Czyszczenie kostki brukowej,tarasu,kamieni

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Geo
50p
50p
Posty: 78
Od: 15 lut 2008, o 14:19
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Są preparaty do czyszczenia cegieł firmy Remmers. Może znajdziesz coś dla siebie.
Co do fug - zgadzam się z bigaczzz'em - białe nie będą dobre. Zrobiliśmy tak kawałek w domu na działce i wygląda żałośnie. Szara fuga jest o wiele lepsza. Tylko w jakim stanie jest ta fuga? :roll:
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Tu jest bezpośredni link do zbliżenia w dużej rozdzielczości.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 5eb3d.html

W związku z tym, że cegła jest powojenna, jak sądzę - pozaklasówka, a budowanie odbywało się sposobem gospodarczym, proponowałabym:
- położyć wyprawę, czyli tynk ( i wydaje mi się, że tak własnie miało być, bo murarz nawet nie próbował wyprowadzać fug, ani licować zaprawy)
lub
- zainwestowac ok.30zł i obsadzić dom " dzikim winem", czyli winobluszczem samoczepnym odmiany Murorum

Malowanie "białych fug", na nierównej zaprawie, wymaga najpierw zrobienia fugi - wyspoinowania, czyli równej, gładkiej płaszczyzny dzielącej cegły, nakładanej na lico zaprawy.

Jako, że lica cegieł sa nierówne, z widocznymi ukruszeniami, kancerami, cegłami połówkowymi i mniejszymi, to biała fuga dodatkowo podkreśli te niedoskonałości muru.
( Podobnie jak pomalowana na biało opona na grządce, zwraca uwage nie na kwiaty, ale na OPONĘ.)

Na Twoim miejscu, podkreśliłabym zielenią, żywą rośliną, naturalny wygląd cegły.
Zmienny jej odcień, zależny od tlenków znajdujących się w glinie, da piękne cieniowanie, gdy winobluszcz zabrzmi purpurami jesieni.

Warto podkreślić to co ładne, oryginalne, a niedoskonałości zamienić w zaletę :P
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Ja zwolennikiem sadzenie jakichkolwiek pnącz mających za zadanie obrosnąć mur nie jestem. Z prostego powodu. W takich roślinach uwielbiają trzymać się wszelkiego rodzaju żyjątka. Chyba nikt nie chciałby aby przy otwartym oknie do domu zaczęły wchodzić mu pająki, a nawet myszy (powód ścięcia tej "ozdoby" przez znajomego mieszkańca mojej wioski)...
Taki sposób zakrywania murów sprawdza sie bardziej przy jakiś szpecących obejście szopkach, niż domach, które powinny być wolne od pasożytów i innych robaków...
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Dzięki bogom, uchowały się i prastare zamki nad Loarą porośniete gęsto winobluszczami.
I przecząc Twoim obawom, w Anglii nadal używa się Parthenocissus'a do podkreslania ceglanych murów :-)
Na zdjęciach - trójklapowy.

Obrazek Obrazek
http://www.myerscough.ac.uk/?page=october-2007-potm
..i pięcioklapowy

Obrazekhttp://www.rbge.org.uk/the-gardens/edin ... highlights

A pająki i myszy wchodzą także przez otwarte okna i drzwi, więc....może warto zmienić elewację, na np. taką?
Obrazek
http://gadar.pl
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Cóż każdy ma swój gust i wybiera to co się mu podoba, ale ja jednak nie chciałbym mieć ozdobnych pnącz będących siedliskiem przeróżnych żyjątek. Biorąc pod uwagę moją arachnofobię trudno by było mi mieszkać w ten sposób...
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Popieram propozycje Hanki-55 w zakresie otynkowania widocznych na zdjęciu ścian ,jednocześnie poddaje pod rozwagę wcześniejsze ocieplenie tych ścian odpowiedniej grubości styropianem. Wszelkie upiększanie ścian które nie nadają się do upiększania to zwykła strata pieniędzy. Sadzenie pnączy mających zadanie obrośnięcia muru posiada plusy i minusy już tu wymienione, dodam tylko że ściana obrośnięta pnączem zatrzymuje wilgoć , a w tym przypadku poprowadzenie pnącza przyczyni się do zawilgocenia ściany, gdyż ten rodzaj cegły łatwo wchłania wilgoć a dużo wolniej ją oddaje.
jupiter18
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 maja 2008, o 10:49

Czyszczenie kostki brukowej,tarasu,kamieni

Post »

witam

Znacie moze jakies skuteczne sposoby na plamy po oleju samochodowym na kostkach brukowych ? Mam na ogrodku ladny plac wylozony kostkami brukowymi ze jest kilka duzych plam po oleju silnikowym. Moze ktos mial podobny problem i sobie z tym poradzil.


z gory wielkie Dzięki za kazda rade ;)

pozdrawiam i czekam na odp :>
alex@
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 6 lut 2008, o 11:08
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Byłam kilka dni temu w OBI i widziałam takie środki do czyszczenia plam po oleju .Były na dziale -budowlanym przy kafelkach.
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Jeśli chcesz po prostu zmyć te plamy bez żadnego wysiłku wybierz się do sklepu z akcesoriami samochodowymi. Znajdziesz tam preparaty do czyszczenia tarczy hamulcowych które świetnie zmywają także oleje. Koszt jednej butelki to ok 20-30 złotych.
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Ja używam piany aktywnej własnie używają jej między innymi w gastronomi do czyszczenia sprzętu gastronomicznego lub w warsztatach samochodowych do czyszczenia między innymi tarczi takich tam innych.U mnie to zdało egzamin choć wcześniej próbowałam róznych środków.
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Post »

W punktach sprzedaży kostki brukowej można kupić specjalistyczne środki do jej czyszczenia i konserwacji, które stanowią powłokę chroniącą przed silnym zabrudzeniem i ładnie przyciemniają kostkę podkreślając jej kolor.
Monika
Awatar użytkownika
iwaszam
100p
100p
Posty: 138
Od: 24 cze 2008, o 11:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Dla mnie w takich przypadkach niezastąpiony jest po prostu LUDWIK
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam - IWA
Awatar użytkownika
leda16
200p
200p
Posty: 492
Od: 28 lut 2007, o 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post »

Płynem do mycia silników samochodowych. Powinien też pomóc sprei do grilla i piekarnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”