Grill gazowy,elektryczny. Jaki?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Radek8808
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 maja 2016, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Ja polecam Wam gazowe grille. Ostatnio kupiłem z firmy Broil King i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o walory smakowe to niczym się nie różni od zwykłego grilla na węgiel.
bebika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 mar 2016, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill

Post »

Ja najbardziej lubię grille - kominki. Nie dość, że prezentują się znakomicie to jeszcze można kupić w dobrej cenie.
mbloy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 4 maja 2013, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Najlepsza? Hmm kwestia dyskusyjna. Ja jednak myślę że trzeba porównać te grille. Dla mnie Broil King wygrywa tym że butla mieści się w szafce i jej nie widać a to tylko jedna z zalet.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Grill gazowy

Post »

Grilla to można i za 20 zł kupić i być tak samo zadowolonym jak dumny posiadacz chińskiej produkcji za kilkaset złotych. Podła kiełbasa będzie tak samo smakować w grillu Weber-a jak i na wytłoku blaszanym. Ten temat to raczej miejsce gdzie sprzedawcy będą zachwalać swoje tandetne produkty.
Mam gazowy Webera Q320 już 5-6 lat i muszę stwierdzić że to był dobry wybór. Znajomi poszli w kierunku modeli przypominających amerykańskie samochody z lat 60 niklowane cacuszka , wkłady z lawy wulkanicznej i kosmiczny wygląd. No wizualnie były odlotowe, więc odleciało im "coś" szybko. Chińska blacha raczej nie znosiła stać w deszczu na tarasie a temperatura grillowania powodowała że falowały aby się schłodzić. Odeszły po 2-3 latach w zapomnienie razem ze śmieciami wielkogabarytowymi.
Moja rada to trzymać się daleko od chińskiej tandety, wybierać grill prosty, najlepiej bez malowanej blachy - ale z żeliwnymi elementami.
Dokładnie obejrzeć jak wygląda grill uznanej marki i krytycznie oglądać podróbkę bo najwięcej oszczędności "producenci" szukają w materiałach.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
mbloy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 4 maja 2013, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Nie bardzo rozumiem. Czy Ty starasz porównać się webera do chińszczyzny i grilli za 20 pln z all.....? A potem je zachwalasz? Lawa to już od długich lat przeżytek więc szkoda na nią czasu żeby pisać. Strasznie chaotyczna ta wypowiedź.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Grill gazowy

Post »

mbloy pisze:Strasznie chaotyczna ta wypowiedź.
Wydaje mi się że czytanie Cię męczy i w szkole miałeś problemy z czytania ze zrozumieniem
Zdanie pierwsze - nawet mój Weber nie zrobi nic lepszego od tego co się na grilla kładzie.
NIE SPRZEDAJE WIĘC NIE REKLAMUJĘ - ale mogę stwierdzić że kiełbasa bankietowa na małym wytłoku (nad jeziorem w kraju) była zdecydowanie smaczniejsza niż doznania smakowe lokalnych produktów wykonanych na Napoleon Prestige 500 nad ładniejszym kanadyjskim jeziorem.

Nie zachwalam żadnej chińszczyzny wręcz przeciwnie - może warto przeczytać dwa razy zamiast się zniechęcić bo teks dłuższy niż SMS.

To pod pokrowcem to grill - ma pewnie z 6 lat - nie zmieniam na inny z chińskiej Top listy sprzedawanych w marketach lub na alledrogo pod różnymi nazwami .
https://perfectglo.en.alibaba.com/searc ... +BBQ+Grill


Obrazek
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
mbloy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 4 maja 2013, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Faktycznie się zmęczyłem. Prościej napisać że ważniejsze jest odpowiednie przygotowanie potraw (zadbanie o ich jakość i odpowiednie przyprawy) niż na czym są robione aczkolwiek w przypadku węgla można by było polemizować.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Niezależnie od tego czy jest to grill węglowy, elektryczny, czy gazowy wszystkie niosą ze sobą ryzyko chorób układu pokarmowego.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Grill gazowy

Post »

Jeśli już grilluję to na patyku nad ogniskiem. U krewniaków poczęstowali mnie kiełbasą z grilla gazowego. Kiełbasa zajeżdżała mi propanem butanem. Może jednak grill był nieszczelny? Nie mogę odrzucić tej ewentualności. W każdym razie smak popsuty; a kiełbasa była dobra. Mam jakiś wyrób grillopodobny, ale żona używa go jeśli chce upiec kotlety. (Rzadko chce ;:108 Twierdzi, że nie po to jedzie na działkę żeby grzebać w garach!).
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Kiełbasa upieczona nad ogniskiem tez nie jest zdrowa jak każde pieczone mięso.
Jak mnie sąsiedzi zaproszą na kiełbaski pieczona nad ogniskiem, to ja je tylko podgrzewam do tego stopnia aby nie parzyły w usta.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Korzystałem z gazowego (jakiegoś Kinga) i byłem mega zadowolony. Wszystko pięknie upieczone. Z zalet - można regulować moc, nie ma takiej konieczności zawijania w sreberka (ah te aluminium). Szeroki zakres wykorzystania i długo ciepłe potrawy. Z czyszczeniem też zero problemów. Odchodzi brudny węgiel, popiół. Szybkie rozpalanie, bez dymu.

I ten brak dymu był głównym powodem. Ludzie już mają dość okresu majowego i jesiennego. Bo w maju osiedla dymią grillami, a jesienią wypalają liście, tak że wszystkim śmierdzi. Za grille chyba jeszcze nie ma odważnych by karać. Ale może już niedługo? Bo to nie idzie o sam grill, ale dymienie sąsiadom.

A jako że życie jest szkodliwe i prowadzi do śmierci - piekę tak jak lubię i cieszę się smakiem. Podczas pieczenia wychodzę z założenia że już nic gorszego w tej kiełbasie nie będzie, niż już wrzucone stabilizatory, konserwanty do tych kiełbas czy sterydów i antybiotyków do zwierząt hodowlanych (a co jest później w ich mięsie).
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Podczas grillowania wydzielają się karcynogenne substancje, które przede wszystkim wdycha grilujący, potem biesiadnicy, a na końcu sąsiedzi. Warto też zmierzyć o ile podskoczy ciśnienie po spożyciu grilowanej kiełbasy. Grilowane mięso przyczynia się do chorób układu pokarmowego.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Czego nie ruszę to ponoć mi szkodzi :D

Po zjedzeniu nie grillowanej kiełbasy tez skacze ciśnienie tyle soli w niej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”