Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Ja też używam kosiarek do zbierania liści. Chodnik zamiatam, bo nie mam go dużo. Najpierw z chodnika na trawnik, a potem kosiarką :wink:
therion
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 paź 2015, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Borowo-Młyn

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Też zrezygnowałem z odkurzacza, wkurzało mnie to spacerowanie i wciąganie pojedynczych liści, hałas irytował strasznie. Później zacząłem używać go jako dmuchawy formując kupy z liści i ręcznie pakowałem do worów, obecnie odkurzacz stoi i się kurzy, wszystko robię grabiami... a mam na działce 15 dębów i 2 brzozy :) Czasami grabiami formuję taki pas liści wzdłuż drzew i wciągam wszystko kosiarką :)
Każdego dnia tworzysz swoją historię!
sebi_milena
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

hehe, to prawda; najlepszy odkurzacz ogrodowy to kosiarka z dużym koszem. Mój kosz o pojemności 70L sprawdza się do tego idealnie :-) Polecam wszystkim takie rozwiązanie.
iwodd123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 lis 2015, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

W moim ogrodzie najlepiej sprawdza się dmuchawa. Ale też zależy ile chcesz wydać na taki sprzęt.
black1980
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 sie 2014, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Słuchajcie, a możecie podpowiedzieć mi czy taki bosch: http://www.conrad.pl/Dmuchawa-do-li%C5% ... 13_0813058 nada się do sprzątania z liści ok. 10 arowej działki? Ta firma kojarzy mi się z solidnością, ale kompletnie nie znam się na dmuchawach i nie wiem czy się na taki szarpnąć.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Mi ta firma kojarzy się z brakiem części zamiennych co wiązało się z tym, że te maszyny były jednorazowe. Złomowaliśmy w serwisie niemal w pełni sprawne maszyny do których nikt nie mógł znaleźć części albo były dostępne w ciągu "zaledwie" 3-6 miesięcy. Jeśli coś się zmieniło lub to był tylko jeden taki model maszyny z niedostępnymi częściami to ok ale proponuję przed zakupem tego poprosić o rysunek techniczny i numery części eksploatacyjnych. Bo jak coś pójdzie nie tak to kasa wyrzucona w błoto.
black1980
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 sie 2014, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Dzięki za podpowiedź.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Zastanawiam się nad zamówieniem u Mikołaja :) odkurzacza elektrycznego ogrodowego NAC VBE300-AS-G z funkcją rozdrabniania, regulacją siły ssania i dmuchania oraz regulacją długości rury. Posiada on silnik o mocy 3000 W. Będę go głównie wykorzystywał do zbierania opadłych liści spod żywopłotu z ligustru. W tej chwili robię to na kolanach (dł. 45m) "pazurkami". Są jednak miejsca niedostępne (gęste krzaki w które nie można włożyć ręki). Odkurzacz na funkcję wydmuchiwania liści z miejsc trudno dostępnych.Jest on opisany na http://www.topmarket.pl/odkurzacz-ogrod ... 67641.html
Ma ktoś z Was taki odkurzacz elektryczny i jak on zdaje egzamin.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Ja mam spalinową dmuchawę, która ma też funkcję odkurzacza. Tej ostatniej praktycznie nie używam, choć przydała się do odkurzenia styropianu, który chciałem posprzątać po remoncie elewacji. Natomiast jeśli chodzi o dmuchawę to używam jej przede wszystkim do usuwania trawy/liści z kostki, więc wydaję mi się, że ta elektryczna dmuchawa powinna sobie poradzić z usunięciem tych liści spod żywopłotu.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Dziękuję. :D
A jaka jest opinia działkowców o przydatności elektrycznego odkurzacza do liści. Czy zda on egzamin u mnie na działce w czasie zbierania (wydmuchiwania) opadłych liści spod żywopłotu z ligustru?
Zdjęcie żywopłotu jest m.in. http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... ru#p320311
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... stru#p8474
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... &start=252
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Odkurzacz elektryczny ogrodowy NAC VBE300-AS-G. Wypróbuję go wiosną. Teraz ciągle pada i liście są mokre. Jak pisałem będę go głównie wykorzystywał do zbierania - wydmuchiwania opadłych liści spod żywopłotu z ligustru.
Obrazek Obrazek Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Odkurzacz elektryczny ogrodowy NAC VBE300-AS-G zdał egzamin przy wydmuchiwaniu opadłych liści spod żywopłotu z ligustru mimo, że liście były mokre po porannych opadach deszczu. :-D
Axles
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 18 paź 2014, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Czytam ten wątek i czytam i mam kilka pytań zwłaszcza, że odpowiedzi są w większości stare, a jednak na rynku ciągle się coś zmienia.
Odkurzacz taki planuję zakupić teraz w Lidl Flora Best za ~190zł 45l, rozdrabnianie 1:15, 3000W
Obrazek
, proszę powiedzcie mi czy:
1. odkurzacz sprawdzi się do mokrych liści, a głównie do liści z orzecha gdyż te bardzo długo (praktycznie cały czas) zachowują wilgoć i są dosyć ciężkie oraz duże, a co gorsza leżą na trawie. Praktycznie na tym mi zależy najbardziej bo powierzchnia 10m2 a jak tego naleci to worków brakuje, dlatego też duży nacisk nakładam na rozdrabnianie, ale czy to się sprawdzi wg. was?
2. da radę to używać do skoszonej trawy, bo jeśli by radziło sobie z nią i jeszcze rozdrabniało bardziej niż kosiarka to duży plus,
3. liście z pomiędzy kory barwionej raczej nie da rady wyssać bez wciągania kory i niszczenia nią wirnika?
4. czy na prawdę aż tyle z tym roboty z wyciąganiem i szykowaniem do pracy jak to niektórzy piszą, to chyba podobnie jak z kosiarką? Wagowo chyba też nie powinno zbytnio obciążyć nie za dużego faceta przy odkurzaniu 20m2?

Zastanawiam się nad kupnem lub nie zwłaszcza, że 1:15 rozdrobnienie mało gdzie widać w opisie, ale czy duży wlot będzie miał odpowiednią siłę ssania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”