Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5  
Autor Wiadomość
Lewkonia
 Tytuł: Grill gazowy
PostNapisane: 30 kwi 2009, o 16:32 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Witajcie,
Zauważyłam, że ostatnio niemal wszędzie można kupić grille gazowe. Reklamy tych urządzeń widuję przynajmniej kilka razy dziennie. Mimo, że nie rozważałam takiego zakupu, zaczęłam się zastanawiać, co sprawia że są takie popularne (podejrzewam że są, w końcu to popyt nakręca podaż).
Domyślam się, że łatwiejsze jest regulowanie temperatury grzania naszego mięska ułożonego na kratce, ale czy smakuje ono tak samo? Dla mnie kontrolowanie ognia, podmuchiwanie lub polewanie wodą w razie potrzeby, jest jedną z nieodłącznych części składających się na przyjemność grillowania, poza tym przyrządzone na tradycyjnym grillu pyszności pachną wyjątkowo - czy nie traci się tego używając grilla gazowego?
Może ma ktoś doświadczenie w tym temacie i mógłby (czysto teoretycznie) krótko opisać powód tego boomu i przy okazji odpowiedzieć na moją wątpliwość dotyczące walorów smakowych?
Pozdrawiam
Magda

aleksandra2323
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwi 2009, o 20:00 
500p
500p

0 szt.
Nie mam grila gazowego, ale oglądając ten natłok reklam naszły mnie te same, co Ciebie wątpliwości :wink:

thorez
 Tytuł: Re: Grille gazowe
PostNapisane: 18 mar 2010, o 15:38 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Mam takiego grilla gazowego , nigdy nie wrucę do węglowego ,zapach idealny bez odoru spalenizny
smak taki sam ,a koszty kilka krotnie mniejsze niż na węglu ,jedna butla 11kg od marca do listopada ,niejednokrotnie grill trwał do rana ,użytkowanie banalnie proste wystarczy wyjechać grillem z pod tarasu podłączyć butlę z gazem nałożyć na tackę mięsko otworzyć gaz i za kilka minut mamy obiadek gotowy ,brak smrodu spalonego tłuszczu poniewarz on skapuje na lawę wulkaniczną która leży na palniku gazowym ,wystarczy raz w roku wymienić i problem z głowy ,a co ma niebagatelne znaczenie potrawy z grilla gazowego nie są rakotwórcze ,co ma miejsce w przypadku grilla węglowego.

silence
PostNapisane: 4 mar 2011, o 17:29 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Hej Ja kupiłam rok temu gilla gazowego i powiem krótko: od grilla gazowego do węglowego nie ma powrotu. Jedzonko jest zawsze idealnie upieczone - bo łatwo kontrolować temperaturę (nie przypala się), grill nie wydziela żadnego zapachu i nie wydziela żadnych toksycznych substancji (ponoć grillowanie na węglu wcale nie jest takie zdrowe bo węgiel wydziela jakieś szkodliwe substancje). Grill gazowy zdecydowanie łatwiej obsługiwać niż węglowy. Nie trzeba kupować węgla, rozpalać - super dla Nas kobiet. Ja mam nierdzewkę - bardzo łatwe w utrzymaniu i ciągle wygląda estetycznie.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

klocuszek
PostNapisane: 26 kwi 2012, o 20:51 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Ja z grilli gazowych mogę polecić modele np. Broil Kinga albo Grill Pro/B, a także Outdoorchef. Mimo, że cenowo mogą na pozór nie wydawać się najatrakcyjniejsze cenowo, to ich jakość naprawdę jest nieporównywalna do innych na rynku. Można je kupić w całej Polsce albo w internecie -

majku21
PostNapisane: 30 kwi 2012, o 08:48 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam, mam pytanie do użytkowników grilli gazowych. Jestem przed pierwszym użyciem mojego grilla kupionego w markecie budowlanym. Dostałem do niego kamienie z lawy, jednak bez żadnej instrukcji czy informacji jak je używać. W związku z deficytem stron o grillach gazowych chciałem się was zapytać jak ich ( kamieni z lawy) używać? Gdzie je rozłożyć?

