Aneks czy oddzielna kuchnia

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

To nie jest kwestia kontroli nad rodziną, moi synowie są już dorośli i nie mieszkają z nami. A moje kotlety pachną. Aneks jest super i Arabowie ani Romowie nie mają tu nic do rzeczy. Twoja retoryka jest bardzo dziwna.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

To na temat Arabów i Romów to było takie luźne odniesienie do któregoś ze wcześniejszych postów i wychwalania ich rodzinności.
Czy te kotlety smażysz na wodzie? Bo jednak palony tłuszcz śmierdzi i co gorsza opary zbierają się na suficie i meblach. Moja mała-żonka co kilka miesięcy zgarnia z szafek kuchennych smalec w ilościach imponujących. Mimo wyciągu i uchylonego okna.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

Nie będę się wciągać w bezsensowną dyskusję. Wypowiedziałam się już na podany w wątku temat i nie rozumiem po co tyle złośliwości z Twojej strony.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

Kiedy mieszkałem w bloku z malutką kuchnią też miałem poglądy że kuchnia powinna być zamknięta. Później zwiedzałem świat i zmienił się mój pogląd teraz mam kuchnie połączoną z salonem i potężny wyciąg zamiast kratki wentylacyjnej działającej za pomocą grawitacji. Kuchnia ma 18 lat i zaprzecza wszystkiemu o czym tu czytam. Jest czysta nie czuć żadnych zapachów i praktyczna. Każdemu kto twierdzi że to absurd mogę wysłać fotkę.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

To chyba oczywiste, że jak zastosujesz wyciąg taki że wyciąga włoszczyznę z zupy, to nie ma problemu z zapachami. Smażenie kotletów na teflonie też praktycznie bezzapachowe. Ale ja wolę na smalczyku! I wtedy zapaszek że ojej.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

Kiedy rodzice przeprowadzali się do bloków i mieliśmy mieć ubikacje w mieszkaniu starzy sąsiedzi mówili że to nieporozumienie że zapachy itd. Punkt widzenia zależy zawsze od tego co się zna z doświadczenia. Konstrukcja kuchni w bloku ma się nijak do kuchni zrobionej we własnym domu.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
klinek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 17 mar 2015, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

W moim domu rodzinnym jest kuchnia zamknięta i ma niesamowity klimat. Zauważyłem, że aneks kuchenny połączony z salonem jest coraz bardziej popularny, jednak traci on na charakterze. Najlepiej spotyka się z rodziną w osobnej kuchni - o wiele lepiej się rozmawia :). Takie jest moje zdanie :D Ale przecież de gustibus non est disputandum
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

Trochę pomieszkiwałam tu i ówdzie, były mieszkania w bloku, były ciasne studenckie klitki, wychowałam się w starej kamienicy, a teraz mam dom.
W moim domu rodzinnym nie było w kuchni miejsca na stół i kuchnia była daleko od salonu, oddzielona od przedpokoju drzwiami dodatkowo. Zawsze denerwowało mnie, że do kuchni trzeba było wyjść z salonu, bo traciło się wątek rozmowy, nie słyszało czyjegoś żartu itd. A podczas smażenia ryb i tak było je czuć w całym domu.
Blokowych mieszkań nigdy nie polubiłam, źle je wspominam.
W moim domu kuchnia jest pomieszczeniem niby osobnym, ale z wejściem od przedpokoju, więc mogę przywitać wchodzących gości. Drugie bardzo szerokie wejście jest do salono-jadalni, dzięki czemu do stołu mam kilka kroków. Jest ciągły kontakt, a jak gotuję coś, co wymaga więcej powierzchni płaskich niż blat kuchenny, to korzystam ze stołu w jadalni. Zapachy wędrują po chałupie, ale wentylacja jest taka, że prędzej na górze będzie czuć coś smażonego niż w salonie. A to, że niektóre odgłosy mogą przeszkadzać, to trudno. Mi przeszkadza telewizor, a raczej te idiotyzmy przez telewizję emitowane, ale przecież sama w domu nie mieszkam, na kompromisy trzeba iść. I tak jak nie będę tłukła kotletów, kiedy ktoś rozmawia przez telefon, albo uciął sobie drzemkę, tak oglądający telewizję może ściszyć to, co mnie irytuje, albo przełączyć.
Dogadać się trzeba po prostu. :wink:

I zawsze się śmiałam, że drzwi w kuchni służą do tego, żeby stała za nimi miotła ;:306 , więc u mnie stoi za lodówką.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

Eee, za drzwiami to nie miotła stoi, tylko stolnica ;:306

Kuchnia otwarta na salon, czy osobna to moim zdaniem kwestia gustu.

Aneks, zwłaszcza oddzielony wyspą jest modny i bardziej nowoczesny.

Mieszkamy w domu od roku i już na etapie projektu szukaliśmy domu z kuchnią oddzieloną od salonu z osobnym wejściem od przedpokoju. Jak się chce pogadać to drzwi otwarte i wszystko słychać. Jak się chce chwili "samotności", żeby dzieci/mąż/psy nie kręcili się wokoło, to się drzwi zamyka ;:198

Co do zapachów: jak pachnie jabłkiem z cynamonem to nic nie robię; jak gotuję kapuśniak to włączam wyciąg i rekuperację, jak smażę rybę to jeszcze otwieram okno :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Natan29
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 sie 2019, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aneks czy oddzielna kuchnia

Post »

Też myślę, że to kwestia gustu. I wielkości mieszkania/domu. Sam niewielki aneks by się u mnie nie sprawdził. Musiałaby być kuchnia otwarta na salon, ale - żona uparła się, że nie, że mają być dwa oddzielne pomieszczenia. Bo ona nie lubi, jak coś gotuje lub piecze a wszyscy jej głowę zawracają, na ręce patrzą i takie tam :D Stąd u nas są oddzielnie pomieszczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”