Czym wyznaczyć granicę działki

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
litk
50p
50p
Posty: 54
Od: 23 lut 2015, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czym wyznaczyć granicę działki

Post »

Witam,
możecie coś zaproponować jak wyznaczyć granicę działki tak by zwierzo-ludzie wiedzieli że wchodzą na czyjąś własność do czasu aż postawię właściwe ogrodzenie. Nad ogrodzeniem dopiero się zastanawiam zbieram pomysły, myślę postawić je dopiero w lato lub jesienią, jednak teraz już bym chciał żeby zwierzo-ludzie np. nie jeździli mi traktorami po działce. Myślałem żeby powbijać jakieś metrowe słupki i jechać drutem dookoła działki albo jakimś sznurkiem. Marzy mi się też żeby coś na działce już teraz posadzić jakieś krzaczki czy drzewka, ale jak bez prawdziwego ogrodzenia zabezpieczyć takie nasadzenia przed dzikimi zwierzętami? O zwierzo-ludziach nie wspominam w takim przypadku. Macie jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Andrzejbdg
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 mar 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym wyznaczyć granicę działki

Post »

Słupki drewniane i siatka ta tańsza z dużymi oczkami.
litk
50p
50p
Posty: 54
Od: 23 lut 2015, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym wyznaczyć granicę działki

Post »

Andrzejbdg pisze:Słupki drewniane i siatka ta tańsza z dużymi oczkami.
Mówisz o siatce leśnej? Już przerobiłem ten temat. Pierwotnie chciałem zrobić to porządnie żeby postała przez lata, czyli porządne słupki drewniane grube mdrzewiowe, wkopane na metr, porządnie naciągane specjalnymi narzędziami, ale zrezygnowałem z powodów finansowych obecnie. A stawianie byle czego na 2 czy 3 lata to szkoda czasu i pieniędzy.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym wyznaczyć granicę działki

Post »

No to choćby łaty budowlane, kawałek drutu i gwoździe.. Łaty wbić, gwoździem przybić od góry drut rozciągnięty między słupkami.
Jeśli różni jeżdżą po działce do dokup jeszcze puszkę farby w sprayu, w kolorze pomarańczowym, czerwonym czy podobnie rażącym i pomaluj słupki - bo jak ktoś zawsze zawracał to może nie zauważyć ;)
litk
50p
50p
Posty: 54
Od: 23 lut 2015, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym wyznaczyć granicę działki

Post »

No to choćby łaty budowlane, kawałek drutu i gwoździe.. Łaty wbić, gwoździem przybić od góry drut rozciągnięty między słupkami.
Podoba mi się, ale nie bardzo rozumiem :D
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym wyznaczyć granicę działki

Post »

Idziesz do tartaku, składu budowlanego itp. Mówisz że chcesz łaty. Dadzą Ci "deski" 6x4 cm i długie jak sobie zechcesz.
Ostrzysz je z jednej strony ciupagą, siekierą, scyzorykiem czy co tam lokalny folklor dopuszcza ;)
Wbijasz w ziemie, ostrym końcem. W tępy walisz młotkiem.
Teraz wbijasz gwóźdź w górną powierzchnie (łatwo idzie bo wzdłuż włókien) i albo to zaginasz na drucie, albo owijasz drut dookoła gwoździa i dobijasz. Można też kupić skoble do siatki leśnej.
Malujesz żeby były widoczne i tyle. Jak na 2-3 lata to nawet nie musisz impregnować. Łata kosztuje w mojej okolicy jakieś 2,5zł za 1mb (jeśli dobrze pamiętam).
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”