Przecinarka elektryczna

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
kingu80
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 maja 2021, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przecinarka elektryczna

Post »

Witam serdecznie,
Chciałbym prosić o pomoc doświadczonych Koleżanek i Kolegów. Potrzebuję zakupić do ogrodu elektryczną przycinarkę do gałęzi. Coś w stylu: STIHL GTA26. Mam niestety sporo drzew które posiadają za grube gałęzie na sekator a z kolei kupowanie piły spalinowej czy elektrycznej trochę jest bez sensu bo jest nie poręczna. Stąd padło na przecinarką. Trochę sobie poczytałem. Ludzie o nich różnie piszą. Jedni chwalą, inni narzekają że bateria strasznie krótko trzyma. Możecie coś polecić z własnego doświadczenia? Oczywiście chodzi mi o konkretną markę i model. Ja STIHL-a podałem tylko przykładowo żeby było wiadomo o co pytam natomiast takie przecinarki robi wiele firm. Gardena, Bosch ... Na razie nie nastawiłem się na nic konkretnego. Zależy mi po prostu na tym aby to cięło i nie trzeba było tego ładować po przecięciu 3 gałęzi.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Przecinarka elektryczna

Post »

Podany przez ciebie Stihl to przecież zminiaturyzowana piła łańcuchowa. Akumulator dosyć słaby. Dla mnie to raczej zabawka. Ile ty masz tych drzew? Na działce jest prąd?
jagusia111

Re: Przecinarka elektryczna

Post »

Szkoda na to pieniędzy.
kingu80
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 12 maja 2021, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przecinarka elektryczna

Post »

Cześć,
Drzewek mam dosyć sporo bo w sumie z niewielkim sadem tylko dla siebie będzie ponad setka. Teraz grubsze gałęzie piłuje piłką ręczną. Miałem kiedyś piłę tzw lisi ogon ale to była jakaś marketówka i po 4 latach się rozleciała. A z kolei duża piła elektryczna czy spalinowa to za duża. W dodatku trzeba by latać z drabiną bo drzewka choć niewielkie to z ziemii nie przytnę. A te przecinarki mają opcję dokupienia sztycy i wtedy z ziemii mogę spokojnie ciąć. Tylko myślałem że jest jakaś godna polecenia bo STIHLa podałem jedynie dla przykładu. Zdaję sobie sprawę z tego że ona jest kiepska i ludzie narzekają że nic nie warte. Ale są też takie na wysięgniku, sporo droższe firmy Husqvarna, model 120itk4-p. Albo DeWalt. Ale jak mówicie że to wszystko to samo i szkoda kasy to może faktycznie odpuszczę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”