Kosa ręczna

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kosa ręczna

Post »

dedert, kolega NOWY 83 dobrze pisze, wypustka musi się zagłębić w drewno.
Na czwartym zdjęciu masz prawie dobrze - tylko ostrze przełóż pod spód i zamocuj je od tej ściętej strony. Wtedy ostrze będzie ustawione pod dobrym kątem do koszenia.
https://images81.fotosik.pl/775/378001f4f9c39c87gen.jpg

P.S. Wiesz, żeby podczas koszenia nie podnosić ostrza prawie wcale do góry, tylko sunąć je po łuku wte i wewte? Nogi lekko ugięte w kolanach, malutkie kroczki do przodu i jak najbardziej płynne ruchy. Gorzej, jak masz na działce pełno kopców karczowników, tak jak my. :wink:
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Kosa ręczna

Post »

Tak właśnie zmontowałem a w drewnie zrobiłem rowek żeby wypustka się zagłębiła i żeby ostrze było pod większym kontem. Kupiłem też profesjonalne "automatyczne" klepadełko (zdjęcie poniżej), dzięki któremu jakoś udało mi się wyklepać kosę, a naostrzyłem osełką diamentową z systemu Ruixin Pro II. Pozostało tylko przetestować kosę i podszkolić się w koszeniu :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kosa ręczna

Post »

To klepadełko jest bardzo fajne, zastanawiam się nad zakupem.
A napisz jeszcze (tu lub na pw, bo to już nie dotyczy tematu tego wątku), czy jesteś zadowolony z tej ostrzałki Ruixin Pro II? Ona ma kilka wymiennych kamieni szlifierskich, prawda? Noże domowe też już pewnie ostrzyłeś na niej?

Co do samego ostrzenia kosy - to polecam Ci kupić sobie jeszcze zwykłą osełkę (chyba, że już masz) i są takie poręczne plastikowe uchwyty do osełki, do zamocowania na pasku, gdzie możesz wlać trochę wody i trzymać w tym osełkę w trakcie koszenia. Dlaczego? Bo podczas samego koszenia też będziesz musiał kilka razy przejechać osełką po ostrzu i ona musi być mokra.
beergeek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 lut 2018, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosa ręczna

Post »

Witam wszystkich.
Podłączę się pod wątek i zapytam o kosy z SFK. Czy ktoś dobrze zorientowany w temacie polskich kos może podpowiedzieć, czy kosy obecnie sprzedawane na allegro opisywane jako produkowane w Polsce przez Starobielską Fabrykę Kos są rzeczywiście tym samym produktem co kiedyś? Wszak SFK z tego co wiem nie produkuje od 2011 roku. Zapasy magazynowe tak długo by chyba też nie leżały... Ściema czy faktycznie SKF? Na zdjęciu wygląda jak oryginał. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Link chyba można umieścić zatem linkuję aukcję:

Nie można umieszczać linków do platform handlowych, zwłaszcza do allegro/mod.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”