Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
orki78
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 lip 2019, o 15:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

hej co myślicie o pompach marki Cleancraft ? Drogie nie są a wyglądają bardzo solidnie.

link do sklepu usunięto/mod. N.

np:

Model SCWP 10013 - nierdzewna
Wydajność 216 l/min
Zasilanie 230 V
Moc silnika 1,0 kW

273 zł netto

Zastanawiam się nad jej kupnem ale nie znam tej marki.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Maksymalna wysokość podnoszenia 11,5 metra , ;:222 nie wiem do czego chcesz używać wody tłoczonej przez pompę ale o zraszaczach zapomnij , dobra do pompowania np. ze studni do wiaderka .
Bryli
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 kwie 2020, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak pompa?

Post »

Witam.
Kieruje się z pytaniem. Ok 100 m(+ skarpa ok 5m wysokości) od mojego ogrodu jest małe jeziorko, chciał bym pobierać z niego wodę za pomocą pompy elektrycznej powierzchniowej. Posiadam 100 m cienkiego wężka ok10mm średnicy. Woda z jeziorka chce napełnić beczki więc ciśnienie nie musi być duże. Czy zwykła pompa za ok 200zl jestem w stanie to zrobić?
Myślałem o czymś takim.

POMPA OGRODOWA XKJ800P
Pozdrawiam
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Pewno jakaś chińszczyzna, bo dostępna tylko w Castoramie. Moc 800 W jednofazowo....Będziesz ją targał do jeziorka? Bo na zasysanie to nie licz. No chyba że wąż co najmniej 3/4 cala ( 19 mm ). Ale też niezbyt pewne.
100 m rurki fi 10 ? Kiepsko to widzę. Przy tej długości opory będą ogromne. Poza tym jak przyłączysz do tej pompki? Jej króćce to na pewno co najmniej pół cala. W sumie za duża moc i za cienki wąż.
Bryli
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 26 kwie 2020, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Myślałem że tym cieniutkim wężem jakoś się uda. A jest jakaś w miarę tania opcja żeby zasysać wodęz tego oczka ? Praktycznie tylko zasysanie wchodzi w gre
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Podajesz,że chcesz zasilać wężem, ale on musi być twardy, bo inaczej, jak pompa zacznie zasysać wodę , to podciśnienie go spłaszczy. Proponuję, jak napisał dziad_Jag, przynajmniej 20, a najlepiej 25 PE, które używa się do instalacji wodnej. Można ją kupić nawet za niecałe 2 zł, calową nieco powyżej, np 2,30 zł. W jeziorku jakiś delikatny filtr i zawór zwrotny, więc powinno działać. Tylko, żeby nie było za dużej różnicy poziomów, bo nie pociągnie.
MatJot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 maja 2020, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Dzień dobry, podłącze się pod istniejący wątek.
jestem nowym działkowiczem, nie znam się zupełnie, ale też zapragnąłem posiadać swój kawałek ziemi, bo mieszkam w duzym mieście i sami rozumiecie:)
Mój nowy teren posiada takie urządzenie, chciałbym Was prosić o radę. Jaka to pompa (skrzydełkowa?), czy da radę jakoś ją odbudować? Inne?
Obrazek


Obrazek
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

To była pompa skrzydełkowa typu S3 ( na oko!). Został tylko korpus. Bebechy takiej pompy są z mosiądzu bardzo dokładnie spasowanego. Nie widzę szans na odbudowę. Można ją tylko odkręcić i wyrzucić na złom. Jak widzę w sklepach jest tylko seria K, ale to praktycznie to samo. Byle zgadzał się rozstaw otworów do mocowania. Ceny w granicach 300 (K3) do 600 (K5) złociszy. Druga sprawa to czy w tej studni jest woda!
MatJot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 8 maja 2020, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Dziękuje za odpowiedź. Wody tam niewiele, na może z 30 cm. Zastanawiam się czy moge coś sam w tej materii zrobić, czy trzeba wołać fachowców.


