Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

nemo56 pisze:nie wiem, czy to jest sprzęt ale bez gumofilców nie mogę się obyć na działce.
O tak to jest teraz niezbędny sprzęt :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A rękawice? Bez rękawić nie mogę nosić drewienek do kominka, bo łamią mi się paznoketki ;:84

No, nie, oczywiście żartowałam. Ale rękawice rzeczywiście są przydatne, i te grubaśnie, jakby z brezento-skóry, z mankietami, i te nazywane "wampirkami", czyli gumowane na czerwono albo żółto. Chociaż bąble na delikatnych rączkach i tak mi się robią, szczególnie kiedy walczę z ostami :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Ja bez rękawiczek bawełnianych nie wychodzę do ogrodu :D
aby pracować przy roślinkach :D
Awatar użytkownika
jakja
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 115
Od: 10 lis 2006, o 16:38
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ważnymi narzędziami jest aerator i wertykulator do regeneracji trawnika: aerator napowietrza darń a wertykulator ją regeneruje... Ten drugi może być ręczny (sam mam taki) albo lelktryczny, jak kogoś stać na zbytki. :lol: Oczywiście również kosiarka i podkaszarka. Także sekator do gałęzi, nożyce do trawy i do żywopłotu.
Pozdrawiam. Jacek.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

W moim ogrodzie najważniejszym narzędziem jest :D sekator i małe " pazurki". :D
Reszta to już drugorzędne :D kosiarka, wertykulator, łopata i grabie :D
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

W tym roku po raz pierwszy przydało mi się specjalne urządzonko
do sadzenia cebulek . Nie wiem czy ma jakąś nazwę..?
Przy większej ilości cebul, naprawdę ułatwia i przyspiesza tę pracę.
:D
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A jakiej marki i mocy macie wertykulatory? Ręczne mnie nie kręcą, bo nie mam tyle siły, żeby "na piechotę" kroić skamieniały trawnik. Napiszcie, proszę, które marki sprawdziły się Wam w naturze, bo reklamówki mówią o cudach, z w rzeczywistości może być trochę gorzej :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Na działce (w ogrodzie zresztą też) niezbędna jest konewka,lekka,najlepiej kilka plastikowych i o zróżnicowanej pojemności,wąż ogrodowy z bębnem do nawijania i mnóstwem końcówek od zraszających po wielofunkcyjny pistolet.
Potrzebny jest też pojemnik na plewione chwasty,może to być np.lekkie wiaderko,a na zbierane plony kosz .

Najpraktyczniejsze są sprzęty z plastiku,bo są lekkie i łatwe w utrzymaniu ich w czystości.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Dwa lata temu kupiłam trzonek z możliwością wymieniania końcówek. Do tego końcówkę- grabie plastikowe do liści. Okropnie drogie ale super i jestem pewna, że pieniądze, które otrzymałam na urodziny dobrze zainwestowałam.
W tym roku za urodzinowe dokupiłam końcówkę: z jednej strony kopaczka a z drugiej storny trójząb.
I wiecie, że to były najfajniejsze prezenty urodzinowe :!: :!: :!:



Teraz przydałby się sekator do obcinania odrostów na owocowych. Ale nie mogę czekać do następnych urodzin. Muszę kupić jak najprędzej. Może na wysięgniku tak jak Eram sugerował.
Może macie jakieś sprawdzone. Później posukam na Al.. i nawet używany przecież mogę kupić. Tylko jaki :?:

PS. U nas świeci piekne słoneczko od samego rana.
:D :D :D

Pozdrawiam więc słonecznie i cieplutko. :P
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Post »

Najnowszy zakup - sekator do gałęzi. Przyda się wiosną do przycinania drzew owocowych i ozdobnych na działce. Poprzedni po ponad 20 latach zaczął "wysiadać".
Przycina gałęzie o grubości do 45 mm, Długość przed rozłożeniem 670mm, po rozłożeniu 970mm.

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Post »

Ma ktoś taki sekator do gałęzi i jak się sprawuje?
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Post »

Takiego samego jak Twój nie mam ale kupiłam w 2010 podobny z Fiskars i do tej pory działa.
Przede wszystkim jest bardzo lekki, poręczny i jak dotąd nie wymagał ostrzenia a korzystam z jego pomocy praktycznie na okrągło.
Wilki z jabłonek, róże, krzewy ozdobne i owocowe tnie bez problemu a jak za grube to idzie w ruch piłka.
Odpukać, niech tnie jak najdłużej. :wink:

Niestety tej na wysięgniku nie kupiłam ale pod ręką jest drabina.
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Post »

Najbardziej potrzebny sprzęt zmienia się tak, jak zmienia się ogród.
Na początku najbardziej potrzebny był mi szpadel, widły i grabie. Potem konewka, wąż i akcesoria do podlewania, oraz drobne narzędzia typu pazurki, łopatka itp, do sadzenia i utrzymania porządku w warzywniku i na świeżo zakładanych rabatach. W kilku ostatnich latach coraz bardziej potrzebny był mi sekator ręczny, a potem właśnie taki do gałęzi, którego używałam też wczoraj, do ścinania gałęzi iglaków na dekoracje świąteczne.
Podejrzewam, że może już w przyszłym roku kupię jakąś dobrą piłkę ręczną do grubszych gałęzi, bo drzewa rosną, przybierają na masie i sekator do gałęzi może nie dać rady niektórym konarom.

Bardzo przydatne okazały się grabie do liści, bo nie tylko liście można nimi zgrabiać z trawnika, ale też ścinki kory i trociny z cięcia drewna, kamyki (mam kilka miejsc wysypanych tzw. kamyszkiem, który pies lubi rozsypywać po wszędzie) itd. Lekkie, fajne i przydatne.
Numer dwa to ręczny/poręczny sekator, tutaj faktycznie nie opłaca się oszczędzać, lepiej wydać pieniądze raz, a dobrze.

a najbardziej przydatne są moje własne łapki niestety... :wink: , nie do zastąpienia..
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”