Budowa domu z bali

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Budowa domu z bali

Post »

Jeśli jeszcze nie znalazłeś firmy to odezwij się.Polecę Ci firmę i to spod Niedzicy , która w ubiegłym roku budowała nam dom z płazów. Jestem z nich bardzo zadowolona. Budowali trzy tygodnie.Dom jest nieocieplany ale fachowcy stwierdzili, że u nich są cięższe zimy i oni nie ocieplają więc u nas raczej nie trzeba.Na razie dom jest niezamieszkały. Jak będzie wiało to ocieplimy od środka.
Barbara
mrynkiewicz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 9 lut 2010, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budowa domu z bali

Post »

Barbara2000 pisze:Jeśli jeszcze nie znalazłeś firmy to odezwij się.Polecę Ci firmę i to spod Niedzicy , która w ubiegłym roku budowała nam dom z płazów. (...)
A mi możesz podać? :) zbieram wszystkie informacje i namiary w temacie budowy z drewna. Byłbym wdzięczny :)
zanetchen
100p
100p
Posty: 105
Od: 23 kwie 2009, o 12:43
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Budowa domu z bali

Post »

Polecam firme MISONI z Łomianek-solidni, konkurencyjne ceny, piekne projekty. Znam kilka osób które już mieszkają w domku wybudowanym przez tą firmę i nie mają zastrzeżeń. Zresztą postawili sporo domów w samym mazowieckim. Działają w Polsce już 15lat - ich siedziba znajduje się w Łomiankach i tam można obejrzeć 3 domy, w wiosce budowlanej koło Warszawy też stoji ich chałupka.
Deval
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 23 cze 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa domu z bali

Post »

Widziałem kilka takich realizacji domów z drewna i muszę powiedzieć, że pozytywnie mnie zaskoczyły, zwłaszcza swoimi parametrami ergonomiczności!
niedobry
200p
200p
Posty: 460
Od: 26 kwie 2008, o 14:35
Lokalizacja: pomorze

Re: Budowa domu z bali

Post »

Misoni swietna firma ale nie najtańsza...nam dom stawiali prawdziwi górale chętnym podam nr te... drzewo również z gór...bal max gruby do uzyskania...uwinęli się tak szybko i robią REWELACYJNIE dokładnie i są świetni jakościowo projekt był mój własny zaadoptowany z zagranicy i jest z pewnością jedyny w Polsce :)
oitz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 sie 2016, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Budowa domu z bali

Post »

Witajcie,

może ktoś podpowie mi - temat dot. budowy domu, z bali bądź drewna.

Mam ogromny mętlik w głowie po przeczytaniu kilkunastu artykułów, ustaw, stron, komentarzy, opinii... Moja działka ma teoretycznie status zabudowy zagrodowej.
Mam Plan Zagospodarowania, jest oznacza jako nr 13RM i ustaleniach ogólnych stwierdzone, że to to tereny zabudowy zagrodowej.
Następnie napisane jest:
"Par 19 ust.1 dla terenów oznaczonych na mapie 11RM-15RM ustala się przeznaczenie: zabudowa zagrodowa.
Na terenach o których mowa w ust. 1 ustala się:
1) możliwość lokalizacji zabudowy zagrodowej;
2) możliwość lokalizacji zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej;
3) możliwość realizacji usług nieuciążliwych, zlokalizowanych na parterach budynków...
4) możliwość realizacji usług agroturystycznych...."

Rozumiem, że status zabudowy zagrodowej nie wyklucza postawienia zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej- czyli domu drewnianego lub z bala?
Podobno zmieniły się przepisy, wyczytałam, że zabudowa zagrodowa - tylko dla rolnika tj. że rolnik może się budować...
Wyczytałam, że teraz nie trzeba się starać o zgodę z gminy na budowę domu, tylko milczącą zgodę po złożeniu zgłoszenia o budowie...
Doczytałam, że bez żadnych zgłoszeń/pozwoleń na budowę mogę sobie postawić domek do 35m2.
Jednak wchodzi tutaj też kwestia "Stale związany z gruntem..." -są różne opinie, i że bloczki betonowe i fundament...

czy ktoś mógłby wyjaśnić jak to jest z tą budową, zgłoszeniami, statusami itp?
Bardzo dziękuję.
Olga.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Budowa domu z bali

Post »

Domek do 35 m2 licząc po zewnętrznych ścianach budujemy na zgłoszenie tzn informujemy że rozpoczynamy budowę i jak nikt nie wnosi zastrzeżeń jest ok. Taka Budowa nie wymaga projektu ale musi być zachowana wysokość budowli. To przestałam.
oitz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 sie 2016, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Budowa domu z bali

Post »

Ok, czyli jeśli chce postawić dom - 45m2 muszę uzyskać pozwolenie na budowę. Jaki jest czas oczekiwania i co muszę spełnić, żeby uzyskać takie pozwolenie?
Olga.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Budowa domu z bali

Post »

Tak. Wprawdzie prawo budowlane zostało coś tam zmienione, ale generalnie to może trochę skróciło czas oczekiwania na papiery bo nie trzeba mieć zgody zakładu eneretycznego i czegoś tam jeszcze ale i tak te wszystkie papiery trzeba uzupełnić. W poprzednim poście miało być "przerabiałam"
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa domu z bali

Post »

potrzeba:
-wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzja o warunkach zabudowy (decyzja do 3 miesięcy).- to załatwisz w gminie

- Projekt domu - to załatwisz u projektanta (projektanta zapewnić może sprzedawca domu)

- pozwolenie na budowę (załączając ww. dokumenty tj wypis i wyrys lub WZ oraz projekt (do 30 dni, czyli tyle samo co zgłoszenie) - składa się w Starostwie Powiatowym.

Między czasie, zorganizować trzeba media - prąd, wodę, kanalizację. Dawniej do wniosku o WZ trzeba było przedstawiać umowy na dostarczenie prądu czy wody, dziś nie ma tego wymogu.
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Budowa domu z bali

Post »

Projekt domu można kupić gotowy za mniejsze pieniądze niż projektowany na zamówienie.
oitz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 15 sie 2016, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Budowa domu z bali

Post »

Dziękuję za odpowiedzi i wyjaśnienia. Zdecydowałam się postawić domek na zgłoszenie 35m dol i 35m góra. Aktualnie wyszukuje firm i ofert.
Olga.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”