Grill gazowy,elektryczny. Jaki?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Dlatego to kolejna zaleta grilla gazowego - nie trza tyle mysleć. Bo jak sam dałeś przykład, z myśleniem to u nas cieżkom niezależnie, ile osób by się wypowiedziało że ponoć myśli. Jako społeczeństwo - to wystarczy się rozejrzeć i wciągnąć nosem :D
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Grill gazowy

Post »

Zamiast pisać aby napisać o tym że jedzenie szkodzi lub przeszkadza sąsiadom napiszę że zmieniłem pewnie z 10 grillów i miałem do czynienia z setkami które są w posiadaniu znajomych moje zdanie jest takie. Grill gazowy jest zdecydowanie lepszy i nie potrzeba być wirtuozem węgla drzewnego aby go obsługiwać. Można go "odpalić" 5 minut przed rozpoczęciem grillowania i na 100% nie zwabimy sąsiadów bo 5 metrów od grilla trudno wykryć że coś się tam grilluje. Szczególnie polecam go osobom które nie lubią zapachu podpałek lub zasłon dymnych. Niecierpliwym czyli tym co nie potrafią poczekać na wypalenie się węgla drzewnego. Również tym co nie potrafią rozróżnić jakości węgla a przy zakupie jedynym kryterium wyboru jest cena. Smakowo też te same wyroby biją na głowę te które okopcił ogień bo kapiący tłuszcz zapalił się niepotrzebnie. Moim zdaniem najgorszy gazowy przewyższa dobry węglowy (dobry znaczy żeliwny). Wytłok z blachy pomalowany farbą nie biorę pod uwagę przy wyobrażeniu jak wygląda grill.

Spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami na temat grilla gazowego ale w 100% głoszonych przez osoby które takiego nie posiadały a teorie dlaczego węglowy jest lepszy wymyślały na bieżąco aby "udowodnić" że to świadomy wybór. Zresztą jak to w internecie najwięcej mają do powiedzenia ci co najmniej wiedzą a czytając co to za rakotwórcze substancje mogą się wytwarzać w czasie grillowania zastanawiam się czy to nie jakaś sekta mająca na celu umierać zdrowo ;:306 Poważnie to wcale nie zaszczyt być najzdrowszym na cmentarzu.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
mbloy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 4 maja 2013, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Kolega powyżej powiedział dokładnie wszystko w tym temacie. Dodam tylko że warto patrzeć co się kupuje. Najlepiej zrobić rekonesans i dowiedzieć się czy do danego modelu dostępne są części zamienne i czy sklep który sprzedaje grille również je serwisuje. Nie rzadko są to sprzęty po kilka tyś. złotych i warto na to zwrócić uwagę. Mamy na rynku grille które potrafią kosztować 2000 pln ale jeżeli chodzi o wymianę np. palnika pojawiają się problemy. Za te pieniądze moim zdaniem serwis powinien być.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Grill gazowy

Post »

Grill pod lupą naukowców czyli rak płuc. Skrót z http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i- ... zn/18ln7rq

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej, zawodowo zajmujący się badaniem wpływu zanieczyszczeń na zdrowie, a prywatnie miłośnicy grillowania, postanowili sprawdzić, z jakim ryzykiem wiąże się ta forma spędzania czasu.

W przypadku grilla gazowego zanieczyszczeń pyłowych nie stwierdzono. W przypadku grillów tradycyjnych rozpalenie paliwa spowodowało, że do powietrza trafiały duże ilości pyłu. Jeśli chodzi o węgiel drzewny ? stężenie pyłu PM2,5 osiągnęło ponad 1500 microgram/m3 (normalne stężeniu pyłu w powietrzu zewnętrznym wynosiło ok. 20 microgram/m3). Natomiast nie stwierdzono obecności węglowodorów aromatycznych. W przypadku brykietu - stężenia pyłu dochodziły do ponad 6000 microgram/m3. Dodatkowo pojawiły się również wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Ponieważ brykiet to zmielony węgiel drzewny zlepiony substancją o nieznanym składzie chemicznym, naukowcy podejrzewają, że właśnie to spoiwo było źródłem emisji węglowodorów aromatycznych.

Ale na tym eksperymentu nie koniec. Następnie na grillu ułożono standardowy mięsny zestaw grillowicza: karkówkę i kiełbaski zakupione tego samego dnia w tym samym supermarkecie.

Analizy wykazały, że grill gazowy z mięsnym wkładem wyemitował spore ilości pyłu ? ok. 1000 microgram/m3, w przypadku grilla zasilanego węglem drzewnym ? 13000 microgram/m3, a brykietem ? 28000. Poziomy były więc kilka tysięcy razy większe niż te, które zazwyczaj znajdują się w powietrzu zewnętrznym.
Dysponując danymi o emitowanych przez poszczególne grille zanieczyszczeniach postanowili oszacować ryzyko wystąpienia raka płuca u osób grillujących. Założyli, że osoba obsługuje grill przez półtorej godziny, dwadzieścia razy w roku, w sumie przez dwadzieścia lat. Jako punkt odniesienia przyjęli wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), według których akceptowalne ryzyko oznacza jeden przypadek osoby chorej na milion osób narażonych. Ryzyko uznawane jest za poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, kiedy wynosi co najmniej jeden przypadek choroby na tysiąc osób narażonych.

