Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6950
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Post »

Ma ktoś taki sekator do gałęzi i jak się sprawuje?
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Post »

Takiego samego jak Twój nie mam ale kupiłam w 2010 podobny z Fiskars i do tej pory działa.
Przede wszystkim jest bardzo lekki, poręczny i jak dotąd nie wymagał ostrzenia a korzystam z jego pomocy praktycznie na okrągło.
Wilki z jabłonek, róże, krzewy ozdobne i owocowe tnie bez problemu a jak za grube to idzie w ruch piłka.
Odpukać, niech tnie jak najdłużej. :wink:

Niestety tej na wysięgniku nie kupiłam ale pod ręką jest drabina.
Kasia79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 917
Od: 26 cze 2013, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Post »

Najbardziej potrzebny sprzęt zmienia się tak, jak zmienia się ogród.
Na początku najbardziej potrzebny był mi szpadel, widły i grabie. Potem konewka, wąż i akcesoria do podlewania, oraz drobne narzędzia typu pazurki, łopatka itp, do sadzenia i utrzymania porządku w warzywniku i na świeżo zakładanych rabatach. W kilku ostatnich latach coraz bardziej potrzebny był mi sekator ręczny, a potem właśnie taki do gałęzi, którego używałam też wczoraj, do ścinania gałęzi iglaków na dekoracje świąteczne.
Podejrzewam, że może już w przyszłym roku kupię jakąś dobrą piłkę ręczną do grubszych gałęzi, bo drzewa rosną, przybierają na masie i sekator do gałęzi może nie dać rady niektórym konarom.

Bardzo przydatne okazały się grabie do liści, bo nie tylko liście można nimi zgrabiać z trawnika, ale też ścinki kory i trociny z cięcia drewna, kamyki (mam kilka miejsc wysypanych tzw. kamyszkiem, który pies lubi rozsypywać po wszędzie) itd. Lekkie, fajne i przydatne.
Numer dwa to ręczny/poręczny sekator, tutaj faktycznie nie opłaca się oszczędzać, lepiej wydać pieniądze raz, a dobrze.

a najbardziej przydatne są moje własne łapki niestety... :wink: , nie do zastąpienia..
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Post »

Dobry wąż kupić to trudna sprawa. Miałam taki (kupiony w tym roku )rozciągający się z 7 do 20m bodajże ale się nie sprawdził bo pochodził ani dwa tygodnie i się rozszczelnił, na szczęście miałam paragon i opakowanie. Gdyby nie to rozszczelnienie to byłby super bo lekki i na wygląd ładny. :lol:
Może mógłby ktoś podpowiedzieć jaki kupić bo wiele nowości się pojawia na rynku a nie zawsze można dotrzeć do tych informacji.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Post »

Kasia79 pisze:Najbardziej potrzebny sprzęt zmienia się tak, jak zmienia się ogród.
Na początku najbardziej potrzebny był mi szpadel, widły i grabie. Potem konewka, wąż i akcesoria do podlewania, oraz drobne narzędzia typu pazurki, łopatka itp, do sadzenia i utrzymania porządku w warzywniku i na świeżo zakładanych rabatach. W kilku ostatnich latach coraz bardziej potrzebny był mi sekator ręczny, a potem właśnie taki do gałęzi, którego używałam też wczoraj, do ścinania gałęzi iglaków na dekoracje świąteczne.
Podejrzewam, że może już w przyszłym roku kupię jakąś dobrą piłkę ręczną do grubszych gałęzi, bo drzewa rosną, przybierają na masie i sekator do gałęzi może nie dać rady niektórym konarom.

Bardzo przydatne okazały się grabie do liści, bo nie tylko liście można nimi zgrabiać z trawnika, ale też ścinki kory i trociny z cięcia drewna, kamyki (mam kilka miejsc wysypanych tzw. kamyszkiem, który pies lubi rozsypywać po wszędzie) itd. Lekkie, fajne i przydatne.
Numer dwa to ręczny/poręczny sekator, tutaj faktycznie nie opłaca się oszczędzać, lepiej wydać pieniądze raz, a dobrze.a najbardziej przydatne są moje własne łapki niestety... :wink: , nie do zastąpienia..
Zmiany też wymusza postępujący wiek ogrodnika. Stabilny taboret, krzesełko do siadania do plewienia, 30-to centymetrowa pinceta anatomiczna, metrowa łąpka do podnoszenia jabłek i innych drobnych rzeczy z ziemi, nie mówiąc już o penetrowaniu zakamarków, komplet kluczy maszynowych do zdejmowania pompy na zimę, ręczna kosiarka do trawnika i nożyce do trawy, ...
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Sprzęt zalecany do wykorzystania w ogrodach

Post »

Elu, jak byłam w Stanach syn kupił do swojego ogródka i sadku super węże , z takiego materiału jak strażackie, płaskie i o takim przekroju jak typowe węże ogrodowe. Nigdy się nie poplątał, lekki i łatwiejszy w manewrowaniu między grządkami. Ale i tak musiałam powbijać kołki na rogach grządek by roślin nie niszczyć i węża ciągnąć ścieżką.. Drogi jest ale warto było.nie spotkałam takich w Polsce a szkoda. Tych węży rozciągliwych miałam chyba ze 6 sztuk o różnych długościach. Wszystko zależy od firmy, wytrzymywały od 6 miesięcy do półtora roku (najdłużej) , absolutnie nie mogły puste leżeć na słońcu,bo sklejały się. większość popsuła się na plastykowych złączkach. Teraz podobno produkują już miedziane złączki, że niby mają być trwalsze.
Dziadku, do plewienia to ja już muszę mieć nakolanniki, takie zwykłe, i niestety biję " pokłony" na kolanach chwaściorom :wink:
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”