Karmnik dla ptaków

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Jelizawieta pisze:Dzień dobry.
Do karmnika sypie karmę dla dzikich ptaków, którą kupuję na zoo plus, dodaję siekane orzeszki ziemne i łuskany słonecznik. Do okienek w karmniku wciskam masło ugniecione z pokruszonymi kulami tłuszczowymi. Posiadam niewielki karmnik i dlatego codziennie wykładam karmę, która wyjadana jest w ciągu jednego dnia.
Serdecznie pozdrawiam, Jelizawieta.
Witam, nie wyrzucają Ci ptaki z karmnika niektóre nasiona z mieszanki z Zooplusa?, w zeszlym roku kupowałem i te czarne kuleczki (chyba sorgo) i jeszcze jedne lądowały zawsze pod karmnikiem.
Jelizawieta
200p
200p
Posty: 206
Od: 23 sty 2021, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Uznam

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Te drobniutkie czarne nasionka zostają w karmniku i ja je usuwam. Widać wróblowatym nie smakują te czarne nasionka, a może ich nie widzą?
Pozdrawiam, Jelizawieta
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Jakby ich nie widziały to by nie wyrzucały. :wink: Między innymi dlatego w tym roku sypię tylko niełuskany słonecznik pastewny i w siatce podaję orzeszki ziemne. To ptaki chętnie jedzą. Dodam że najczęściej odwiedzają mnie wróble, sikory (bogatka, modra, uboga) i rudziki, czasem dzwońce i trznadle. Wcześniej kupiłem karmę z dużą ilością niełuskanego owsa, to tez ptaki wyrzucały z karmnika, aż trzeszczało pod butami.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Czarny niełuskany słonecznik to pewniak. Z mieszanek ziaren ptaki i tak jego najchętniej wyjadały. Raz kupiłam słonecznik łuskany ale okazało się, że był zjełczały i ptaki go nie chciały jeść. Polecam jeszcze całe surowe jabłka. Dobre uzupełnienie diety, lubią je dzióbać nawet sikory :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Słonecznik pastewny i orzeszki ziemne. To moja jedyna karma dla dzikich ptaków. Najchętniej zjadana, przynajmniej u mnie.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Zapomniałam o tym co na krzewach :oops: Dzikie róże (pomarszczone, błyszczące i psie), ognik i berberys. Mam tego sporo, zostawiam całość dla ptaków.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Słonecznik w każdych ilościach, orzechy włoskie, słoninka, czasem kukurydza.
Z tegorocznych odwiedzających wszelkiej maści sikory, wróble, zięby, kowaliki, do słoninki przylatują dzięcioły, sójki... a pod drzewami w ściółce buszuje kosik.
No i ptasie "trele" zwabiają krogulca :roll:
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”