Dodatkowo chciałem zapytać czy używacie wiórków smakowych? jeżeli tak to w jaki sposób? Gdzie się je umieszcza? I przede wszystkim czy uważacie rzeczywiście dodają one aromatu ?:)

serdecznie pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi

Hex2
PostNapisane: 1 maja 2012, o 10:03 
200p
200p

0 szt.
Mamy 2 grille, gazowy i weglowy. Gazowy uzylismy tylko raz, czyszczenie rusztow i palnikow okazalo sie zbyt uciazliwe, skutecznie zniechecilo do grillowania. Co do grilla weglowego, to polecam takie zamykane. Jedzenie nie jest zweglone i praktycznie nie rozni sie od przyrzadzanego na gazowym, tyle ze pachnie ladniej. Po zamknieciu dostepu powietrza brykiet gasnie szybko i mozna go uzywac ponownie. Paczka brykietu starcza na co najmniej 4 rozpalenia, zwykly wegiel drzewny sie nie sprawdza.

pozdrawiam

H.

koszatniczka
PostNapisane: 9 maja 2012, o 13:37 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
no i po raz kolejny otwieramy sezon na grillowanie, zastanawiam się jaki grill kupić wiecie zależy mi na tym, żeby był solidny mocny, żeby posłużył więcej niż jeden sezon. Myślę, żeby sobie kupić jeden z grill oferowanych przez Zmoderowano, bo słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tej marki. Czy ktoś miał może do czynienia z tą firmą i może się ze mną podzielić doświadczeniami?

zywik
PostNapisane: 15 maja 2012, o 07:27 
100p
100p

1 szt.
W tym roku zakupiłem grill gazowy. To jest coś rewelacyjnego. Już nie muszę pamiętać o węglu drzewnym czy brykiecie. Nie muszę rozpalać i czekać aż się nagrzeje. Teraz tylko małe "pstryk" chwila na rozgrzanie lawy wulkanicznej i jazda z obiadkiem :] Szczerze to nowe grille gaz. są piekielnie drogie a tak wyskoczyłem w nd na giełdę do Słomczyna, wybrałem model za 40zł, odświeżyłem, kupiłem lawę wulkaniczną za 50zł i proszę bardzo jest:]

a jeśli chodzi o walory smakowe to nie czuję większej różnicy.

pozdrawiam!

Caparzo
PostNapisane: 6 maja 2013, o 20:10 
50p
50p

1 szt.
To teraz nie zapraszacie znajomych na grilla, bo grill to kiełbasa i ognisko, brykięt, czy drewno i na patykach kiełbacha.
grill gazowy to taki chyba oszukany, tak samo jak smażenie frytek. Frytka to wrzący olej, kartofel ;) a nie frytka, blacha i piekarnik :) bez oleju :(

miminka
PostNapisane: 25 sty 2016, o 16:32 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Też nie lubię ani grilli gazowych ani frytek nie z oleju :P Ale pewne ulepszenie w grillach są fajne :) mój np. nie dymi :) i o ile wcześniej myślałam, że to bez sensu tak szczególnie zimą go za to uwielbiam :)

agrazka
PostNapisane: 4 lut 2016, o 21:18 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Mam węglowy, elektryczny i kupiłam gazowy był w promocji :) Powiem jedno na gazowym może ciut inaczej smakuje nie jest takie okopcone (ja lubiłam ). Gazowy jest super :) nigdy tyle nie grilowałam, szybko, prosto i lepiej niż z węglowego, elektrycznego. Bez smrodu, brudu ino pstryk i nawet zimą griluję :)

miminka
PostNapisane: 10 lut 2016, o 15:34 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Ja nie jestem przekonana do gazowych, bo to już nie zabierzesz na piknik go :(

agrazka
PostNapisane: 10 lut 2016, o 18:48 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
tu się zgadzam jak najbardziej, zresztą jest wybór , dla każdego coś :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 63 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości