Piła spalinowa - która?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Zamordowałem Stihl 023 a może bardziej mechanik bo przyjął ją w całości a odda w kartonie w częściach i tak sobie leży i czeka złożenia :roll: , zawsze mnie zawodziła nieudany model od początku. Kupiłem potem Makitę i tu złego słowa nie powiem wół roboczy bez zastrzeżeń .
Ostatnio zobaczyłem takie coś jak NAC . Kupiłem to aż z trzech powodów
1. cena , zapłaciłem w promocji 279 PLN
2. waga , 3,9 kg po zalaniu do pełna z 10" prowadnicą
3. gwarancja, 24 miesiące
Wypaliłem niecałe 5 l. paliwa, ale zaskoczyła mnie sprawnością przy cięciu i możliwością obsługi jedną ręką ! Doszedłem do wniosku że jak wytrzyma dwa lata to przy tej cenie mogę ją wyrzucić , ;:333

zmod, pomid.
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Pozwoliłeś zwrócić sobie, sprzęt w częściach ? Co do firmy NAC, to mam jedno urządzenie - fakt, ciężko zamordować.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Też się dziwię, że dałeś sobie wydać piłę bez złożenia. Mam nadzieję, że ten post nie ma powiedzieć, że Stihl jest awaryjny a Nac super :wink: Otóż różne rzeczy się dzieją z różnymi markami. I tak cieszyć się możesz, że tak długo Ci chodził 023 kupiłeś go dawno temu i długo Ci służył (od wielu lat nie produkuje się modeli 023, teraz są MS23x). Być może jak trafiłbyś na mechanika, który oddałby maszynę złożoną to działałaby kolejne lata.
Co do Naca to się zgodzę, że są egzemplarze, które z nie wiadomo jakiego powodu są mało awaryjne. Jednak to są rzadkie przypadki i często świadczą o bardzo dobrym użytkowniku a nie o dobrym sprzęcie :)

Statystyka z serwisu mówi sama za siebie
NAC 1 : 9 Stihl - choć kto wie czy nie zawyżyłem wyniku Naca :)
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Musiałem się zgodzić po serwis był prywatny i padł . Jeśli chodzi o Stihl-a miałem po prostu pecha co do "produktu" tak się trafiło Pracował sezonowo z 15 lat potem leżał na półce Serwisowałem od początku w serwisie firmowym w Warszawie, ale zbyt często miałem problem z odpalaniem i gaśnięciem . Dużo gadać . Co do NAC-a to nie wiem jak długo wytrzyma , ale zastępuje gałęziówkę po 2-3 godziny dziennie i pali jak smooook, ale coś kosztem czegoś .Nigdy tej firmy nie traktowałem poważnie,a koszt jest taki sam jak dobrego sekatora za takiego Stihl-a trzeba by pewnie z 1500PLN wywalić . A tak poważnie to jedynie Makita u mnie wytrzymuje , jeszcze . ;:14
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

O ile się nie mylę, Makita to Dolmar w stroju Makity... a to oznacza, że Makita ma świetną markę. Tylko, że chyba nie wszystkie Makity to Dolmary więc kupując trzeba się dowiedzieć w co się wchodzi :)
_fox_

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Nie wiem ;:224 ja użytkuje piły marketowskie i z żadną nie było problemu ;:108 Zdarzył się problem z odpalaniem jak się okazało szczelina w świecy w/g instrukcji 0,5 mm a był 1 mm ;:306 ale po regulacji było OK. Obie palą na tzw dotyk, jedno szarpnięcie i OK. A nie raz była gruba robota i łańcuchy strzelały ;:108 ale silnik i podzespoły OK. to fakt że sam sobie serwisuje łącznie z ostrzeniem łańcucha, ale nie narzekam na sprzęt ;:180
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

W marketach nabierają nas na wielkość prowadnicy. Do małej piły montowana jest prowadnica z mocniejszego modelu. Robią to celowo, bo część z nas kupuje oczami. Długa prowadnica - duża moc ;:224 . Nic bardziej mylnego, za duże obciążenie dla silnika i moc robocza siada. Grubszy klocek i silnik STOP. Kiedyś taką piłowałem. Wystarczyło podmienić prowadnice z łańcuchem na mniejszą i moc wróciła. Czasem uczciwy sprzedawca w markecie, nie owija w bawełnę i od razu mówi, żeby dokupić krótszą prowadnicę.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
_fox_

