Domek drewniany czy murowany?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

Wydaje mi się że to najtańsze wyjście, kiosk, barakowóz czy coś w tym stylu, dawaj ogłoszenia co kilka dni ale śledź też alledrogo, graty z chaty czy inne darmowe stronki ogłoszeniowe.
Masz czas, na pewno coś się trafi :P
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

Jeżeli uda się kupić coś poniżej 1200zł to to będzie lepsze rozwiązanie niż domek z płyt OSB.
Jednak domek z OSB wychodzi jak na razie najtaniej :)
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

Około 1000 garaż blaszak 3x5...
Awatar użytkownika
anador
200p
200p
Posty: 220
Od: 6 lut 2011, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

Witam.
Możesz też napisać na Szerlok.pl darmowe ogłoszenie czego potrzebujesz.Nie zapomnij sprawdzić co tam już jest. :)
Dobrze, że nie ma człowieka bez wad, bo taki człowiek nie miałby też przyjaciół.
Awatar użytkownika
sama-mama
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 lut 2011, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: TORUŃ

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

Mam jeszcze pytanie: czy domek 3x4 m jest wystarczający? Jakiej wielkości macie domki?
Pozdrawiam Balbi
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

Mój na 2 x 2 ale jest za mały.
Narzędzia się mieszczą , mały stoliczek i coś do siedzenia ale nie ma jak się obrócić.
Myślę że 12 m2 ci wystarczy, przecież w nowym budownictwie ludzie w takich pokojach mieszkają :P
Awatar użytkownika
Magnolcia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 13 lut 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Domek drewniany czy murowany?

Post »

Super, że można poczytać wielu różnych opinii i powyciągać wnioski. Ja również myślałam o drewniaczku na działkę ale po przeanalizowaniu waszych postów i moich warunków chyba postawię murowany. Pozdrawiam :wit i życzę miłej pracy w terenie (w końcu słoneczko!!!) ;:3
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek drewniany czy murowany?

Post »

Przejrzałem na szybko wątek i rozbieżność w temacie ogromna. Nie można porównywać domu całorocznego murowanego, drewnianego (z bali, kanadyjczyka, prefabrykowanego) i do tego drewnianej chatki na działkę :D . Skrzypi to chyba budka na działce, ale nie dobrze wykonany dom. Temat znam dobrze z autopsji ... piwnice murowane, a góra w szkielecie. Mogę powiedzieć tylko tyle, iż porównując wykonanie różnych firm w Polsce - rozrzut jest jak między zardzewiałą syrenką, a mercedesem. Srzyja temu niestety brak w Polsce norm dotyczących budownictwa szkieletowego, a powoduje to wrzucanie całego budownictwa szkieletowego do jednego worka.

Nawiasem mówiąc, w przypadku budynków murowanych dzieje się powoli podobnie....
ania-maria
50p
50p
Posty: 79
Od: 30 maja 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Domek drewniany czy murowany?

Post »

nie czytam całego wątku od deski do deski, ale mogę napisać swoje zdanie - może w czymś pomoże...

Mam na działce domek drewniany, które zbudował jeszcze mój dziadek - jakieś 40 lat temu. Dom jest cały, calusieńki z drewna, stoi na podwyższeniu - murowanym tarasie, dach pokryty jest normalnie papą i smołowany.
Kilka razy od nowości był odnawiany - czyli wyszlifowany z zewnątrz i na nowo impregnowany. Kiedyś dziadek wszystko robił ręcznie i impregnował pokostem, teraz 5 lat temu renowację robiliśmy my i zamówiliśmy fachowca, który wszystko zrobił maszyną z różnymi papierami ściernymi i sam malował.

Uwielbiam to że domek jest drewniany, bo latem w środku jest przyjemnie chłodno, w nocy ciepło, bo dom w ciągu dnia się nagrzewa od dachu i oddaje w nocy to ciepło. Nie ma w środku wilgoci, nie ma nigdy grzybów i pleśni. Pięknie pachnie i jest taki - przytulny. Jest spory bo ma ponad 70 metrów kwadratowych, ale kiedy robi się chłodno w połowie września/początku października włączamy piec akumulacyjny, który stoi w największym, środkowym pokoju i jest wręcz gorąco - a grzejemy tylko w nocy :) osobny grzejnik jest w łazience, który włączamy podczas kąpieli.
Mam porównanie, bo obok na działce u teściów mojego wujka jest domek murowany, o podobnym metrażu, również podpiwniczony i z wysokim, murowanym tarasem... tam co raku mają problemy z zapachem, z wilgocią, grzybem, jest tam tak... miejsko. Ogrzewają całość kominkiem - standardowo na drewno.

podsumowując - gdybym miała sama budować - na pewno byłby to dom drewniany, tylko ja swój wykończyłabym od środka na jasno i wstawiła spore okna. Mój obecny domek jest w środku również wykończony ciemno i przez to w chłodne miesiące jak trzeba dużo siedzieć w środku jest trochę depresyjnie i ciemno, a ja lubię duże okna i jasne ściany - ale jak mówię, to kwestia wykończenia.
Lucy2na

Re: Domek drewniany czy murowany?

Post »

mOj ma dużo okien i jest fajnie jasno a w środeczu też go zrobię w jakimś rozświetlającym kolorze , zgadzam się z poprzedniczką , że murowany to nie to samo i kiedy stoi całą zimę nie ogrzewany to wiosną zapaszek.... średni....
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tani domek na działce - jaki?

Post »

I jak skończyła się historia ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Awatar użytkownika
marko7
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 mar 2010, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie_ północ

Re: Domek drewniany czy murowany?

Post »

A ja z kolei rozważam taki pomysł:

http://www.en.domekwmiesiac.pl/domy-jednorodzinne.html

I co na to szanowni forumowicze?
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Domek drewniany czy murowany?

Post »

dom w miesiąc - postawienie samych ścian to 2 dni pracy. Więcej czasu zajmuje przygotowanie fundamentów, oraz wykończenie.
Ale jeśli interesują Was ciekawe konstrukcje w wersji eko, to stosunkowo tani, ale brak specjalistów, ale tak jak w domku drewnianym - nie można stosować byle jakich farb, tapet itp. należy zwrócić uwagę, iż nie można domku drewnianego ocieplać styropianem....... Lub zwrócić należy uwagę szczególną na zmianę wentylacji.

A oto proszę Państwa, technologia, Polska Norma, nie ma problemu z uzyskaniem zezwolenia na budowę - konstrukcja szkieletowa drewno, wypełnienie prasowana słoma kryta 2 warstwami gliny:

Obrazek

Obrazek

reszta tutaj
https://www.google.pl/search?q=dom+ze+s ... 98#imgrc=_
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”