Sklep ogrodniczy zimą

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Mary90319
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 7 maja 2018, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sklep ogrodniczy zimą

Post »

Poproszę o burze mózgów. Czego brakuje nam w sklepach ogrodniczych zimą- w sezonie zimowym. Od lutego asortyment cebul, ziemi, narzędzi i nasion wywołuje o zawrót głowy, ale czego my działkowcy potrzebujemy od listopada do lutego? Czy kupujecie coś na sezon w niższych cenach? Czy czegoś wam brakuje w sklepach w tym okresie?

Jeśli post jest niezgodny z regulaminem proszę o usunięcie.


Post byłby zgodny z Regulaminem, gdyby napisany był poprawną polszczyzną. :roll:
Poprawiam, ale tylko raz, następny napisany w podobnym stylu zostanie już usunięty.
bab...
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Sklep ogrodniczy zimą

Post »

Napiszę może co mnie wkurza w sklepach/marketach z artykułami ogrodniczymi. Mianowicie "sezonowość" pewnych towarów. Kończy się październik - mamy tylko znicze i chryzantemy; grudzień - tylko choinki. Nasionka tylko np. do marca - bo to "sezon". Nikt w sklepie nie patrzy, że niektóre nasiona wysiewa się latem lub jesienią. Kup pan na wiosnę bo potem nie będzie.
Jeszcze gorzej jest z ziemią i korą. To nic, że chciałbyś człowieku obsypać korą krzewy na zimę - nie kupisz kory bo to sezon na chryzantemy i choinki. Doniczek na rozsadę też nie kupisz latem, bo trzeba było kupić wiosną jak był sezon.
W efekcie pewne artykuły trzeba kupować na zapas jak jest "sezon" i magazynować. Pół biedy jak chodzi o nawóz czy paczkę nasionek gorzej jak o np. dziesięć worków kory :evil:
Niby popyt kształtuje podaż, ale z drugiej strony chcesz coś kupić - a tu nie ma ;:222
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklep ogrodniczy zimą

Post »

Trzeba przyznać, że ta sezonowość ma swoje plusy - na przykład posezonowe wyprzedaże... :heja
A tak serio, to nauczyłam się już kupować wszystko na zapas; czasem nawet w środku sezonu nagle "znika" moja ulubiona ziemia albo keramzyt, a mnie bardzo denerwują takie "niespodzianki"... :evil:
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Sklep ogrodniczy zimą

Post »

Dokładnie miałam to samo napisać.
Też rok w rok klnę jak potrzebuję ratować kwiaty, bo mi coś weszło w ziemię, a tu nowej nie sposób kupić.
Żwirek ,perlit itd to już całkiem egzotyka.
Mary90319
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 7 maja 2018, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sklep ogrodniczy zimą

Post »

Dziekuje za odpowiedzi :) we wroclawiu postaramy sie poprawic sytuacje chomikowania na zime :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”