Grill gazowy,elektryczny. Jaki?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
sosna388
100p
100p
Posty: 100
Od: 20 sty 2011, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill elektryczny Philipsa

Post »

Mam tego grilla od roku. Najważniejsze to rozgrzać go do właściwej temperatury, potem tylko pilnować, żeby nie spalić.
Pod tym linkiem jest mnóstwo przepisów; wybierasz rodzaj urządzenia i masz przepisy do przygotowania na tym urządzeniu: na dole menu głównego rozwiń "Pokaż wszystkie opcje" i na dole jest okienko na wybór urządzenia. Oczywiście stosować również możesz inne dostępne kryteria wyboru.
http://www.philips.pl/ka/PL/pl/index#/home
Awatar użytkownika
tejaka
50p
50p
Posty: 86
Od: 20 paź 2009, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Grill elektryczny Philipsa

Post »

Dzięki za te namiary,bo wprawdzie zarejestrowałam swojego grilla,ale nie dostałam żadnych informacji.Przepisy wygladaja super.a czy robiłaś już coś z nich.Jakoś nie mam przekonania do podawanego czasu grillowania,np.5-6 min dla fileta z kurczaka,czy to naprawdę wystarczy?I jeszcze jedno pytanie,pisałaś że masz takiego samego grilla jak ja,ale w tym linku nie ma takiego jak my mamy,czy to jest jakaś różnica.W niektórych tam podanych przepisach trzeba zamknąć klapkę,której mój nie posiada.
sosna388
100p
100p
Posty: 100
Od: 20 sty 2011, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill elektryczny Philipsa

Post »

Grill to grill, różnice modelu nie mają znaczenia. Są np. takie, w których połowa płyty grzejnej jest płaska, a połowa karbowana. Z tych przepisów coś tam robiłam, ale zawsze wprowadzałam jakieś swoje modyfikacje, głownie ze względu na posiadane składniki. Na czas podany nigdy nie zwracam uwagi, po prostu sprawdzam na bieżąco wzrokowo, a nawet organoleptycznie, jak trzeba. Ostatnio robiłam szaszłyki z piersi kurzych + boczek wędzony + cebula. Faktycznie - trwało to znacznie dłużej niż 4 minuty. Po mięsie takim widać, czy jest usmażone (zdecydowanie zmienia kolor), dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że w środku szaszłyka, z uwagi na ściśnięcie ze sobą poszczególnych kawałków, ciepło przemieszcza się trudniej, więc przy grillowaniu musisz to wziąć pod uwagę.
Robiłąm różne mięsa, i kiełbasę, i warzywa na tym grillu. W zasadzie co robisz na zwykłym grillu, możesz zrobić i na elektrycznym.
klocuszek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 kwie 2012, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill elektryczny Philipsa

Post »

Ja uważam, że grille najlepszej jakości i w najnowocześniejszej technologii oferują firmy BroilKing, czy Outdoorchef. Można bez problemu je dostać w różnych sklepach w całej Polsce lub na internetowej stronce Link zmoderowanoGrillując na markowym sprzęcie mamy gwarancję, że jedzenie przez nas przygotowywane będzie zdrowe :)
klocuszek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 kwie 2012, o 18:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grille gazowe

Post »

Ja z grilli gazowych mogę polecić modele np. Broil Kinga albo Grill Pro/B, a także Outdoorchef. Mimo, że cenowo mogą na pozór nie wydawać się najatrakcyjniejsze cenowo, to ich jakość naprawdę jest nieporównywalna do innych na rynku. Można je kupić w całej Polsce albo w internecie -
majku21
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 kwie 2012, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grille gazowe

Post »

Witam, mam pytanie do użytkowników grilli gazowych. Jestem przed pierwszym użyciem mojego grilla kupionego w markecie budowlanym. Dostałem do niego kamienie z lawy, jednak bez żadnej instrukcji czy informacji jak je używać. W związku z deficytem stron o grillach gazowych chciałem się was zapytać jak ich ( kamieni z lawy) używać? Gdzie je rozłożyć?

Dodatkowo chciałem zapytać czy używacie wiórków smakowych? jeżeli tak to w jaki sposób? Gdzie się je umieszcza? I przede wszystkim czy uważacie rzeczywiście dodają one aromatu ?:)

serdecznie pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grille gazowe

Post »

Mamy 2 grille, gazowy i weglowy. Gazowy uzylismy tylko raz, czyszczenie rusztow i palnikow okazalo sie zbyt uciazliwe, skutecznie zniechecilo do grillowania. Co do grilla weglowego, to polecam takie zamykane. Jedzenie nie jest zweglone i praktycznie nie rozni sie od przyrzadzanego na gazowym, tyle ze pachnie ladniej. Po zamknieciu dostepu powietrza brykiet gasnie szybko i mozna go uzywac ponownie. Paczka brykietu starcza na co najmniej 4 rozpalenia, zwykly wegiel drzewny sie nie sprawdza.

pozdrawiam

H.
koszatniczka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 5 sty 2012, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grille gazowe

Post »

no i po raz kolejny otwieramy sezon na grillowanie, zastanawiam się jaki grill kupić wiecie zależy mi na tym, żeby był solidny mocny, żeby posłużył więcej niż jeden sezon. Myślę, żeby sobie kupić jeden z grill oferowanych przez Zmoderowano, bo słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tej marki. Czy ktoś miał może do czynienia z tą firmą i może się ze mną podzielić doświadczeniami?
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Grille gazowe

Post »

W tym roku zakupiłem grill gazowy. To jest coś rewelacyjnego. Już nie muszę pamiętać o węglu drzewnym czy brykiecie. Nie muszę rozpalać i czekać aż się nagrzeje. Teraz tylko małe "pstryk" chwila na rozgrzanie lawy wulkanicznej i jazda z obiadkiem :] Szczerze to nowe grille gaz. są piekielnie drogie a tak wyskoczyłem w nd na giełdę do Słomczyna, wybrałem model za 40zł, odświeżyłem, kupiłem lawę wulkaniczną za 50zł i proszę bardzo jest:]

a jeśli chodzi o walory smakowe to nie czuję większej różnicy.

pozdrawiam!
Ministerstwo Książki
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Grille gazowe

Post »

To teraz nie zapraszacie znajomych na grilla, bo grill to kiełbasa i ognisko, brykięt, czy drewno i na patykach kiełbacha.
grill gazowy to taki chyba oszukany, tak samo jak smażenie frytek. Frytka to wrzący olej, kartofel ;) a nie frytka, blacha i piekarnik :) bez oleju :(
miminka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lis 2015, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grille gazowe

Post »

Też nie lubię ani grilli gazowych ani frytek nie z oleju :P Ale pewne ulepszenie w grillach są fajne :) mój np. nie dymi :) i o ile wcześniej myślałam, że to bez sensu tak szczególnie zimą go za to uwielbiam :)
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Grille gazowe

Post »

Mam węglowy, elektryczny i kupiłam gazowy był w promocji :) Powiem jedno na gazowym może ciut inaczej smakuje nie jest takie okopcone (ja lubiłam ). Gazowy jest super :) nigdy tyle nie grilowałam, szybko, prosto i lepiej niż z węglowego, elektrycznego. Bez smrodu, brudu ino pstryk i nawet zimą griluję :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
miminka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 lis 2015, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grille gazowe

Post »

Ja nie jestem przekonana do gazowych, bo to już nie zabierzesz na piknik go :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”