Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1412
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Jeśli sprzęt ma być używany często to ja uważam, że lepiej dołożyć do markowej, te tanie mogą tych 3-4 lat nie przetrwać (choć różnie z tym bywa) plus często trapią je detale jak źle zaprojektowana konstrukcja, która źle zbiera trawę, niska trwałość drobnych elementów - pękają i nie idzie dokupić, ergonomia pracy, luzy gdzie popadnie, itd. Warto czasem poszukać zadbanej używki. Szczególnie jak kupujemy sprzęty przeznaczone do małych ogrodów, np. podkaszarka - wiadomo, że nikt tym areałów nie kosił i bardziej prawdopodobne, że była używana kilka razy w roku po kilkanaście minut. I tutaj markowy sprzęt po wielu latach jest zupełnie niezużyty.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Polecam ten film,kopalnia wiedzy na temat kosiarek.

https://youtu.be/ajK63aduGz8
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

A ja muszę powiedzieć, że jestem zachwycona moją kosiarką spalinową z lidla. I ładnie kosi, i ładnie zapala no i podobno ma też napęd. Tego nie próbowałam. Zobaczymy jak będzie spisywać się dalej. Ma trzy opcje wyrzutu trawy - do kosza, w bok oraz mulczowanie. Ładnie składa rączkę, więc jest w miarę nieduża przy przechowywaniu. Nie jest za ciężko do jazdy. Do podnoszenia gorzej. Jedyne co to ciężko się skręcało kosz. A na koniec okazało się, że muszę go poprawić, bo jedna część objawiła się później.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Ja mam traktor solo t 15-93.7 hd-a comfort solo czy macie tez taki traktorek?
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
monicccca
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 cze 2019, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

jeże ktoś, tak jak ja, zafundował sobie dużą działkę z domem nieświadomy ile pracy jest w ogrodzie, to polecam produkty firmy NAC. mają roboty automatyczne do koszenia trawy ;:167 <3 wygląda jak mój life-saver, na urodziny nie chcę biżuterii, chce ten automat ;:167
Grzesiekk12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 28 cze 2019, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaką kosiarkę kupic?

Post »

Witam!
Jestem nowym forumowiczem, dlatego z góry przepraszam jak w złym dziale;)
Przymierzam się do kupna kosiarki i chciałbym abyście mi doradzili jaką kupić;)
Budżet do około 1300 zł, głównie chodzi mi o to, aby kosiarka miała nóż powyżej 45 cm i była trwała...wiem, że budżet dosyć niski...ale może razem coś znajdziemy. Posiadam działkę 55 arów, ale przeważnie kosze to traktorkiem, kosiarka będzie mi potrzebna głównie do koszenia miejsc gdzie nie wjadę traktorkiem lub gdy się zepsuje (jak ostatnio) do skoszenia całości...ale to są pojedyncze przypadki...
Zastanawiałem się nad kosiarkami world z silnikiem loncina, ewentualnie czy ktoś słyszał o czyms innym;) pozdrawiam i dziękuję za pomoc
raxon
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 11 kwie 2019, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

To dobry wybór;) Zarówno silniki jak i lawety są godne uwagi :)
Cerbin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 maja 2013, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wola Batorska k. Niepołomic

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Pomożecie, bo im więcej czytam, tym mniej wiem...
Szukam budżetowej kosiarki, ale o najlepszym stosunku jakość/cena/możliwość serwisu, w tym własnoręcznego. I nie używki, niestety.
Koszę raczej dłuższą trawę, co 3 tygodnie, czasem 2. Temat ogarniał 20letni Tecumseh, ale zdechł dokumentnie i przez ostatnie parę lat korzystam z pożyczek sąsiedzkich, Stiga, Nac. Różnicy między nimi nie widzę. T. pracowało się lepiej.
Spalinowa.
Napęd bez znaczenia.
Wielkość kosza bez znaczenia.
Musi sobie radzić nie z kulturalnym trawnikiem, tylko z trawą, chwastami w niej, pokrzywami i nieraz zielskiem prawie po kolana. I nie, nie chcę do tego wykorzystywać podkaszarki. Mam zresztą, wolę na 2x kosiarką niż na 1x kosą.
Szerokość - nie za duża, prościej manewrować między krzakami.
Nie mam więcej niż 1000 i nie będę miał. Podniosę do 1200, to ktoś rzuci typem za 1400, zatrzymam się na 2000, płacąc za napęd, starter i uchwyt do piwa...
Jeśli posłuży z mniej więcej taką samą kultura pracy 2x krócej niż kosiarka za 2k - spoko, pasuje mi.

