Karmnik dla ptaków

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
resu
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 2 cze 2012, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 76-113
Kontakt:

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Sezon już się zakończył, aczkolwiek...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Niby tak ale u mnie też sierpówki i wróble przylatują na pszenicę.Sierpówki mają gniazdo u sąsiada to pewnie stwierdziły: po co się męczyć latać daleko jak pod nosem jest jedzonko.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Taki chcę zrobić, tylko dno,tam gdzie będą nasiona, z jednego kawałka, będzie dobry? macie jakieś uwagi?
Obrazek
https://viaxe.pl/karmnik-sikorek-2-0/
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Bardzo ładny .. tylko chyba troszkę mały. No i drewno jakoś zabezpiecz.
Rozważ też odpowiednią wysokość aby ptaki swobodnie mogły lądować.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Już zrobiony, ale trochę większy u podstawy. I jest wiszący. Ale nie jest wysoki bo w założeniu miał być głównie dla sikorek, u nas stada wróblopodobnych, wyjedzą wszystko do cna. No i na początku durnowate wróblopodobne :wink: nie wiedziały jak się dostać do środka. Ale że do tego karmnika dorobiłem jeszcze listewki jak na obrazku, to szybko się wycwaniły i większość już wie o co chodzi. W każdym razie sikorki latają jak strzałki, a wróblopodobne jak już wdepną to przepadają na amen ..no prawie :D
Obrazek
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Wróble i mazurki niewiele większe od sikorek więc raczej trudno byłoby taki karmnik zbudować aby one nie weszły jeśli sikorki wejdą.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Taki wyrżnięty własnoręcznie z pnia! Zabawa dla majsterkowiczów, którzy mają piłę łańcuchową:

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

sylwekw generalnie się sprawdził dla sikorek, bo one inaczej śmigają.
Wróblopodobne chyba się boją takich niskich, ograniczonych przestrzeni, dłuugo oblegają gałąź zanim jakiś przywódca stada namacha się skrzydłami i usiądzie na zewnętrznej listwie, i albo wejdzie do środka albo rezygnuje
Foxs
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 17 maja 2020, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Karmnik dla ptaków - na żywo

Post »

Witajcie!

Może ktoś się zastanawia nad założeniem karmnika i chce zobaczyć jak to wygląda na co dzień lub ma jakieś pytania to z chęcią pomożemy i zachęcamy do zakładania karmników których szczególnie w miastach brakuje.

Nasz znajduje się w Warszawie gdzie jest dość ciężko wszelakim zwierzątkom ale staramy się im pomagać jak możemy.
Poza karmnikiem który jest "odpalany" głównie zimą to latem przylatują do nas także kaczuchy lub przytuptują dzikie jeże które oczywiście też pokazujemy na streamie :)


youtu.be/gZ7kLCux1dM
Jelizawieta
200p
200p
Posty: 204
Od: 23 sty 2021, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Uznam

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Świetny pomysł z podglądem w karmniku, wczoraj oglądałam bardzo długo. Zauważyłam, że mało jest wróbli, za to gołębi dużo. U mnie karmnik ma niskie wejście, więc gołębie stołują się na ziemi tylko tym, co spadnie wróblowatym.
Serdecznie pozdrawiam, Jelizawieta.
Pozdrawiam, Jelizawieta
seattle
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 mar 2014, o 10:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Witajcie,
Mieszkam na osiedlu domków rodzinnych na wsi. Wkoło osiedla z 3 stron las, niedaleko jezioro.

Jak na przestrzeni lat zmieniają się gatunki odwiedzających Was ptaków i ich dieta? Pytam bo w zeszłym roku dokarmiałam mieszanką z all... + łuskany słonecznik, ciut pszenicy i płatki owsiane grube. Drobniusie ziarno i duże typu groch było wyrzucane z karmnika (ach jak to pięknie wykiełkowało na wiosnę i było co pielić :) a przylatywały sikorki, wróble, cukrówki, kos, sójka.

W tym roku sama zrobiłam mieszankę: pszenica, owies, jęczmień, płatki owsiane grube, swój słonecznik niełuskany. No i z karmnika znikał tylko słonecznik i płatki owsiane bo tylko wróblowate i sikorki przylatują. Teraz jak zrobiło się zimniej trochę sytuacja się poprawiła ziarno też skubną, ale słonecznik mogłyby jeść w każdej ilości.
Czy jeszcze odwiedzą mnie w tym roku inne gatunki czy po prostu wyniosły się gdzieś dalej? Co ile dni sprzątacie karmnik z niezjedzonego ziarna? Zmieniacie rodzaj ziaren w zależności od upodobań ptaków?
Jelizawieta
200p
200p
Posty: 204
Od: 23 sty 2021, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Uznam

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Dzień dobry.
Do karmnika sypie karmę dla dzikich ptaków, którą kupuję na zoo plus, dodaję siekane orzeszki ziemne i łuskany słonecznik. Do okienek w karmniku wciskam masło ugniecione z pokruszonymi kulami tłuszczowymi. Posiadam niewielki karmnik i dlatego codziennie wykładam karmę, która wyjadana jest w ciągu jednego dnia.
Serdecznie pozdrawiam, Jelizawieta.
Pozdrawiam, Jelizawieta
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Karmnik dla ptaków

Post »

Co roku sypię do karmideł (Futter Boy z Lidla) czarny niełuskany słonecznik. W tym roku zaczęłam też zatykać na gałązkach drzewek całe jabłka.
Kiedyś wieszałam kule tłuszczowe w siatkach ale sójki je zabierały do lasu i potem musiałam zbierać resztki siateczek :twisted: Z mieszanek dla ptaków większość ziaren lądowała pod karmidłem, zjadał je mój pies i potem był chory ;:124
Czasem kupuję kolby tłuszczowe, najlepiej schodzą te z insektami.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”