Deszczówka, instalacja,odprowadzenie,zbiorniki,łańcuchy itp. rozwiązania

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Deszczówka

Post »

Pomysł Jakuba z kręgami jest bardzo dobry tylko nie wyobrażam sobie tego "wyścielenia" folią tak, aby woda nie wyciekała. Może do tych kręgów od razu dorobić szczelne dno ( np.z betonu), a nadmiar deszczówki odprowadzć poprzez drenaż rozsączający. Na odpowiedniej wysokości zrobić w kręgach otwór i rurką odprowadzać wodę do zrobionego obok kręgów dołu wypełnionego drobnymi kamykami. Wtedy woda w kręgach będzie zawsze do dyspozycji a jej nadmiar będzie samoczynnie odpływał. Oczywiście dopływ wody też musi być zapewniony np. z rynny.
A jeszcze jedno: na pokrywie można ustawić taką "staroświecką" pompę do pompowania wody, albo drewnianą studnię i będzie piękne z pożytecznym.
Pozdrawiam.Lila.
Awatar użytkownika
jakja
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 115
Od: 10 lis 2006, o 16:38
Lokalizacja: Poznań

Post »

beczki, popjemniki plastikowe 1000ltr Usunięto nieaktywne linki do allegro. Moder 6

Można to zrobić z ww, to co,że plastik? Moja sąsiadka od 20 lat ma beczkę 250ltr i podlewa z niej ogród...
Pozdrawiam. Jacek.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Na Allegro jest tego więcej:
Usunięto nieaktywne linki do allegro.Moder 6

Po co to wklejam? Bo sprzedający są z różnych rejonów Polski, może znajdzie się jakiś z Waszych okolic, będzie taniej, łatwiej i przed kupnem można dotknąć własnym palcem, a nie kupować kota w worku :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
pola

Post »

Mozna popatrzec w castoramie, albo w Nomi. Maja (mieli?) zielone beczulki na deszczowke z laczeniami do przelewania i kranikiem.
Awatar użytkownika
Yaro32
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1654
Od: 15 wrz 2006, o 23:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Post »

Kupiłem dwie takie beczki 60 litrowe na Allegro. Super sprawa. Przesyłka expresowa. Nawet jeszcze pieniążki nie doszły do sprzedającego a już listonosz dostarczył mi przesyłkę.
Jakie to wspaniałe uczucie być ojcem i mieć wspaniałą rodzinę.
Działka Anety, Jarka i Igorka (Yaro32)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Deszczówka

Post »

lila31 pisze:Pomysł Jakuba z kręgami jest bardzo dobry tylko nie wyobrażam sobie tego "wyścielenia" folią tak, aby woda nie wyciekała. Może do tych kręgów od razu dorobić szczelne dno ( np.z betonu), a nadmiar deszczówki odprowadzć poprzez drenaż rozsączający. Na odpowiedniej wysokości zrobić w kręgach otwór i rurką odprowadzać wodę do zrobionego obok kręgów dołu wypełnionego drobnymi kamykami. Wtedy woda w kręgach będzie zawsze do dyspozycji a jej nadmiar będzie samoczynnie odpływał. Oczywiście dopływ wody też musi być zapewniony np. z rynny.
A jeszcze jedno: na pokrywie można ustawić taką "staroświecką" pompę do pompowania wody, albo drewnianą studnię i będzie piękne z pożytecznym.
Pozdrawiam.Lila.
Z tymi kręgami to naprawdę dobry pomysł. Można nawet 2 kręgi wkopać ,a wyścielić folią do oczek wodnych - są mocne!
U mnie jest tak wysoki poziom wód gruntowych ,że w ogóle zamierzam zrobić studnię na 3 kręgi ( oczywiście bez foli!),do tego pompa - i podlewamy! :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Aniu jak masz na swojej działce wysoki poziom wód to aż się prosi aby kopać oczko wodne naturalne.
Bez jakiejkolwiek folii.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest staw w którym można się kąpać.
Mam pytanko czy nie masz wody w piwnicy przy tak niskim stanie wód gruntowych?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Ja mam, ja mam ;:87

Jak zamknę drzwi do piwnicy, to mogę sobie zrobić basen. Tylko przez wywietrznik trudno się do niego wcisnąć, więc raczej chyba akwarium, albo terrarium :?

