiam Was serdecznie, pa ;:196 :wit
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

U mnie ptaszki co chwilę przylatują do karmniczka :) Konsumują i uciekają :lol: Do mnie przylatują same sikorki...A gdzie podziały się nasze pospolite wróble :?: Nigdzie ich nie ma...Bynajmniej ja nie widziałem ich ze 2 miesiące :shock: Czyżby odleciały do Afryki :?: Chyba im za zimno było...Ale dziwne bo zawsze zostawały...Pewnie miały za mało pożywienia, a ludzie nie karmili ich :( Poczekamy do wiosny, może wrócą...
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

A u mnie pustka. Nic nie przylatuje. Nadal. :cry:
Może to te budowy dookoła ptaki. Może jak się trochę uspokoi, to wrócą.
Agata
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Dawidku, wróbli jest coraz mniej. Już to zaobserwowano. Są nawet pomysły, aby wróbla wpisać na listę gatunków zagrożonych wymarciem. Az strach pomyśleć, co my ludzie robimy z przyrodą. Ja, dzięki Bogu mam wróbli dużo. Pozdrawiam. :uszy

rianie, nie martw się przylecą. Na pewno. Czasami to trwa. Ale jak są ptaki w okolicy, to muszą przylecieć. Cierpliwości. ;:108
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Robimy karmniki dla ptaszków.

Post »

Stasieńko, jak pojadę na wiosnę do Ciebie to dasz mi trochę wróbelków :lol:
U mnie nie ma ani jednego :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”