Blacha na dach, która pasuje do tego domu?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gulek
200p
200p
Posty: 311
Od: 16 mar 2008, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Blacha na dach, która pasuje do tego domu?

Post »

Witam.
W tym roku będziemy kładli dach (blachę trapezową)
Mój ojciec kupił blachę koloru srebrnego. Moim zdaniem ten kolor w ogóle nie będzie pasował do tego domu, wydaję mi sie że będzie to źle wyglądało.
Chciałbym sie dowiedzieć jaka blacha trapezowa Waszym zdaniem by pasowała do tego domu?
Póki co może jeszcze uda mi sie wymienić na inny kolor.
...a może jednak srebrny kolor będzie pasował.

Obrazek
Awatar użytkownika
MateuszG
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 mar 2008, o 19:39
Lokalizacja: Leszno

Post »

Niestety odnośnie koloru nic nie poradzę- nie mam gustu kolorystycznego.

Mam jednak pytanie co z płytami, które obecnie są na dachu? Wiem, że niektóre gminy chcąc zachęcić mieszkańców do wymiany azbestu same pokrywają koszty ściągnięcia i wywiezienia starych płyt. Czy u Ciebie jest podobnie? Jaką firmę zatrudnicie do demontażu i utylizacji? Wiem, że dość mało jest wyspecjalizowanych firm przynajmniej w moim regionie.

A tak swoją drogą to jak dla mnie ten srebrny może być :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21741
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Przypuszczam,że Twój ojciec kupując tę " srebną" blachę kierował się kosztami.
Bo są one niższe niż blachy powlekanej o jakiej myslisz Ty.
Jednak ta srebna blacha to blacha ocynkowana ,która i tak za lat kilka lub kilkanaście będzie trzeba pokryć farbą .Kiedy dokładnie- to będzie wynikało z jakości ocynku ,jak długo będzię sie utrzymywała powłoka bo wiadomo ,że pasywacja będzie postępowała i tego nie da się uniknąć.
W sprzedaży znajdują się farby do stosowania na świeży ocynk jednak tego bym nie polecała bo jest to wyrzucenie kasy ,bo blacha jest przesiąknięta olejami użytymi w procesie jej produkcji i farba schodzi z takiego świeżo pomalowanego dachu.
Z jego malowaniem należy poczekać kilka lat - jak przestanie się blacha świecić można pokrywać dach farbą w dowolnym wtedy kolorze.Lepiej później niż za wcześnie bo wtedy ujawnią się wszystkie ogniska korozji .
Taki błyszczący dach wcale źle nie wygląda ,to tylko kwestia opatrzenia się w pierwszym momencie ,ale z drugiej strony trzeba liczyć się ze zmianą tego srebnego koloru więc może lepiej od razu pokryć dach kolorową-powlekaną blachą?
Ze względów estetycznych widziałabym tutaj wszystkie odcienie brązu ,w żadnym razie zieleni czy niebieskiego :x
Awatar użytkownika
gulek
200p
200p
Posty: 311
Od: 16 mar 2008, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

co do wymiany azbestu, to czekamy na odpowiedz z gminy
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Karo napisała chyba już wszystko, nic dodać, nic ująć :shock:

Ale muszę dodać coś od siebie :D Srebrny dach będzie wyglądał bardzo dobrze, czysto i schludnie. Nie namawiaj ojca do zmiany koloru dachu, tak będzie naprawdę ładnie, zresztą ojciec jak większość facetów łatwo nie da się nakłonić, więc szkoda fatygi :lol: :lol: :lol:

A czy będziecie domek tynkować?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Do takiego domku pasowała by blacho-dachówka karpiówka szkoda że już macie blachę trapezową. :)
Awatar użytkownika
Piotrek Dz
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 26 mar 2008, o 09:11
Lokalizacja: Żywiec

Post »

Brązowy kolor dachy trochę by się zlewał z resztą domu ale by się nie gryzł. W mojej okolicy jest dom z cegły z ciemnozielonym dachem. Powiem Ci, że może trudno to sobie wyobrazić ale wygląda bardzo fajnie.
Awatar użytkownika
gulek
200p
200p
Posty: 311
Od: 16 mar 2008, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Też widziałem ostatni ciemnozielony dach na takim domu i też mi sie podobało.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Czy mi się wydaje, czy ciemny dach w lecie grzeje? Tzn. nagrzewa się mocniej, niż srebrny i przekazuje ciepło niżej, do wnętrza?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Przy dachach płaskich tak jest. W lecie na piętrze jest cieplej niż na parterze. Czy tak jest przy dachach spadzistych? Jeśli strych (czy może nieużywana przestrzeń pod dachem) jest dobrze wentylowana (zaopatrzenie w kratki wentylacyjne), to czarny dach nie powinien nagrzewać domu odczuwalnie. Może o 1 stopnień ale na pewno nie więcej.
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Ja bym dała ciemny grafit, ale ja lubię ciemne dachy :D np. u nas jest czarna dachówka :D
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Francis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 gru 2017, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Blacha na dach, która pasuje do tego domu?

Post »

Ja mam u siebie z łupka i jestem z niego w stu procentach zadowolony. To jedno z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o dachy. Wszystko jest solidne i wytrzymałe, więc nawet skrajnie zmienne warunki atmosferyczne nie stanowią tutaj problemu. Moim zdaniem warto się zdecydować na taki rodzaj dachu, jeśli ktoś jest właśnie na etapie budowy domu.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Blacha na dach, która pasuje do tego domu?

Post »

Tyle że oryginalny łupek jest diabelnie ciężki! Chyba że "łupek" PCV. ;:131 Moim zdaniem srebrna blacha przy starej wyblakłej cegle będzie wyglądała dość szokująco. No ale szybko ściemnieje. Co do koloru to chyba najbardziej by pasowała ciemna czerwień.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”