Typy:
NAC LP42-375 - znalazłem za 630 silnik NAC i 760 silnik Loncin. Nie wiem czy to możliwe, czy kod kosiarki nie powinien być różny, w zależności od silnika? I czy to aby jednak po prostu nie NAC... To wtedy za 630. Nac w sumie to chyba taki lepszy chinol, może wybór całkiem ok?

Oleo-Mac G 44 PK Comfort Emak K500 - 950pln, (Oleo-Mac G44P za 880, literka K co oznacza?)

AL-KO Classic 42.8 - 900pln

RIWALL 5190B - na promo za 999, na All. dużo pozytywnych opinii, mulcz, napęd, cud miód... ale jakoś mu nie ufam...

RYOBI RLM4114 - 800pln, wygląda dobrze, ale nie widzę recek w sieci

STIGA COLLECTOR 43 900pln. Umieszczona pro forma, ma znajomy, serwis odwiedza 3x w sezonie

Co podpowiecie?
miachlbyk
100p
100p
Posty: 186
Od: 7 lis 2015, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Nac-a bym skreślił,tak samo jak Stige,Riwala czy Ryobi,zostań przy AL-KO może Oleomac lub poszukaj World GRL460 lub GRL 530,będzie to najtrwalsza maszyna z tego towarzystwa
Cerbin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 6 maja 2013, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wola Batorska k. Niepołomic

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Zostałem przy Al-ko. Cenowo nie wychodzi dużo więcej od naców i podobnych, ale pracuje o niebo lepiej. Przynajmniej na razie ;) Nie ma w niej niczego, co by mnie denerwowało lub brakowało. Jestem w pełni zaspokojony, acz kołacze się w głowie ciekawość, co potrafią kosiarki za 3-4k, choć tego nigdy nie sprawdzę;)
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

Myślę, że nic więcej. Może obudowa aluminiowa, lub xenoy, napęd, silnik o większej pojemności, wymyślne noże. Płacisz za markę.
rybunia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 paź 2019, o 09:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

a co myślicie o spalinówce od itamati? nie znam tej marki i nie mogę znaleźć opinii, a widzę, że można kupić za 800zł, co jak na spalinówkę to niedrogo
sama kosiarka wygląda tak:
Obrazek

generalnie koszę trawę głównie w sadzie, więc nie za często. Koło domu mam elektryka, ale do sadu z kablem nie pójdę (jest po drugiej stronie drogi). Aerał to około pół hektara
trybik
50p
50p
Posty: 64
Od: 5 lis 2019, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka cz.2

Post »

swoja kosiarkę ma tak na oko z 7 lat , firmy nie pomnę ale gdy brałem się za kupowanie polecono mi każdą z silnikiem Brings i Straton ponoć najlepsze , mówię o silnikach i tak radzili mi znajomi , ma napęd, kosz , wyrzuca tez na bok, i chyba mulczuje , ale z ostatniej opcji nigdy nie korzystam , posiada składaną rączkę tak że do auta, wchodzi zapłaciłem bodajże coś ok 1500 zł na dzień dzisiejszy nie narzekam

-- 19 lut 2020, o 18:30 --

swoja kosiarkę ma tak na oko z 7 lat , firmy nie pomnę ale gdy brałem się za kupowanie polecono mi każdą z silnikiem Brings i Straton ponoć najlepsze , mówię o silnikach i tak radzili mi znajomi , ma napęd, kosz , wyrzuca tez na bok, i chyba mulczuje , ale z ostatniej opcji nigdy nie korzystam , posiada składaną rączkę tak że do auta, wchodzi zapłaciłem bodajże coś ok 1500 zł na dzień dzisiejszy nie narzekam
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”