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Na ogół prowadnice są 30-35 cm /łańcuch 52-54 zęby/ podejscie robiłem do starej wierzby w obwodzie 6.5 metra /podciąłem dookoła po ziemi na głębokość prowadnicy i koparką przewrócił / pocięte na kawałki ;:108 i tylko łańcuch 3 razy się rwał a silnik chodzi nadal pomimo ponad 10 lat. Orzechy włoskie średnicy 30 cm to standard ;:108 ostry łańcuch i wszystko pójdzie ;:333 a nawet piasek czy bród w korze potrafi stępić ;:108
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Fakt , im dłuższa prowadnica , tym większa strata mocy. Dlatego preferuję mocniejsze piły z dłuższą prowadnicą , nie muszę się tak mocno schylać jak krótką. Ale nawiązując do pił NAC , kupuję je od trzech lat , na moje potrzeby /kilka kubików rocznie/ sezon wytrzymuje spokojnie , z poprawką na całkowicie nieprofesjonalną obsługę przez pracownika. Potrafi nawet pomylić wlewy i wlać olej do baku paliwa. Pewien znajomy mechanik powiedział mi kiedyś , że w NAC-ach ważny jest kolor. Zielone są silniejsze , a szare to drugi gatunek. Nie wiem co o tym myśleć , zawsze miałem zielone i dobrze sobie radziły.
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

AmaPoland pisze:O ile się nie mylę, Makita to Dolmar w stroju Makity... a to oznacza, że Makita ma świetną markę. Tylko, że chyba nie wszystkie Makity to Dolmary więc kupując trzeba się dowiedzieć w co się wchodzi :)
Tu masz racje . Makita 520 DCS to ostatni model gdzie Japończyki nie wsadzili paluchów dla tego dalej leśnicy korzystają z nich jako z pił lekkich .
Powiem wam panowie, że dobrze jest kupić ostrzałkę do łańcuchów nawet jakąś najtańszą za 80-100PLN i ostrzyć ją pod prawidłowym kontem .Pilnik nigdy nie da tej dokładności co najprostsza ostrzałka.
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Ja osobiście kupiłem Stihla za 1140 zł. Zdecydowałem się na niego ponieważ przejechałem się już na paru produktach tzw. Made in China, m.in. kosa spalinowa która bryzga z korka paliwem, nie trzyma obrotów, chodzi tylko na półssaniu (po odjęciu ssania gaśnie, na ssaniu też nie chodzi długo), rozwaliły się trzy z trzech głowic, pękło mocowanie rączki, gdy wchodzi na pełne obroty top się telepie aż ręce bolą. Oczywiście zdarza się nawet najlepszej firmie wydać produkt gorszy, ale przez to mogą wprowadzić ulepszenia. Co do chińskich i marketowych sprzętów to wyznaję tą zasadę: "nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę wskazuje poprawną godzinę".
Pozdrawiam Paweł
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

Paweł litość, zobacz tych małych Chińczyków jest tyle. Jakby zaczęli robić solidne dobre i długotrwałe rzeczy , to by z głodu umarli . Kiedyś w Szwecji była reklama Volvo a brzmiała "Szybciej się znudzi niż zepsuje " I co im z tego przyszło , zbankrutowali prawie ,żeby nie sprzedali Chińczykom to by Volvo się do dziś nie umiało psuć :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Piła spalinowa - która?

Post »

W Chinach tak jest bo jest gó..na polityka, dzieci nie powinny pracować. Ale w Chinach jest dyktatura i jest nakazane że muszą być we wszystkim najlepsi. Chińczyków stać na wyprodukowanie 1 ale dobrej zamiast 20 ale kiepskich rzeczy. Ale wiedzą że mają nadal zbyt na ilość a nie jakość. Według mnie dopóki ludzie będą kupować chińskie rzeczy dopóty będą produkowane. Ale teraz skąd wielu ludzi ma brać pieniądze aby kupować sobie firmowe i najlepsze rzeczy? Nie za wiele. A nawet tych co stać często kupują chińszczyznę. Ale to już mieszanie się w politykę a mnie to nie bardzo interesuje i zmieńmy temat na piły :D .
Pozdrawiam Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”