Taras,z czego?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taras z czego?

Post »

Znajomi mają taras przed domem sosnowy , co jakiś czas malują jakimś tam konserwantem , ale jest jak nowy i z naszego krajowego drzewa :D
Bożena
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taras z czego?

Post »

Deski sosnowe heblowane. Pokost lniany. Pierwsze malowanie pokostem z rozpuszczalnikiem 1:1. Drugie malowanie takie samo. Trzecie malowanie pokostem. Co rok pociągnąć pokostem.
Alicja86
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 lut 2017, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taras z czego?

Post »

Ja mam deski tarasowe kupione na stronie Reklamę usunięto. Za następną przyznana zostanie nagroda. bab...Dobrze wyglądają i są na pewno trwalsze od wszystkich drewnianych.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Taras z czego?

Post »

Witajcie,

Właśnie zamówiłam deski sosnowe, heblowane, gładkie o grubości 3,5 cm jako materiał na taras. Deski przezimują w stodole, susząc się a na wiosnę chciałabym je zamontować.
Część osób odradza sosną, ale jest też spore grono ludzi, którzy zdecydowali się na deski sosnowe i są zadowoleni, mój taras znajduje się na działce ROD i nie chciałam inwestować wielkich pieniędzy, dlatego taki a nie inny wybór materiału. Deski zamówione, a co dalej? Wypowiedzcie się proszę, czym zabezpieczyć deski aby przetrwały jakiś czas? Czy pomalować drewnochronem (pokostem?) i to wystarczy?
A może wrzucicie zdjęcia waszych tarasów?
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Taras z czego?

Post »

U mnie deski sosnowe leżą na tarasie już 5 lat. Zabezpieczone zwykłym drewnochronem i co dwa lata kładę olej. Deski wyglądają i mają się bardzo dobrze :)
Ministerstwo Książki
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Taras z czego?

Post »

A masz może zdjęcia?

Temat tarasu jest przede mną - pozostawiony na przyszły rok.

Najpierw planowaliśmy kompozyt. Niby wszystko ładnie, pięknie (kusiła nas "bezobsługowość") ale jak zobaczyliśmy więcej przykładów na żywo to wygląda (jak dla mnie) zbyt "plastykowo".

Drewno egzotyczne nie wchodzi w grę (cena) - a mam tego tarasu w sumie około 50m2.

Sosnę jakoś odrzucałem (z powodów podanych wyżej ale może niesłusznie) - ale myślałem o modrzewiu syberyjskim (cenowo i tak wyjdzie podobnie jak kompozyt ale efekt naturalności rekompensuje konieczność konserwacji).

Chciałbym zobaczyć jak wygląda sosna po 5 latach.

Tylko jeszcze u mnie jest problem, że taras soneczny - a praktycznie to "patelnia" no i nie jest zadaszony więc i deszcz na to popada.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Taras z czego?

Post »

zywik pisze:U mnie deski sosnowe leżą na tarasie już 5 lat. Zabezpieczone zwykłym drewnochronem i co dwa lata kładę olej. Deski wyglądają i mają się bardzo dobrze :)
Cześć, napisz proszę coś więcej, czy taras jest zadaszony? Jaki olej kładziesz? Czy możesz wrzucić fotki?
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Taras z czego?

Post »

Postaram się dziś zrobić zdjęcia. Nazwy oleju nie pamiętam, biorę co mają w sklepie ;)

U mnie taras został zadaszony po 2 latach i w tym momencie jest już przykryty. Nie wiem jak sosna zachowa się na "otwartej przestrzeni"..
Ministerstwo Książki
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Taras z czego?

Post »

Rozumiem - więc pewnie inne warunki więc nie koniecznie można się sugerować - ale mimo to chętnie zobaczę.

U mnie bedzie pełne słońce, deszcz, śnieg i jeszcze normalne użytkowanie.

O ile uzytkowania się nie bojęza bardzo to z tego co wiem sosna może miec problemy z tak zmiennymi warunkami (może się krzywić, pękać, odbarwiać itp) - ale to tylko ze słyszenia - wolałbym zobaczyć.

Masz deski ryflowane czy gładkie?
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Taras z czego?

Post »

U mnie taras zostanie położy pod pergolą porośniętą winogronem więc opcja z zadaszeniem odpada zupełnie, natomiast mąż mój skłania się ku demontowaniu desek na sezon zimowy.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Taras z czego?

Post »

Demontowanie, składowanie, przechowywanie a potem znów montaż - toż to ogromne koszty (czas, praca, miejsce) - opłacalne chyba tylko w przypadku kilku desek.

To nie lepiej już czymś przykryć na zimę zapewniając jednocześnie przepływ powietrza?
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Taras z czego?

Post »

Wiem, że jedna z osób pisała, że kostka jest za "ciężka" na taras, ale moim zdaniem to w dużej mierze zależy od charakteru ogrodu. Tutaj można zobaczyć kilka gotowych rozwiązań:
https://www.google.pl/search?biw=1280&b ... ed+terrace
Awatar użytkownika
mama60
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 30 cze 2017, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taras z czego?

Post »

Dzień dobry
Z doświadczenia polecam deskę szwedzką na taras.Mam taras zrobiony z tych desek sosnowych zresztą i nic go nie rusza.Zgodnie z zaleceniem położone ,przykręcone wkrętami tarasowymi tzw.torxami i nic im nie dolega.Pierwsze olejowanie po pięciu latach po umyciu myjką.Miałam zrobione w tym samym czasie półki z desek sosnowych kupionych w markecie budowlanym i niestety musiałam już je malować farbą bo wyglądały fatalnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”