Totalne zachwaszczenie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ

Na start proponuję:

Rolnik z kosiarką
4
50%
Rolnik z glebogryzarką
2
25%
Oprysk roundup'em
0
Brak głosów
Bez oprysku
2
25%
 
Liczba głosów: 8

Piotr96
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 lip 2019, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Totalne zachwaszczenie

Post »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum :)
Nabyłem dziś działkę na której planuję budowę w domu, jednak potrzebuję waszej pomocy jak przywrócić ją do porządku.

Szukając po internecie podobnych stanów zachwaszczenia ludzie proponowali koszenie, inni glebogryzarkę. W kierunku roundup'u byli zwolennicy i przeciwnicy. Sytuacja u mnie wygląda tak że w najbliższym czasie będę chciał ją ogrodzić i postawić blaszaka by trzymać w nim narzędzia, wiadomo do czasu budowy wpadnie się wykosić i zrobić grilla ;:108 . Budowy jednak nie planuję w ciągu 3-4 lat. Chciałbym działkę przywrócić do stanu w którym będę w stanie kosić ją kosiarką spalinową, obecne zachwaszczenie jest wyższe ode mnie(około 185cm wzrostu). Moje propozycje w ankiecie, mile widziane komentarze w temacie.

Działka najprawdopodobniej nie widziała kosiarki od bardzo dawna i aktualnie wygląda tak:

Obrazek Obrazek Obrazek
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Totalne zachwaszczenie

Post »

Na początek dobra kosa, której nie ma w ankiecie. Żadna zwykła kosiarka nie da rady w takim gąszczu. Po skoszeniu i wywiezieniu urobku, glebogryzarka. Potem systematyczne koszenie, żeby zapobiec kwitnieniu i wiązaniu nasion przez chwasty jednoroczne.
MlodySzkolkarz
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 21 lis 2018, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Totalne zachwaszczenie

Post »

Ja tak samo zwalczałem u siebie chwasty. Wykaszarka i koszenie. Potem jak to wszystko wyschło podpaliłem to i glebogryzarka. Na drugi rok od wiosny regularne koszenie i wysianie trawy. Obyło się bez randapu. I chwasty nie rosną.
Piotr96
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 lip 2019, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Totalne zachwaszczenie

Post »

Zwykła spalinowa żyłkowa to powali? Jak tak z bliska się przyjrzałem to łodygi tych chwastów są dojść konkretne :D
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Totalne zachwaszczenie

Post »

Kosa nie podkaszarka. Najlepsza taka z drewnianym dżojstikiem. :D
Piotr96
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 lip 2019, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Totalne zachwaszczenie

Post »

Grubo torchę tak machać 14 arów ;:oj a z Cięższych sprzętów co może być dla mnie ratunkiem? :D To co jest na tej działce włącznie z glebą może zostać zmielone i wyplute ;:209

edit: W pobliżu są rolnicy, co jakby to zaorał któryś za opłatą? a później na bieżąco kosić co wyrośnie? ;:oj
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Totalne zachwaszczenie

Post »

Orkan, sieczkarnie może ktoś ma to zrobi zrębki z zielska :wink:
berthold61
200p
200p
Posty: 447
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Totalne zachwaszczenie

Post »

Piotr96 pisze:Zwykła spalinowa żyłkowa to powali? Jak tak z bliska się przyjrzałem to łodygi tych chwastów są dojść konkretne :D
Załóż nóż do tej podkaszarki a poleci sama wiem coś na ten temat , miałem to samo ok 2 metrowe dziadowstwo wykosiłem kosą i nic więcej potem stara kosiarka bez kosza do końca sezonu brusiła a na następny sezon trawa była no prawie jak z żurnala .
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Piotr96
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 lip 2019, o 22:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Totalne zachwaszczenie

Post »

Znalazłem rolnika który wleci tam ciągnikiem z kosiarką za 150zł :heja muszę teraz jedynie rozejrzeć się za kosą żeby nie dopuścić do powtórki :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”