- Okazało się, że ryzyko bliskie granicy akceptowalności dotyczyło tylko grilla gazowego, ponieważ wynosiło ono kilka przypadków na sto tysięcy osób narażonych. W przypadku grillów tradycyjnych na węgiel drzewny oraz na brykiet, było ono zdecydowanie poza granicą jakiejkolwiek akceptowalności. Ryzyko wystąpienia raka płuca, wynosiło od siedmiu (węgiel) do dziewięciu (brykiet) przypadków na dziesięć osób ? wyjaśnia prof. Badyda.

Badania zostały przeprowadzone z własnej inicjatywy naukowców, dla zaspokojenia naukowej ciekawości. Jak zapewniają badacze, od czasu eksperymentu, porzucili swoje upodobanie do tradycyjnego grillowania i korzystają wyłącznie z grillów gazowych lub elektrycznych.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Grill gazowy

Post »

Od wczoraj mam grill gazowy :-) rewelacja,nie śmierdzi spalony tłuszcz na węglu ..nie ma toksycznych odpadów :-) ustawiam mały płomień i nie martwię się czy kiełbasa się spali czy nie dopiecze.
A jak smakują kurczaki z grilla gazowego pychota ;-)
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
fartekos
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 19 sty 2016, o 19:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Potwierdzam po ostatnim grillu na jakim byłem że grill gazowy wygodniejszy i nie ma zapachu sadzy jedzenie.
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Grill gazowy

Post »

Grill gazowy posiadam kilka lat około 5 i jest on rewelacją kiedy chcę to smażę nie muszę rozpalać jakąś podpałką czy tam wsypywać brykiet :tan tylko podchodzę rano czy wieczorem przekręcam kurek i już gotowe , nie trzeba stać nad nim bo ogień mam zawsze taki sam i nie ma mowy że coś mi się przypali a wszystko lepiej z niego smakuję polecam wam z czystym sumieniem ;:63
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: Grill gazowy

Post »

No więc grill gazowy sprawdzony ;:138 ale mam sąsiada ,dla którego grill węglowy to super aromat i nigdy nie zmieni na inny..... ;:224
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
parkoss
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 sty 2015, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Gazowy - wygoda, węglowy - cała tradycja grillowania. Coś w tym jest. Ja mam węglowy okrągły + prostokątny. Choć przy gillowaniu jest więcej pracy to wolę węglowy.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Grill gazowy

Post »

Ja mam węglowy okrągły + prostokątny logiczne ;:306 okrągły do karkówki, prostokątny do boczku i kiełbasek.
Poważnie zanim dojrzałem do gazowego miałem kilka rodzajów węglowych i tu jest zasada kto nie ma gazowego ten nie zna zalet i różnicy.
Kilka postów wcześniej było co stwierdzili nasi naukowcy a w internecie można odszukać jakie substancje smoliste wydostają się z węgla drzewnego tego na rynek krajowy.
Temat wątku nie jest jaki grill kto posiada ale wyraźnie pisze że w tym wątku omawiamy grill gazowy i jeszcze trochę a znajdzie się ktoś kto opala kiełbaski nad zniczem ;:306
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 116
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Grill gazowy

Post »

mamiroma4 pisze: grill węglowy to super aromat i nigdy nie zmieni na inny..... ;:224
Do gazowego też można wprowadzić ten aromat. I to pod kontrolą.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill gazowy

Post »

Miałem gazowy tydzień czy dwa, po kilku użyciach doszedłem że gdy wstawię nad palnik zrębki drewniane to przestaje mi brakować posmaku dymu. Żarcie robione na grillu gazowym jest praktycznie takie samo jak to z piekarnika - dla jednych zaleta, dla innych wada.
Dla mnie wada, więc oddałem zabawkę i wracam do pomysłu budowania grilla stałego bo przenośny (ale zamykany) już mnie wkurza.
Aha, jedyna genialna rzecz, która została raz użyta (ale doceniam!) to palnik gazowy na którym można podgrzewać wino, podłoże itp :-)
Co do zdrowotności to czerwone mięso podobno jest rakotwórcze, więc skoro i tak od niego umrę to niech chociaż mi smakuje.
Plusem jest też większa kontrola nad ogniem, ale mam przenośny grill węglowy z dwoma szybrami, więc nie było ogromnej różnicy.
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Grill gazowy

Post »

Po prostu nie umiałeś nim obsługiwać za dużo dla Ciebie techniki ;:14 bo grill gazowy ma same zalety i jest zdrowszy niż ze smogu węglowego ale nie będę się rozspisywać bo Ty i tak nie skumasz :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”