Nóż do kosiarki

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
losiki62
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 maja 2009, o 21:59
Lokalizacja: LUBLIN/MOTYCZ

Nóż do kosiarki

Post »

Witam wszystkich . Mam taki kłopot , otóż kupiłem niedawno nóż do kosiarki 5,5kM , długości 51 cm i szerokości 7 cm , nówka za 70zł i po dwóch koszeniach i jednym uderzeniu w kamień nóż pękł , tak ok. 5 cm z jednej strony no i mam teraz dwa :( Pytanie mam takie , czy można takie noże spawać , czy zbyt duże ryzyko ?
Awatar użytkownika
hermanvip
100p
100p
Posty: 163
Od: 26 cze 2008, o 14:47
Lokalizacja: Pleszew

Post »

Owszem da się pospawać to ale chyba nie ma sensu bo jak widać nóż jest ze zbyt kruchej stali wykonany...pospawasz i i znowu może pęknąć. Prędzej poszukaj gdzieś używanego noża i go odpowiednio wyszlifuj ;)
losiki62
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 maja 2009, o 21:59
Lokalizacja: LUBLIN/MOTYCZ

Post »

Dziękuje za rade . Zdecydowałem się jednak na kupno nowego noża . I znowu 70zl , ale jest pewniak . Pozdrawiam .
Łysy
200p
200p
Posty: 352
Od: 22 cze 2008, o 21:27
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Może warto kupić inny :?

Po spawaniu tego uszkodzonego noża praktycznie trudno będzie go wyważyć - będą drgania, a tego łożyska wału nie lubią zbytnio...
Awatar użytkownika
SEWERYN_S
50p
50p
Posty: 60
Od: 3 maja 2009, o 12:36
Lokalizacja: SŁUPSK

Post »

witam, miałęm kiedyś to samo, spawanie nic nie daje jak kolega wspomniał, mozna sobie narobić jeszcze większego podłoże. Pozostaje zakup nowego jak kolego zrobiłeś i uważać na kamienie.
losiki62
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 maja 2009, o 21:59
Lokalizacja: LUBLIN/MOTYCZ

Post »

:) witam , wyważenie noża to "pikuś " , bałem się że spaw nie wytrzyma . Przy tej prędkości obr. noża , gdyby taki kawałek metalu wydostał by się z pod kosiarki to mogło by dojść do tragedii . Na kamienie uważam , ale trawa sięgająca do pół łydki skutecznie mi je przysłania , a z drogi małolaty różne rzeczy rzucają . Pozdrawiam . :lol:
Awatar użytkownika
Rzepa
50p
50p
Posty: 66
Od: 24 maja 2009, o 14:02

Post »

Pewnych rzeczy się nie naprawia !!!!!!!!!!!!!!!!
NGDY nie użyłabym spawanego noża do kosiarki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rzepa
artur-kapela
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 12 lut 2017, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

nóż mulczujacy

Post »

Dzisiaj wypróbowałem nóż mulczujacy (uniwersalny z Castoramy). Mam wrażenie że mało ostry, a cięta trawa mało rozdrobniona. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”