Konewka - jaką wybrać

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Konewka - jaką wybrać

Post »

Witam wszystkich,

Mam takie pytanie, czy macie jakieś sprawdzone i dobre konewki które byście mogli polecić ?
Trochę się rozglądałem w temacie i kupiłem konewkę firmy HAWS taką 2.2L
taką jak poniżej

Obrazek

Wszystko fajnie, ładna dobrze się w ręce trzyma, niestety po zamontowaniu końcówki - ta się rozpadła, zasilikonowalem i zamontowałem na stale ale teraz to już prawie wogole nie działa, do tego woda się leje wszędzie naokoło.
Oczywiście sprzedawca uznał reklamację ale już chyba takiej samej nie chcę kupować bo widzę że inni mają ten sam problem.

Przeznaczenie konewki to jest podlewanie moich bonsai i innych roślin doniczkowy, ta konewka miała dobry balans między wielkością stumienia i siła podlewania, potrzebuję coś takiego.

Dodam że ma oczywiście inne konewki ale one mają dużo grubszy strumień a on wypłukuje ziemię z doniczki, mam też wąż do podlewania ale z nim nie mogę używać odżywek itp

Z góry dziękuję za odpowiedź, jeżeli temat jest w złym dziale to proszę MODa o przeniesienie(niestety nie znalazłem tematu o konewkach )
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Konewka - jaką wybrać

Post »

Widzę, że piszesz z Irlandii i nie wiem, czy tam są sklepy Kauffland. U nich dwa lata temu dla siebie i rok temu dla syna kupiłam super konewki 4-litrowe, z długim dziubkiem o wewnętrznej średnicy ok.7-8mm. Są do nich też sitka o średnicy ok.4cm z małymi dziurkami. Nie wiem jaka firma je produkuje. Kosztowały po 7-8zł.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Konewka - jaką wybrać

Post »

Niestety nie ma u nas:( ale dzięki za odpowiedź.
Myślałem że jest może jakaś dobrze znana firma która robi konewki które so ogólnie dostępne wszędzie.
Jest może taka? Ktoś wie?
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Konewka - jaką wybrać

Post »

W sklepach stacjonarnych nigdy nie widziałam, aby konewki miały opakowanie czy choćby etykietę firmową.
Może Ci opowiem, jak kiedyś przerobiłam konewkę, która miała za duży dziubek. Zawsze miałam masę kwiatów w domu i nie było wyboru konewek. Wszystkie, nawet te dwulitrowe do roslin domowych, miały duże otwory. Poradziłam sobie wklejając w dziubek obciętą z lejka kuchennego końcówkę o wąskim dziubku.Trzeba tylko odpowiednio wymierzyć obwody obu końcówek i użyć dobrego kleju.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Konewka - jaką wybrać

Post »

Dzięki, to jest całkiem dobry pomysł ;:138
Sprawdzę i dam znać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”