Fitolampy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
AundaeDhaunayne
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 maja 2020, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Fitolampy

Post »

Cześć wszystkim!

Mam nadzieję, że ten temat się nie przewinął - wyszukiwarka nie wyrzuciła żadnych wyników na hasło 'fitolampa' ;) Polskie Google również ma w temacie mało do powiedzenia ._. Znalazłam głównie jakiś szajs z AliExpress i pochodnych.

Macie może jakieś doświadczenia z fitolampami i sprzęt godny polecenia? Dla osoby początkującej, chcę przezimować barwinki i pomidora.

Z góry wielkie dzięki! M
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8659
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Fitolampy

Post »

:wit Ta lampa ma doświetlać czy też dogrzewać ? Do samego doświetlania to jest sporo
na forum , temat oklepany . Gorzej z dogrzewaniem . Poszukuję takiej jaką
widziałam na filmie . Dziewczyna na Syberii dogrzewa tym rośliny , promiennik na podczerwień
tak mi się wydaje .
A może to jeszcze coś innego , oświeć nas .
AundaeDhaunayne
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 maja 2020, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fitolampy

Post »

Hej, dzięki za odpowiedź!

To w sumie całkiem dobre pytanie. Zimować mam zamiar w domu przy oknach, czasem otwartych, więc dogrzewanie może być niezbędne, zwłaszcza że kupiłam bugenwillę. Prócz tego Catharanthusy, pomidorek koktajlowy, bazylia (jeśli się da).

Chodzi o 'przetrwanie' roślin występujących w ciepłych klimatach, głównie te barwinki i bugenwilla. Czytałam, że 10*C jest dla bugenwilli optymalne, ale barwinek to podobno z góry przegrana walka. Nie jestem pewna, czy chodzi o temperaturę czy ilość światła. Prawdę mówiąc, miałam nadzieję że znajdę tu Eksperta od Barwinków. c:

Mnie najbardziej zainteresowały te różowe lampy, nie białe/ żółte świetlówki. Czytałam, że dają roślinom najlepsze spektrum. Czy ktoś miał z nimi jakiś kontakt?

Na pewno poczytam forum pod hasłem 'doświetlanie', dzięki za tip. c:
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Fitolampy

Post »

:wit
Do doświetlania używam lamp do akwariów roślinnych, a dogrzewam matami grzewczymi do terrariów, w tym sezonie chcę jeszcze wypróbować kable grzewcze.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8659
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Fitolampy

Post »

Do tej pory używałam wyłącznie kabla .
Zielonajagoda , w jaki sposób używałaś mat grzewczych , jakoś nie umiem sobie
tego wyobrazić ?
A może dodatkowo osłanianie materiałami izolacyjnymi ?
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2872
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Fitolampy

Post »

Dokładnie tak jak napisałaś, na matę kładę taką cienką piankę, czy coś innego i na to doniczki. W tą zimę chcę jeszcze wypróbować kable grzewcze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”