Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

na pewno nieocenione w ogrpdzie są widły amerykańskie. Bez nich kopanie, to makabra ( nie liczę kopania w skibę). Jeśli kopanie to i grabienie. Grabie szerokie i wąskie - to podstawa. Dodatkowo pazurki do liści i śmieci.
Jakub . . . . .
jaJacek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 paź 2005, o 07:52
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Kurcze nemo - wymieniłes tyle jakbyś chciał zamknąć listę
no ale nie zapominajmy o siekierach
I tu znowu mam doświadczenia po zakupie siekiery za 20 zł - ostrze powyginało sie przy wycinaniu korzeni starej jabłoni czyli musiałem kupić następną ... :cry:
Macio

Post »

A jak ostrze przy nowej siekierce ?. Ja planuje kupic na dzialkę do podcinania korzeni drzew. Jaką proponujesz by ostrze się nie wyginalo.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

strażacką albo obustronną do karczowania lasów. Ale gdzie takie dostać?
Jakub . . . . .
kuIeczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 paź 2005, o 12:22
Lokalizacja: Warszawa

Post »

moim zdaniem taczka nie jest konieczna na dzialkach POD bo gdzie tu jeżdzic po tych 300m? mnie wystarcza wiaderko:) Natomiast nie wyobrazam sobie życia bez "pazurkow" na długim trzonku, ale nie chodzi mi o takie pazurki do grabienia liści tylko trzy mocne pazury do motyczenia? okazuje sie ze wiem o co mi chodzi a nie umiem sie wysłowic! hehe
pzdr Kuleczka
pzdr
Kuleczka
_________
ogrodnik-scrablista poszukiwany...:)
Macio

Post »

Taczka na dzialce jest niezbedna. Ja wykorzystuję ją do rozwożenia po dzialce kompostu. A śmieci nie mam zamiaru też nosić do śmietnika wiaderkiem ( galęzie, pienki, części roslin zaatakowane przez choroby ). Taczka z kolem dmuchanym, aluminiowa kosztuje niecale 100 zl.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Tak Macio mas zrację taczka po widłach amerykanskich to drugi podstawowy sprzęt na działce.
Pozdrawiam Andrzej.
kuIeczka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 paź 2005, o 12:22
Lokalizacja: Warszawa

Post »

hm...ale na jeden sezon to dość drogo 100 zł a taczka przez zime nie ma szans przetrwac, bo u nas grasuja złomiarze a aluminium to łakomy kąsek, w dodatku jeszcze samojezdny :D a zabrac nie ma gdzie:)
pzdr
Kuleczka
_________
ogrodnik-scrablista poszukiwany...:)
Macio

Post »

Brak oświetlenia na dzialce to raj dla zlodzieja. Może prezes zrozumie to i wlączy u was oświetlenie. U mnie w ogrodzie pali się na razie kilka lamp na szczęście.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

nie włączy bo fizycznie ZLIKWIDOWAŁ :!: :!: :!: :twisted:
Jakub . . . . .
Macio

Post »

On sie tym nie przejmuje bo kradną mienie wspólne a nie jego. U nas w ogrodzie w nocy pilnuje firma ochroniarska od dwóch miesięcy. A tez to lipa bo przyjeżdzają co 2 godziny i jezdzą alejkami samochodem. Zlodzieje ich widzą i slyszą w nocy. Robili też po nocy w lato dyżury dzialkowców ale bylo chyba malo chętnych i zrezygnowali.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Myślę, że i światło by nic nie pomogło. W moim ogrodzie włamali się niedawno do budynku zarządu mimo, że teren był dobrze oświetlony. Nie pomogły nawet kraty w oknach i drzwiach. Weszli do środka przez bardzo małe okienko na strychu i zrobili dziurę w suficie. Przez nią weszli do wnętrza budynku. Sprawców oczywiście nie ustalono.
Ja mam zamiar w przyszłym roku kupić sobie lampę ogrodową ładującą się pod wpływem promieni słonecznych i na noc pozostawiać ją w altance. Złodziej będzie widział w środku światło i nie wiedząc czy nocuję nie będzie miał (mam nadzieje) ochoty na wejście na teren działki nie mówiąc już o próbie dostania się do środka altany.
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

kuIeczka pisze:... nie wspomniano tu o takim"sprzecie" :) jak np.stara wanna :D Ja takiej nie mam, mam wkopana pod kranem duzą palstykową beczkę i nie wiem czy nie postaram sie o drugą, bo ta jedna troche mi mało:)
Ale po co Ci ta wanna Kuleczko. Ja mam pod jedną rynną z dachu domku krąg betonowy i to jest wystarczający zapas wody. Z drugiej rynny woda leci mi za pośrednicywem rury spustowej pod ziemię. Jak brak jest opadów deszczu to krąg napełniam wodą z kranu. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”