Stare cegły w ogrodzie ?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

Asprokol malownicze miejsce ;:167
Sok z agawy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 lip 2020, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

Asprokol - Twój zakątek przywodzi mi na myśl jakieś ustronne miejsce na chwile relaksu w greckim gaju oliwnym :) To chyba przez te gliniane dzbany :) Super!

Macie racje, że nie tak łatwo trafić na dobry surowiec do tego typu budowy. Paradoksalnie warto się zainteresować cegłą lub kamieniem z odzysku. Firmy, które organizują Zmoderowano. bab... często zajmują się od razu segregacją i przetwarzaniem pozyskanych materiałów. Można od nich tanio odkupić dobrej jakości surowce. Ja ostatnio skupiłem cegłę w pięknym rudym kolorze do budowy murowanego grilla. Fakt, że w zdecydowanej większości jest ona pokruszona, ale do mojego projektu akurat taka pasuje i zupełnie nie przeszkadza. Myślę, że do budowy wielu ogrodowych elementów dekoracyjnych nada się w sam raz, a po co przepłacać.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

To nie był mój pomysł, szczerze to kopia z pięknego ogrodu Hortulus. Gdy trafiłem tam w ten zakątek starych ruin powiedziałem żonie że ja coś takiego zrobię. Ona na to ja już cię widzę jak ty murarzem będziesz. No i zobaczyła, kilka wizyt na OLX kilka telefonów i po tygodniu przystąpiłem do pracy. Znajomi najpierw pokazywali mi środek czoła a później pytali gdzie starą cegłę kupić. Wyznaję zasadę że wszystko można mieć tylko trzeba tego mocno chcieć.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
Wasio
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 maja 2014, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Stare cegły w ogrodzie ?

Post »

Mam na działce kilkadziesiąt przedwojennych cegieł. Planuje z nich zrobić niewielki murek na dwa rzędy, który odgrodzi rabatę z ozdobnymi roślinami od trawy. I tu moje pytanie, jak zabezpieczyć taki murek? Kilka osób ostrzegało mnie, za trzy, cztery lata, cegły ulegną zniszczeniu na skutek korozji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”