Obrazek

Obrazek
kooba73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 lip 2016, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Podepnę się pod temat. Poszukuję pomocy bo lokalni fachowcy nie są zainteresowani współpracą :(
Mam u Babci starą poniemiecką studnię, nie używaną ok 20 lat i chciałbym ją uruchomić do podlewania grządek.
Zrobiłem wstępne pomiary. Do lustra wody jest 25-30 metrów, zszedłem z ciężarkiem do 50 metrów i nie było dna. Od studni do miejsca podlewania mam w poziomie ok 100 metrów płaskiego terenu.
Co ciekawe poza dwoma górnymi betonowymi kręgami sygnowanymi na 1938 rok cała studnia jest w cegle. Woda jest krystalicznie czysta ale chcę jej używać wyłącznie do podlewania roślin.
Prośba moja o poradę jaką pompę zamontować? Chodzi mi o w miarę tanie i niezawodne rozwiązanie. Myślałem o zwykłej popie membranowej tzw rusek - nurek. Jeśli to jest jednak dobre rozwiązanie to prosiłbym o jakieś sugestie co do producenta. Z tego co wiem to tzw ruskie pompy to w tej chwili produkują wszyscy oprócz wschodnich sąsiadów. Ale nie wiem czy przy takich parametrach pociągnie wodę. Nie oczekuję cudów ani nie wiadomo jakiego ciśnienia.
Bardzo proszę o propozycje również nie uwzględnione przeze mnie i pomoc w wyciągnięciu wody ze studni :wink:

z góry bardzo dziękuję :)
kooba73
irek_k
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 maja 2019, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

Przerabiałem kilka pomp w zbiorniku na deszczówkę i od półtora roku mam Geko G81417.
zamontowana jakieś 3 metry poniżej poziomu ziemi.
Na manometrze 10 bar, że musiałem zawór bezpieczeństwa zamontować dla ochrony węży.
Przy podlewaniu jednym wężem 1/2 cala utrzymuje 4-5 bar.

O "rosyjskiej" zapomnij, to się do niczego nie nadaje.
kooba73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 lip 2016, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

irek_k pisze:Przerabiałem kilka pomp w zbiorniku na deszczówkę i od półtora roku mam Geko G81417.
zamontowana jakieś 3 metry poniżej poziomu ziemi.
Na manometrze 10 bar, że musiałem zawór bezpieczeństwa zamontować dla ochrony węży.
Przy podlewaniu jednym wężem 1/2 cala utrzymuje 4-5 bar.

O "rosyjskiej" zapomnij, to się do niczego nie nadaje.
Dziękuję Irek za szybką odpowiedź. Parametry techniczne wyglądają bardzo obiecująco :)
?Moc: 750 W
?Wydajność: 55 l/min
?Wysokość podnoszenia wody: 100 m
Wygląda, że da radę a i cena rozsądna :)
Jako, że temat jest dla mnie całkowicie nowy (jestem amatorem w tym temacie) to mam kolejne pytania.
Skoro do lustra wody mam 25-30 metrów a studnia głębokość powyżej 50 metrów na jakiej głębokości trzeba taką pompę umieścić, żeby dobrze pracowała i nie trzeba było jej co jakiś czas ruszać? Już wiem, że 100 metrów poziomego przesyłu przelicza się na 20 metrów podnoszenia wody. Ale przy 100 metrach pompy to i tak zostanie mi spory zapas.
Kolejne pytanie to kabel zasilający, standartowo w pompach jest montowany o długości między 7 a 20 metrów, w związku z tym musiałbym go wymienić. Jeśli zrobię to sam stracę gwarancję ;:131 firmy raczej nie oferują wymiany kabla na dłuższy, jak rozwiązać ten problem.
No i jakieś dobre rady do montażu, bo pewnie zostanie mi montować pompę. Czy do zawieszenia użyć cienkiej linki stalowej czy jakiś mocny sznurek? Możecie coś sprawdzonego polecić?
kooba73
kooba73
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 lip 2016, o 13:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pompa ogrodowa, ale jaka ?Jaką polecacie

Post »

I jeszcze jedno pytania, podana pompa Geko G81417 ma przyłącze 1''. Czy można i czy robić redukcje na 3/4'', czy zostawić jak jest?
kooba73
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”