Pan geodeta przy badaniach gleby wykrył tylko dwa źródła wody (miejsca na studnię), w których tej wody potem nie było!, ale nie wykrył siedmiu (7!) źródeł wody płynących prosto na ścianę naszego domku. Folia, smoła, silikon, opaska, dreny, nic nie pomogło, dopiero pan od osuszania ścian za grubą kasę zrobił nam Kryształowy Pałac - ściany nastrzykali jakąś chemią tak, że zmieniły swoją strukturę na szklaną :D Piwnica wysycha powoli, może nawet kiedyś zrezygnuję z opcji basenowej, ale na razie wciąż jeszcze o niej myślę. Jezioro, jeziorem, ale własny basen! W domku na działce! To brzmi dumnie!
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Nalewko o tym stawie to pisałam nie dla kozery :D
Koleżanka też miała bardzo płytko wodę gruntową i każdej wiosny jej piwnica pływała :D
Po wykopaniu stawu 20x10 i głębokość 3 m skończyły się kłopoty z zalewaniem piwnicy.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Bez kozery powiem - pincset" :lol:

To nie jest zły pomysł, można też połączyć dwa w jednym tj. i basen i sadzawka, a nawet trzy w jednym, bo i niedalekie jezioro + strumyk :D A poważnie, to gdybym ja wiedziała, że ... , to domek stałby na słupkach, jak pomost NAD ziemią i wodą. A sadzawka? Niestety, z tej strony, z której u nas spływa woda - jest wierzchołek pagórka i w dodatku należy do nieznanej nam sąsiadki, więc nic wykopać tam nie mogę. Domek graniczy o przepisowe ileśtam metrów z jej działką i miejsca starczyło tam na alejkę do domku i wąski pas trawniczka z ostatnio posadzonymi bukszpanami. Inaczej mówiąc konfiguracja terenu i umiejscowienie wody podskórnej pozwala na zrobienie naturalnego zbiorniczka wodnego na "dole" działki, tj. bliżej jeziora i w dodatku w czymś w rodzaju zagłębienia terenu w okolicach ujścia strumyka, w samym rogu działki. Tam, gdzie kiedyś przychodziły krowy do wodopoju :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Mam koło garażu zamontowaną w sezonie beczkę z kranikiem.Do beczki spływa woda tylko z okapu garażu, a i tak beczułka okazała się za mała i wiosną zamontuje mąż 120 litrową. Druga rynna odprowadza wodę na ogródek- i choćiaż "zalewa" go po deszczu to za moment wszystko wsiąka i jest dobrze wszystko podlane- praktycznie rzadko podlewam ./ tylko jak susza/
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Nalewko mam ten sam problem co Ty (w którymś poście pisałam o tym).
Piwnicę "fachowcy" wykopali obok albo w kurzawce wodnej. Żadne metody uszczelniania nie pomagały. Następnych "fachowców" nie prosiliśmy o pomoc.
Mąż wykopał rząpik (taką małą studzienkę na głębokość ok. 1m, średnicy ok.0,5m), wstawił tam pompkę z pływakiem. Teraz gdy woda dochodzi do pewnego poziomu, pompka sama się włącza i wypompowuje wodę. Nie muszę chyba dodawać, że woda gromadzi się w rząpiku i nie zalewa piwnicy. Dzięki temu piwnica ma odpowiednią temperturę i wilgotność.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

lila31 pisze:Dzięki temu piwnica ma odpowiednią temperturę i wilgotność.
... do zimowania kwiatów, prawda? :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”