Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Pisul
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 lis 2017, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

W sumie mam jeszcze jedno pytanie, bo moze w sumie niedokladnie wiem jak pracuje linia kroplująca. Rozumiem, że linia kroplująca powinna być na końcu zatkana, tak?
Wspomniana pompa nurek pompuje 0.8m3/h czyli 800l. Czyli do tego dołączyć redukcje ciśnienia i powinno być okej?
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Taśma / linia nawadniająca musi być zaślepiona na końcach , reduktor możesz zastąpić np. zaworem bezpieczeństwa "hydraulicznym " z przelewem do zbiornika ale bezpieczniej do 1 bara.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Jest jeszcze coś takiego " POMPKA PALIWA WODY ROPY OLEJU 38MM 12V 230V "
Tańsze i cichsze rozwiązanie :wink: , nie wiem jak z ciśnieniem .
tomek2009
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 mar 2018, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Borówka amerykańska a motopompa

Post »

Cześć, posiadam 1 hektar pola i w planach mam zasadzenie borówki (docelowo 3000 tysiące sztuk) , zastanawia mnie tylko jedna kwestia, a mianowicie nawodnienie. Czy to dobry pomysł wykopać staw/studię podłączyć ją pod spalinową motopompę np link do allegro . regulamin§ 4.8 która bedzie pchała i nawiadniała rośliny przez rurki nawadniające łącznie około 3 tyś metrów. Nie posiadam jak na razie przyłącza energetycznego , na polu byłbym codziennie, staw byłby wykopany obok rowu w którym płynie woda. Pytanie pierwsze czy ta pompa to dobry pomysł, czy pociągnie taką ilość, drugie pytanie jakie wymiary musi miec staw żeby ta woda wyrabiała w najgorętsze dni?
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3683
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Borówka amerykańska a motopompa

Post »

Przed taką inwestycją przebadał bym wodę w kilku terminach. Nie każda woda będzie się nadawała do nawadniania borówki.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Borówka amerykańska a motopompa

Post »

Co z tego , że wykopiesz staw jak nie będzie w nim wody?
tomek2009
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 mar 2018, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska a motopompa

Post »

źrodło wody jest także staw nie bedzie pusty, pytanie tylko jakie wymiary musi posiadać aby ta woda nadążała z podlewaniem i czy taka motopompa bedzie wyrabiała czy jest jakis lepszy pomysł na podlewanie tego 1 hektarowego pola
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Borówka amerykańska a motopompa

Post »

1.To ze w rowie płynie woda nie znaczy że będzie w stawie. Chyba że skierujesz rów do stawu. Borówka amerykańska wymaga bardzo kwaśnej ziemi, a podejrzewam, że ten rów (pewnie odwadniający) zbiera wodę z terenów mocno sypanych nawozami. Poziom kwasowości tej wody może się zmieniać z minuty na minutę, ale na pewno będzie za mało kwasowa.
2. Możesz rozłożyć 3 km rurek nawadniających...Mam dziwne przeczucie, ze po powrocie na działkę już tych rurek nie będzie.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Borówka amerykańska a motopompa

Post »

Możesz zawsze spróbować zlecić wykonanie studni głębinowej będziesz miał dobrą wodę jednak zamiast motopompy przydał by się generator prądotwórczy aby pompować wodę, ewentualnie jak we Włoszech zestaw kilku paneli słonecznych zapiętych pod pompę i podlewa się praktycznie samo.
caps89
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 3 wrz 2017, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Napełnianie basenu i nawadnianie ogrodu

Post »

Hej wszystkim!

Posiadam ogródek działkowy na którym zamarzyłem sobie postawić basenik. Taki naokoło 3000 litrów wody. Dodatkowo chciałbym sprawnie czerpać wodę do podlewania roślin w ogródku.
Na głównej alejce jest klasyczna pompa abisynka, woda jest bardzo czysta nie żółknie. Jednak taką pompą napełnienie basenu to była by mordęga zwłaszcza że pompa znajduje się 40 metrów od działki.
Na działce mam natomiast taką rurę wbitą w ziemie, rura schodzi na głębokość 3 metrów, woda jest na 50 cm. Nigdy tego nie używałem zostało to po przednich właścicielach. Pomyślałem żeby kupić pompę spalinową i pompować z tego wodę do basenu. Tylko nie wiem czy to takie proste, wsadzam tam wąż spuszczam go na samo dno, odpalam pompę i leci woda? Tyle wystarczy? Pompa nie była używana co najmniej 2 lata a może i dłużej (ale rura jest cały czas przykryta nic nie wpada do środka)

Myślałem o takiej pompie (tego typu), czy takie coś się sprawdzi? czy to musi być zupełnie inna pompa:
POMPA-DO-WODY-SPALINOWA-1cal-3KM

A tutaj fotka tej rury na mojej działce: (na prawo od beczki, nakryta puszką)


https://i.imgur.com/xU7X6u3.jpg

Usuwam link do sklepu oraz zamieniam olbrzymie zdjęcie na link do niego. :wink:
bab...
janek888
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 kwie 2019, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pompa powierzchniowa czy hydrofor

Post »

Witam

Zamierzam podlewać ogród korzystając z wód gruntowych które zbierają sie u mnie w małym "po budowlanym" oczku wodnym.
Chciałem w tym celu zakupić pompe ssącą ogrodową lub tez mały zestaw hydroforowy.
Głownym czynnikiem decydujący przy wyborze ma być możliwość korzystania z pistoletu na wężu ogrodowym.

Pytanko:
Czy zwykła pompa ogrodowa się do tego celu nada? Czy po "wyłączeniu" pistoletu (brak odbioru wody) i nadal pracującej pompie nic się nie stanie?PRzegrzanie, spalenie a może wylaczy sie samoistnie?

Czy też do tego celu nada się bardziej hydrofor który sam się wylaczy przy braku odbioru wody i nabiciu cisnienia w zbiorniczku ?

Pozdrawiam i zgóry dzięki za każdą odpowiedź
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Pompa powierzchniowa czy hydrofor

Post »

janek888 pisze: Czy zwykła pompa ogrodowa się do tego celu nada? Czy po "wyłączeniu" pistoletu (brak odbioru wody) i nadal pracującej pompie nic się nie stanie?PRzegrzanie, spalenie a może wylaczy sie samoistnie?
Niektóre pompy dają taką możliwość jednak ich cena jest dość znaczna około 1000 PLN, zwykła pompa takich zabiegów nie przetrwa.
Hydrofor będzie tańszy jednak musi być wyposażony w dodatkowy wyłącznik ciśnieniowy koszt około 300 PLN
janek888
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 kwie 2019, o 10:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa powierzchniowa czy hydrofor

Post »

O wielkie dzięki za upewnienie mnie co i jak.

A takie zwykłe hydrofory nie mają z automatu takiego wylacznika? Chodzi mi o takie hmm zestawy male hydroforowe - pompa i zbiorniek dla przykaldu pierwszy z brzegu:
https://www.leroymerlin.pl/nawadnianie/ ... l1825.html

Proszę o staranną pisownię/mod.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”