Wkrętarka do budowy grządek z palet

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Vjosna
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 mar 2020, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Dzień dobry,
W tym roku postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i zbudować grządki podwyższone.
Dysponuję paletami i z nich będę pozyskiwać materiał do budowy. Zastanawiam się nad kupnem wkrętarki, której prawdopodobnie użyję raz, właśnie w tym celu, dlatego chciałabym, żeby była możliwie niedroga. Przeglądam allegro i widzę w ofercie sporo małych "wkrętaków" w cenie ok 60-70zł.
Czy takie narzędzie poradzi sobie z deską paletową, czy raczej jest one stworzone do wkręcania śrubek w gotowe już otowory? Bardzo proszę o poradę doświadczonych majsterkowiczów a najlepiej majsterkowiczek;)
Pozdrawiam
Gabriela
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Majsterkowiczką nie jestem....
>>Zastanawiam się nad kupnem wkrętarki, której prawdopodobnie użyję raz, właśnie w tym celu,<<
Masz zamiar uprawiać ze dwa lata? Bo tyle mniej więcej wytrzymają deski z palet. Są bardzo lichej jakości.
Wkrętaki akumulatorowe o których piszesz działają całkiem nieźle ( sam mam dwa takie ), ale bez otworowania nie dadzą rady. Można kupić wrzeciono 1/4 cala i wkrętak staje się wiertarką, ale to powolna robota.
Jeśli masz zamiar uprawiać dłuższy czas, to na działce bez przyzwoitej wiertarki akumulatorowej nie ma się co pokazywać. Są przedłużki 1/4 cala które wkręca się we wrzeciono i wiertarka staje się śrubokrętem. Piny ( czyli wkładki śrubokrętowe ) trzeba kupować przyzwoitej firmy. Muszą być z dobrej stali, inaczej zniszczą łeb wkręta i same siebie. Jest dużo chłamu, nawet w Castoramie.
Na koniec przypominam, że są dwa typy pinów i łebków wkrętów. Chodzi oczywiście o te gwiazdowe. Innych jest całe multum.
Ziemię można uprawiać zaostrzonym kijem ( patrz Indianie amerykańscy ), ale majsterkowanie bez dobrego sprzętu to mordęga.
Życzę dobrych plonów.
Vjosna
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 mar 2020, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Dziękuję za odpowiedź godną prawdziwego Majsterkowicza;)
Rzeczywiście nie przemyślałam tego, że deski zmurszeją i będzie zabawa od nowa.
Odświeżam stary, zapuszczony ogródek i łączy się to z wieloma wydatkami stąd wszystkie są "budżetowe", pewnie z czasem zaopatrzę się w lepszy sprzęt, ale póki co kupuję wszystko na raz i mnie zwyczajnie nie stać.
O wierceniu dziur jak i zakładaniu ogrodu pojęcie mam blade stąd naiwne pytanie.
Od jakiej kwoty w takim razie zaczynają się sprzęty, które wwiercą się wkrętem w deskę bez problemu?
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Może tak naiwnie zapytam, ale czy nie można tak "na tymczasem' połączyć ich tak najprościej, używając młotka i gwoździ? A wkrętarkę kupić sobie później, już od razu porządną?
Fakt, że sama kupiłam metodą "jak najtaniej" podkaszarkę, ale ona u mnie naprawdę była na jeden sezon...
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Vjosna pisze:Przeglądam allegro i widzę w ofercie sporo małych "wkrętaków" w cenie ok 60-70zł.
Czy takie narzędzie poradzi sobie z deską paletową, czy raczej jest one stworzone do wkręcania śrubek w gotowe już otowory?
Deskę z palety skręcisz spokojnie tanią wkrętarką. Wkrętarki takie mają jednak słabe akumulatory - lepiej mieć dwa, na jednym pracujesz, drugi ładujesz.

Jak pisał przedmówca, bit (końcówka) musi pasować do główki śruby - najlepiej kupując śruby zapytaj jaki bit będzie odpowiedni (rodzaj i rozmiar).

Za 180- 200 zł można kupić dobrą wkrętarkę na kilka lat.
Vjosna
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 mar 2020, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

mandorla pisze:Może tak naiwnie zapytam, ale czy nie można tak "na tymczasem' połączyć ich tak najprościej, używając młotka i gwoździ? A wkrętarkę kupić sobie później, już od razu porządną?
Fakt, że sama kupiłam metodą "jak najtaniej" podkaszarkę, ale ona u mnie naprawdę była na jeden sezon...


Fakt, doskonałość tkwi w prostocie i tak zrobię, przekonaliście mnie:)
Poczekam z kupnem i potrenuję na palcach wbijanie gwoździ.
Dziękuję i Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Można też w Lidlu poszukać. Są dobre narzędzia w dobrej cenie zazwyczaj. Nie są profesjonalne, ale dla majsterkowicza starczają i mają 3 lata gwarancji. Mam parę urządzeń i w sumie na żadne nie mogę narzekać.

Zbijając gwoździem wg mnie szybko się rozejdzie taka konstrukcja.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Prawda, też coś tam mam i nie narzekam, ale weź teraz i idź do Lidla po narzędzia :( ...
Jeśli chodzi o trwałość konstrukcji zbijanej, to hmm... Miałam trochę takich zbijanych na gwoździe konstrukcji na działce, przyznam, że musiałam sporo nad nimi popracować, żeby się wreszcie rozeszły ;:306 ... Bo deski zmurszały, a gwoździe, choć częściowo zardzewiałe, trzymały jak się patrzy.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Można zamówić online z dostawą do domu.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Istotnie młotek i gwoździe to najtańszy sprzęt.
Są wkręty o specyficznym gwincie które po prostu wbija się młotkiem. W czasie wbijania wkręt się obraca.
Najprostsze to tzw. " szwedzkie " gwoździe. Mają powierzchnię karbowaną i prędzej wyrwie się chałupę z fundamentu niż taki gwóźdź ze ściany.
I tak musisz dać w czterech rogach kołki, żeby grządka się trzymała, więc możesz do nich przybić deski. Gwoźdź przy wbijaniu radzę trzymać jakimiś szczypcami, bo szkoda lakieru na paznokciach. ;:306
Vjosna
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 25 mar 2020, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Ehh im więcej czytam tym mój entuzjazm opada:) Myślałam, że "zwykła wkrętarka" z allegro, że "zwykłe gwoździe" po dziadku wystarczą. Tak samo zaczęłam studiować temat podłoża i teraz boję się kupić ziemię z domieszką obornika, bo nie wiem jak rozpoznać dobrą, bo torf taki, owaki, pH itd itp :D Nie mniej, dzięki za porady. Powalczę na razie z tym co mam, najwyżej się nie uda i będę miała nauczkę...
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Vjosna pisze:Ehh im więcej czytam tym mój entuzjazm opada:)
Praca w ogrodzie powinna przynosić przyjemność. Nikt Ci nie zabroni zbić grządek gwoździami otrzymanymi w spadku po dziadku. To samo z ziemią - Użyj taką jaką masz. Jeśli coś nie wyjdzie za rok poprawisz.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Wkrętarka do budowy grządek z palet

Post »

Właśnie na tym polega urok pracy na działce. Raz się schrzani - raz się uda; doświadczenia przybywa! A tu słonko świeci, wiaterek powiewa, pięknie pachnie.....Jak się doda fikołki pogodowe i klimatyczne, rozmaitą jakość nasion i sadzonek...Jak myślicie? Może lepiej pojechać do Monte Carlo i tam przegrać te same pieniądze w ruletkę? :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”