Aneks czy oddzielna kuchnia

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Nalewka pisze:Nie wiem, czy nemo56 to miał na myśli, ale Cyganie w domach mają kuchnię połączoną razem z jadalnią i salonem, i w ogóle w domu przebywają wszyscy razem na wspólnej powierzchni, w domach cały parter służy do bycia razem, tylko sypialnie i łazienki są bardziej intymne i izolowane. To trochę jakby namiastka taboru i wspólnego ogniska w środku okręgu utworzonego przez wozy.

(Sama tego na własne oczy nie widziałam, a szkoda, ale to tylko zasłyszane ;:37 )
O :!: to tak jak u mnie :D :wink:
Nasze życie rodzinne toczy sie na dolnym pokładzie(ogólnie otwarta przestrzeń) i póki co wszystkim nam się to podoba.Muszę poszperać ,może znajdę jakieś cygańskie korzenie :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Naleweczko! trafnie, dokładnie i z wdziękiem to ujęłaś.
Trochę miałem okazję widzieć.
Cyganie większość życia przebywają w kuchni.
Dlatego napisałem :pokój kuchenny.
Pokój gościnny czy sypialnia, to dosłownie muzeum. Tam nie ma prawa nikt wchodzić bez ważnego powodu.
Ale kuchnia, to przestrzeń (latem dodaj do tego sień i podwórze).
Ponadto prawidłowo kuchnia mieścić się winna w oficynie
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wracam do tematu -kuchnia- w aspekcie stołu rodzinnego.
Moim zdaniem -kuchnia to centrum życia domowego i rodzinnego.To miejsce ,gdzie nastepuje,w dzisiejszch
zagonionych czasach ,bywa, że na krótko,integracja rodziny czyli poczucie bycia razem i poczucie wspólnoty.
Nawet jeśli jesteśmy zdenerowanii,zmęczeni i źli na siebie- wspólne przyrządzanie kolacji lub deseru może pomóc nam rozładowac zły nastrój.
Ważne jest zatem,aby to pomieszczenie było możliwie duże,gdzie, każdy z członków rodziny znajdzie tu miejsce dla siebie, ale gdzie znajdzie się też miejsce na najważniejszy mebel - stół.
Stół do wspólnego spożywania posiłków,codziennych śniadań lub kolacji,niedzielnych i świątecznych obiadów.Nic nie zastąpi prawdziwego,dużego stołu,przy którym cała rodzina zbiera się chociażby jeden raz dziennie i spożywa wspólnie posiłek .

Choć niekoniecznie ten stół rodzinny musi się znależć w kuchni - wydaje mi się to najszczęśliwszym jednak rozwiązaniem - to wspólne przygotowanie choćby jednego z posiłkow ,codzienny rytuał i celebracja posiłków są potrzebne nam wszystkim.

Jadacie przy stole rodzinnym , czy też może :( przy ławie,bufecie ,barku...?
Jak jest u Was z celebracją posiłku /choćby jednego/?
tymekalex91
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 paź 2016, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Pomozcie z wyborem

Post »

Dzień dobry. Przymierzam się do remontu mojej kuchni, która ma już swoje lata. Zastanawiam się nad wyborem właściwych mebli kuchennych. Nie potrafię się zdecydować nad zakupem odpowiedniego stylu mebli kuchennych. Z jednej strony chcę, żeby moja kuchnia posiadała nowoczesny design ja na tym zdjęciu: ....Tego rodzaju wygląd jest bardzo ciekawy, lecz nie wiem czy dobrze będzie wyglądał w mieszkaniu w bloku, który jest ze starej płyty. Z drugiej strony pomyślałem o pójściu w coś bardziej konwencjonalnego jak taki rodzaj mebli do kuchni:
.... tej samej firmy co wcześniej napisałem. Te rozwiązanie ma elementy nowoczesne, ale jest utrzymane w konwencjonalnym klimacie. Jak myślicie, które meble lepiej będą pasowały do mieszkania. Również ważnym aspektem jest ich utrzymanie w czystości. Czy nowoczesne meble kuchenne nie będą się bardziej brudziły? Proszę o wasze wypowiedzi.


Post zmoderowany.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem forum http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=1&t=29351
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

Ja sobie nie wyobrażam, że kuchnia to tylko miejsce do gotowania.

W domu tylko duża kuchnia będąca również jadalnią. Z obowiązku musi być bezpośrednie przejście do salonu (nie korytarzem) oraz z kuchni bezpośrednie wyjście na taras zewnętrzny. Kuchnia to centralne pomieszczenie winno być, przechodnie z kilku stron. Bezpośredni dostęp do jadalni, pozwala w okresie świątecznym na rozstawienie się i posiadanie wszystkiego w zasięgu wzroku. No i przecież by zrobić kawy, nie będę uciekał do kuchni na 5 minut. Nie będę sadzał gości w salonie bo w kuchni nie wygodnie.

