Wertykulator, areator.Jaka różnica?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator i wertykulator? Jaka różnica?

Post »

Blacha ze stali Hardox 500 lub Hardox Ultra. Ta druga w Twoim przypadku będzie niezniszczalna.
Ja stosuje tylko takie w wertykulatorze, frezarce gruntu, wycinarce trawy, w koparce i mini ładowarce Bobcat.
Tą stal tnie się palnikiem plazmowym ze względu na jej cechy twardości.
koszatniczka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 5 sty 2012, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator i wertykulator? Jaka różnica?

Post »

o widzę, że są tutaj prawdziwe złote rączki, ja przyznam szczerze, że chyba wolałabym sobie kupić taki sprzęt. Teraz już wiosna prawie na całego więc najwyższy czas, żeby myśleć o tym, jak zadbać o trawnik, myślałam, żeby kupić sprzętxxx, ale nie wiem na jaki się zdecydować. Lepszy wertykulator elektryczny, czy spalinowy?
Awatar użytkownika
phrix
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 kwie 2011, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Areator i wertykulator? Jaka różnica?

Post »

lukas93cs bardzo profesjonalna maszynka nawet osłona napędu jest :)

Jedyne co bym zmienił to wyłącznik na stałe przymocowany do dyszla aby w przypadku awarii można było go szybko i bezpiecznie wyłączyć.

Bardzo zaciekawiła mnie twoja konstrukcja ma sporo zalet np. możliwość stosowania różnych wałków. Zastanawia mnie tylko na ile jest to wyważone

i czy nie bije podczas pracy.
"Natura jest nieskończenie podzielonym Bogiem" - Friedrich Schiller
Awatar użytkownika
lukas93cs
200p
200p
Posty: 431
Od: 29 maja 2009, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Krosno/Podkarpackie
Kontakt:

Re: Areator i wertykulator? Jaka różnica?

Post »

Konstrukcja jest dosyć ciężka wiec nie odczuwam bicia.A i jeszcze jedno bo na śruby mocowania łożysk walka założyłem gumę wiej troszkę tłumi drgania.
A dokułem za parę złoty wyłączniku od kosiarki elektrycznej wiec kabel jest przymocowany teraz bardzo mocno.
ROBERT1988
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 maja 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Areator i wertykulator? Jaka różnica?

Post »

Cześć!
Możecie mi doradzić jaki wertykulator kupić ?
Mam około 1000m/kw trawnika i nie wiem jaki sprzęt kupić .
Najlepiej coś sprawdzonego z własnego doświadczenia.
ROBERT1988
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 maja 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Areator i wertykulator? Jaka różnica?

Post »

Znalazłem tylko 4 na serwisie aukcyjnym i to po 1600zł .Tańszego sprzętu sprawdzonego nie ma ?
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator i wertykulator? Jaka różnica?

Post »

Nowy trwały i wydajny poniżej 2000zł, raczej ciężko będzie kupić. Do amatorskiego zastosowania właśnie doskonały jest Viking, Przyzwoitej jakość jest też MTD VB40B ma chiński silnik, ale spokojnie wytrzyma klika sezonów. Niestety cena też w granicach 1800zł. Za 800zł w castoramie jest chińczyk, ma trochę szeroko rozstawione noże to i trzeba więcej pobiegać z nim i oczywiście odbije się to na kosztach eksploatacji. Możesz kupic na portalu aukcyjnym używany ale od razu dolicz 600zł do Vikinga za komplet noży i wałek.
ROBERT1988
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 maja 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Areator i wertykulator? Jaka różnica?

Post »

Ok a jeśli sam aerator bym kupił to co proponujesz Ogrodzie?
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator i wertykulator? Jaka różnica?

Post »

Najtańszy spalinowy aerator jaki znam, sprzedaje Husqvarna model AR19, cena około 9.990zł.

Obrazek

http://www.husqvarna.com/pl/landscape-a ... ors/ar-19/
Jeśli znajdziesz gdzieś tańszy podaj link na forum.
x_a-n
---
Posty: 437
Od: 15 mar 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator i wertykulator? Jaka różnica?

