Czym uszczelnić........?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
przester27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 29 kwie 2007, o 13:56
Lokalizacja: Szczytno

Czym uszczelnić........?

Post »

Mam beczkę na wodę(metalowa,lecz ocynkowana i jeszcze w dość dobrym stanie),która niestety trochę przecieka. Macie może jakiś pomysł jak to uszczelnić ? Dziura to niewielkie pęknięcie. Myślałem,żeby to zasmołować.
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Można uszczelnić także Poxiliną

http://www.budownictwo.radom.pl/cgibin/ ... d=36c69cb1
Pozdrawiam, Jagoda
nerina
50p
50p
Posty: 96
Od: 28 sty 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czym uszczelnić

Post »

Kto mi podpowie jak uszczelnić dach starej szklarenki ?
Dzisiaj były próby usunięcia starego kitu, niestety szkło pękło, no i teraz nie wiem co robić. Najlepiej było by pomalować ten kit jakimś środkiem który by wszedł w pęknięcia w kicie.... może ktoś coś poradzi ?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Stara szklarnia

Post »

Możesz zastosować któryś ze środków do renowacji dachów. Problem tylko w tym, że są sprzedawane w dość dużych opakowaniach. Możesz też zastosować "folię (gumę) w płynie" stosowaną w glazurnictwie. Z reguły są to emulsje wodne różnych żywic, które po odparowaniu wody tracą rozpuszczalność i trwale uszczelniają przecieki . Są też środki oparte na rozpuszczalnikach. Pytać o to sprzedawcy.
https://www.google.pl/search?q=%C5%9Bro ... 00&bih=907
https://www.google.com/search?q=folia+w ... 00&bih=907
nerina
50p
50p
Posty: 96
Od: 28 sty 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stara szklarnia

Post »

Dziękuję za odpowiedz. Właśnie kupiłam folię w płynie-hydroizolację. Zobaczymy co z tego będzie.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Stara szklarnia

Post »

Zwykle pełną wytrzymałość wilgociową uzyskuje się po 2 krotnym pomalowaniu. Jeżeli dziury są większe to trzeba posmarować miejsce, położyć kawałek gazy czy innej niezbyt gęstej tkaniny i nasaczyć folią. Po wyschnięciu pomalować jeszcze raz lub dwa w zależności od potrzeby.
Pern
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 sie 2019, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stara szklarnia

Post »

Zwykły sylikon bezbarwny wystarczy
Awatar użytkownika
Balykan
200p
200p
Posty: 400
Od: 8 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia/pogranicze kaszubsko-kociewskie

Re: Stara szklarnia

Post »

Ja do takich napraw polecam uszczelniacz dekarski, jest bez porównania lepszy od silikonu. Można go stosować nawet podczas deszczu. Jest dostępny w tubach, takich jak silikon.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Stara szklarnia

Post »

Trzeba pmiętać, że nie każdy uszczelniacz można stosować na mokro, ponadto nie wszystkie łączą się trwale z chropowatymi powierzchniami. W tym przypadku chodziło o uszczelnienie starego i spękanego kitu, który trudno było usunąć. Możliwość aplikacji uszczelniacza we wszystkie szczeliny nie wydawała się w 100% skuteczna więc zaproponowałem takie niecodzienne rozwiązanie. Sam jestem ciekaw jak to się skończyło ale nerina już się nie odezwała.
gardenista
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 paź 2014, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Stara szklarnia

Post »

Dopisuję się do starego wątku, bo mój miałby taki sam tytuł.

Odziedziczyłam zaniedbane gospodarstwo z naruszoną zębem czasu szklarnią wykonaną z metalowych kątowników, czy teowników. Kilka ścian jest rozbitych i nie ma właściwie całego dachu. Chciałabym na wiosnę użytkować szklarnię. Spróbować zorganizować jakiś rozsadnik, w lecie jakieś pomidory, oberżynę itp.

Stąd moje pytanie: Czym najlepiej i najtaniej załatać ten dach? Najtaniej, ponieważ za kilka lat gospodarstwo będzie sprzedane i nie będę mogła użytkować szklarni. Nie chcę tu inwestować. Folia, taka jak na tunele? Jak się do tego zabrać?
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Stara szklarnia

Post »

Rzuć fotkę, będzie łatwiej podpowiedzieć. Najtaniejsz teoretycznie wychodzi folia, ale czy masz odpowiednią konstriukcję pod nią, czy nie trzeba wzmacniać? Bez foto trudno jednoznacznie odpowiedzieć.
gardenista
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 12 paź 2014, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Stara szklarnia

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 26 sty 2021, o 13:05 --

W piwnicy są stare tafle szkła szklarniowego, ale mam wrażenie, że ten dach jest trochę wygięty i nie dałoby się ich założyć bez pęknięcia.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Stara szklarnia

Post »

Nie musi być dużej długości szkło, to nie popęka, dać nieco więcej silikonu, to będzie szyba mniej narażona na ewentualne naprężenia. Nawet można wykorzystać szyby z okien rozbiórkowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”