Ale w gabinecie, gdzie mam biblioteczkę nie zgadzam się na zapachy kuchenne. Salon natomiast jest konieczny, gdy robisz większa imprezę i nie chcesz , by bieganie w kuchni przeszkadzało spotkaniu. Więc oddzielne pomieszczenia są konieczne. Sypialnia - to jest bezdyskusyjnie - pomieszczenie odrębne.

W małych mieszkaniach, zdecydowanie połączyłbym kuchnie z pokojem dziennym. I co ważne, ściana rozdzielają pomieszczenia może być równocześnie stołem. Okiennice, zasłony można zamontować by w sytuacja koniecznych, oddzielić jednak. U znajomego kuchnia jest tak mała, że są tylko dwa rzedy szafek i nie ma miejsca nawet na stół w tej kuchni - jest jednoosobowa, bo druga osoba jak usiądzie, to nie masz jak korzystać z niej i zawsze wynosił do pokoju nawet herbatę. Teraz przebudował to i ma aneks kuchenny w pokoju dziennym. Zrobiło się wygodniej. No tyle, ze jak chłopy i baby chcą oddzielnie porozmawiać, to chłopy idą do garażu omówić temat :D i zamiast gorącej herbaty, na rozgrzewkę mają zimną w...ę :D
Ewa5
50p
50p
Posty: 64
Od: 15 paź 2016, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

Otwarta kuchnia na jadalnio - salon. Bałaganu nie ma, są pakowane szafki. Naczynie w zmywarce. Zapach pochłania mechaniczna wentylacja.
Masz rację KaRo w dzisiejszych czasach ludzie są zabiegani i taki układ pomieszczeń sprawia że spędzają cały czas przy sobie.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

Wychowałem się i mieszkam w mieszkaniu gdzie kuchnia jest oddzielnie, ale moje dzieci wszystkie mają połączone szerokim przejściem salon z kuchnią.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

Przecież wszystko zależy od tego do czego kuchnia ma służyć. Jeśli masz zamiar w niej gotować i smażyć, to na pewno musi to być osobne pomieszczenie i dobrze wentylowane (dużo pary i smrodu ). Tak zwane aneksy i wyspy kuchenne to model z Zachodu, gdzie sztuka kulinarna polega na odgrzewaniu gotowych potraw.
mzapert92
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 3 lip 2018, o 08:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

Dokładnie jak pisze kolega wyżej, jeżeli kuchnia ma być tylko na pokaz i służyć do gotwania wody na harbatę czy zrobienia kanapek to oczywiście aneks, jeżeli lubimy i mamy zamiar w niej gotować to jednak lepiej przez te wszystkie zapachy posiadać ją w osobnym dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

Zupełnie się nie zgadzam z przedmówcami. Nie wiem co gotujecie, że przeszkadzają wam zapachy, bo najczęściej jednak, z kuchni dochodzą przyjemne wonie. Porządne wyciągi też robią dobrą robotę. Poza tym fajnie jest, robiąc coś w kuchni, mieć kontakt z resztą rodziny. Ja mam aneks i w życiu nie zamieniłabym go na zamkniętą kuchnię. Lubię gotować i w kuchni spędzam sporo czasu, moja kuchnia nie jest "tylko na pokaz".
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

Nie wiem dlaczego naśladować Cyganów... Przepraszam! Romów...Poprawność polityczna się kłania!
Koledzy, którzy byli w Libii w czasach Kadafiego, opowiadali jak to uszczęśliwiano Arabów koczowników dając im luksusowe wille. Rodzina arabska wprowadzała się, zrywała podłogę, a w salonie rozpalała ognisko. Arabowie są bardzo rodzinni...mamy ich naśladować? ;:306
anida....Jak ktoś nie może spuścić oka z rodziny bo narozrabiają... Jestem za aneksem. Smażenie kotletów na prawdę zasmradza i żaden wyciąg nie pomoże.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

To nie jest kwestia kontroli nad rodziną, moi synowie są już dorośli i nie mieszkają z nami. A moje kotlety pachną. Aneks jest super i Arabowie ani Romowie nie mają tu nic do rzeczy. Twoja retoryka jest bardzo dziwna.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

To na temat Arabów i Romów to było takie luźne odniesienie do któregoś ze wcześniejszych postów i wychwalania ich rodzinności.
Czy te kotlety smażysz na wodzie? Bo jednak palony tłuszcz śmierdzi i co gorsza opary zbierają się na suficie i meblach. Moja mała-żonka co kilka miesięcy zgarnia z szafek kuchennych smalec w ilościach imponujących. Mimo wyciągu i uchylonego okna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”