Post »

Robert , coś mi się wydaje , że nie wiesz co to aerator . Nie tylko Ty jeden , a było to już tłumaczone kilka razy Przez Ogród2000 i przeze mnie ) .
brzuzka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 paź 2012, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator i wertykulator? Jaka różnica?

Post »

Czy waszym zdaniem urządzenia 2 w 1 do aeracji i wertykulacji spełniają swoje zadanie (szczególnie jeśli chodzi o aerację)? We wszystkich informacjach jakie przeczytałem na temat aeracji podają, że jest to nakłuwanie trawnika na głębokość od 3 do 10 cm. Natomiast czytając parametry urządzeń elektrycznych z wałkiem ze sprężynami do aeracji podają, że sprężyny wchodzą na głębokość ok 1 cm. Proszę o wasze rady, bo nie chciałbym kupić elektrycznych grabi za kilka stów :)
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator i wertykulator? Jaka różnica?

Post »

Nie można połączyć w jednej maszynie aeratora i wertykulatora.

Aeracja jak słusznie zauważyłeś to wykonywanie dołów o pewnej głębokości i szerokości zasypywanych piaskiem. Aeratory są to urządzenia bardzo ciężkie rzadko się spotyka lżejsze niż 150kg. Tak masa potrzebna jest by ostrze mogło się wbić w ziemię. Teraz zastanów się czy urządzenie 2 in 1 może być aeratorem?. Nie znam firmy która odważyła by się wyprodukować aerator elektryczny, siła jaką musiał by uderzać nóż, jest na tyle duża, że koniecznie należały by zastosować silnik trójfazowy, czyli zasilany na popularnie zwaną "siłę". Sądzę, że takiego grubego i ciężkiego kabla nikt by nie ciągał. Podobnie sytuacja wygląda z wertykulatorami, aby wirujące noże mogły sięgać równo ziemi potrzebna jest masa około 40kg przy szerokości wałka 40cm. Na każde kolejne 10cm wałka należy dodawać 10kg masy. Wielu ludzi daje się nabrać na tanie za 300zł "dziwactwa" z plastykowym korpusem i wymiennymi wałkami - druty, noże. Efekt stosowania takiej maszyny to zniszczony poszarpany trawnik, który bardzo długo sie odbudowuje, reszki które miał zebrać nadal będą zalegać na ziemi.
Awatar użytkownika
zielonaalesuper
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 27 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Areator i wertykulator? Jaka różnica?

Post »

Witajcie, dopiero co założyłam konto, bo bardzo mi się to forum spodobało. Dużo ciekawych wątków, mam nadzieję, że za jakiś czas też się komuś przydam.Piszę z prośbą - chcę kupić elektryczny wertykulator. Mam namiar na EINHELL EVK 1200 Royal (bez kosza) lub ASGATEC EV 1100(bez kosza i podobno silnik kosiarkowy a nie jak z odkurzacza). Firmy z życia średnio znane, szczególnie ta druga. Cena zbliżona. Wiem, że spalinowy byłby najlepszy, ale i droższy i wymagający w utrzymaniu (zmiana oleju itd.). Czy ktoś używa w/w sprzętów i jakie ma z nimi doświadczenia? Dopiero niedawno doszłam do wniosku, że z naszym trawnikiem jest coś nie tak, ewidentnie wymaga jakiegoś zabiegu, no i czytając różne źródła myślę, że na pewno wertykulacja, bo nikt jej nigdy nie robił. Do tego aeracja, ale tu myślę o tych nakładkach na buty, jak dam radę to będę spacerowała za kosiarką w takim sprzęcie. Trawnik mamy na jakieś 200m2, trochę pogmatwany przez nieregularne nasadzenia no i teren miejscami nierówny. Kosiarka spalinowa, natomiast wertykulator raczej raz w roku wiosną bym chciała użyć, więc może być elektryczny. Do tego w tym roku krety jakby się wściekły, jest kilka kłopotliwych spraw, ale już nie na ten rok raczej, bo pogoda nie pozwoli. Ech, doradźcie mi coś proszę, wiosną takie sprzęty na pewno zdrożeją, bo sezon dlatego chcę teraz kupić póki mam na to. Dzięki i pozdrawiam :heja
Love all, trust a few, do wrong to none. W.S.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”