Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Ja mam spalinową dmuchawę, która ma też funkcję odkurzacza. Tej ostatniej praktycznie nie używam, choć przydała się do odkurzenia styropianu, który chciałem posprzątać po remoncie elewacji. Natomiast jeśli chodzi o dmuchawę to używam jej przede wszystkim do usuwania trawy/liści z kostki, więc wydaję mi się, że ta elektryczna dmuchawa powinna sobie poradzić z usunięciem tych liści spod żywopłotu.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Dziękuję. :D
A jaka jest opinia działkowców o przydatności elektrycznego odkurzacza do liści. Czy zda on egzamin u mnie na działce w czasie zbierania (wydmuchiwania) opadłych liści spod żywopłotu z ligustru?
Zdjęcie żywopłotu jest m.in. http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... ru#p320311
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... stru#p8474
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... &start=252
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Odkurzacz elektryczny ogrodowy NAC VBE300-AS-G. Wypróbuję go wiosną. Teraz ciągle pada i liście są mokre. Jak pisałem będę go głównie wykorzystywał do zbierania - wydmuchiwania opadłych liści spod żywopłotu z ligustru.
Obrazek Obrazek Obrazek
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Odkurzacz elektryczny ogrodowy NAC VBE300-AS-G zdał egzamin przy wydmuchiwaniu opadłych liści spod żywopłotu z ligustru mimo, że liście były mokre po porannych opadach deszczu. :-D
Axles
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 18 paź 2014, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Czytam ten wątek i czytam i mam kilka pytań zwłaszcza, że odpowiedzi są w większości stare, a jednak na rynku ciągle się coś zmienia.
Odkurzacz taki planuję zakupić teraz w Lidl Flora Best za ~190zł 45l, rozdrabnianie 1:15, 3000W
Obrazek
, proszę powiedzcie mi czy:
1. odkurzacz sprawdzi się do mokrych liści, a głównie do liści z orzecha gdyż te bardzo długo (praktycznie cały czas) zachowują wilgoć i są dosyć ciężkie oraz duże, a co gorsza leżą na trawie. Praktycznie na tym mi zależy najbardziej bo powierzchnia 10m2 a jak tego naleci to worków brakuje, dlatego też duży nacisk nakładam na rozdrabnianie, ale czy to się sprawdzi wg. was?
2. da radę to używać do skoszonej trawy, bo jeśli by radziło sobie z nią i jeszcze rozdrabniało bardziej niż kosiarka to duży plus,
3. liście z pomiędzy kory barwionej raczej nie da rady wyssać bez wciągania kory i niszczenia nią wirnika?
4. czy na prawdę aż tyle z tym roboty z wyciąganiem i szykowaniem do pracy jak to niektórzy piszą, to chyba podobnie jak z kosiarką? Wagowo chyba też nie powinno zbytnio obciążyć nie za dużego faceta przy odkurzaniu 20m2?

Zastanawiam się nad kupnem lub nie zwłaszcza, że 1:15 rozdrobnienie mało gdzie widać w opisie, ale czy duży wlot będzie miał odpowiednią siłę ssania.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Nie ważna jest nazwa bo to i tak produkt z jednej z fabryk chińskich a tak się nazywa jak zażyczy sobie odbiorca.
Słowo pisane o tych odkurzaczach można porównać do twórczości braci Andersen. Bajki !
Żona wykończyła pewnie z 5 sztuk. Nazywały się różnie ale miały wspólną cechę, byle jaka jakość i fatalne materiały użyte do produkcji.
Jak już kupisz to sprawdź w jaki sposób się to dzieje że odkurzacz o 20% pobiera mniej prądu niż ma w opisie -> 3000W
Ciekawym doświadczeniem jest praca non stop przez 60 minut.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
sikorka54
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 lis 2018, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Też myślę o odkurzaczu do liści, grabienia mam sporo, w okolicy jest sporo drzew liściastych, głównie brzozy i tego leci pełno na trawnik,
za domem mam też mały sad i z niego nawiewa, szczególnie orzech daje popalić. Jakie odkurzacze polecacie?
Dobrze by było jakby urządzenie było akumulatorowe i nie za ciężkie.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Jeśli mam być szczery to kosiarka to bardzo dobry odkurzacz do liści jeśli nie lubisz grabić ręcznie. Można też mulczować liście na trawniku i wtedy nawet nie trzeba ich zbierać do kompostownika/worków. Są oczywiście profesjonalne jednostki takie jak te poniżej, ale one mogą trochę kasy kosztować i niestety to dodatkowy sprzęt do serwisowania, więc trzeba się zastanowić czy rzeczywiście warto w coś takiego inwestować.
A tak poza tym to raczej nie polecam ręcznych odkurzaczy do dużych powierzchni, bo zajmie to więcej czasu niż grabienie ręczne, a już na pewno więcej niż kosiarką.

https://www.google.pl/search?biw=1745&b ... zacz+do+li ści+samojezdny
rudbekia222
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 wrz 2020, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

posiada ktoś dmuchawę ryobi do liści? Zastanawiam się czy zainwestować w samą dmuchawę czy kupić model z odkurzaczem, co lepsze? Chodzi mi głownie o sprzatanie drobnych liści z drzew (wierzba, brzoza)
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Miałem odkurzacz tej firmy - wytrzymał aż się gwarancja nie skończyła.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Axles
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 18 paź 2014, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Rozdrabniacz /wciągacz liści dużych liści orzecha

Post »

Hej, sytuacja wygląda tak, że mam bardzo dużo i dużych (z 20 cm) liści orzecha włoskiego, problemem dotychczas to nie było bo co się dało lądowało w kompostownikach, a co nie to w workach na bio. Problem w tym, że od tego roku w moim mieście usługa wywozu bio co za tym idzie - worków - zdrożała z 1zł do 5zł. Taki orzech kosztuje mnie nawet 50zł (10 worków). Ścinać go nie chcę bo daje cień i lubię orzechy, przycinać się nie opłaca bo w następnym sezonie uchoduje sobie 2x tyle gałęzi. Tak więc chciałbym zmniejszyć objętość liści i podobno te dmuchawy/odkurzacze potrafią na naprawdę małe kawałki rozdrabiać, tylko no właśnie, jaki sprzęt byście polecili, w nie za drogim przedziale budżetowym.
Proszę o konkretne przykłady i porady.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Zbieram kosiarką tak jak leszeg tylko trzeba naostrzyć noże.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8635
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Od kilku lat użytkujemy taki https://www.maxiobchod-naradie.sk/ZAHRA ... #googtrans(sk )
Na polskich stronach znalazłam teraz tylko dmuchawy . Kupowaliśmy przez all.....o
Przydaje się , dzisiaj np.zbieraliśmy liście na cmentarzu . Wysiadł jakiś czas temu przełącznik regulacji obrotów .
Teraz pracuje , ale nie ma możliwości wyboru mocy ssania . Dla mnie bardzo przydatny .
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”