Studnia abisynka czyli bez prądu( linki do budowy od podstaw)

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Wormrot
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 lip 2019, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Abisynka

Post »

Mam problem ze swoją pompą typu Abisynka, otóż wziąłem się za jej remont, ponieważ w ogóle nie pompowała wody. Nie była używana około 3 lata. Wymieniłem tłok na nowy ze skórzaną uszczelką, prócz tego wymieniłem wszystkie uszczelki, zawór kolbowy wyszlifowałem, bo był mocno skorodowany (teraz płasko przylega do podstawy). Zlozylem wszystko do kupy, zalałem chyba z 15 wiader wody i wypompowuje tylko zalaną wodę i nic więcej! Nie wiem co mogę jeszcze zrobić! Jest możliwe że przez tak długi czas nie używania odwiert wysechł, jest zapowietrzony lub zatkany? Dziękuję za każdą podpowiedź.
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Studnia abisynka czyli bez prądu( linki do budowy od podstaw)

Post »

Myślę że odwiert się zamulił i nic więcej z niego nie będzie, 3 lata to szmat czasu. To pesymistyczna opcja, optymistyczna to taka że lato mamy bardzo suche i woda opadła pod dno rury i jak obficie popada to woda wróci ale będziesz musiał pompę rozpompować aby wypłukać drobne frakcje.
Miron86
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 wrz 2019, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kłodzko kluczbork

Re: Studnia abisynka czyli bez prądu( linki do budowy od podstaw)

Post »

Witam jestem tutaj nowy,i chciałbym zasięgnąć więcej informacji od kolegów,koleżanek którzy wiercili ręcznie pod studnię na ziemiach Kluczbork,Praszka i ogólnie w tych rejonach bo chciałbym zrobić studnię , z tego co wiem jest piasek trochę gliny ale czy ktoś napotkał żwir i jak głęboko są tam żyły aby pompować spokojnie bez przerw, Studnia głównie będzie służyć do dopełniania stawu jako źródło energii posłuży agregat gdyż jest umiejscowiony od domu ponad 500m ;:136
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 861
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Studnia abisynka czyli bez prądu( linki do budowy od podstaw)

Post »

Kręciłem w sumie 3 studnie w okolicach Wieruszowa wcześniej przeczytasz jak było. Generalnie OK wszystko do przewidzenia woda szybko się pojawia po około 3m.
Awatar użytkownika
ryszard b
100p
100p
Posty: 171
Od: 18 mar 2011, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Studnia abisynka czyli bez prądu( linki do budowy od podstaw)

Post »

W takich sprawach odnosnie Pomp oraz odwiertow to moge pomoc znam sie na tym. ;:209



Zmoderowałam.
Zatem zapraszamy do dyskusji i udzielania porad na forum.
Karo
Kocham roslinki.Pozdrawiam Ryszard
Miron86
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 wrz 2019, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kłodzko kluczbork

Re: Studnia abisynka czyli bez prądu( linki do budowy od podstaw)

Post »

Wykopaliśmy ok 1,3 m dołek skarpówką bo były kamienie i na tym poziomie pojawiła się już woda -poziom lustra stawu obok.ogólnie tylko szlamówka i szło czasem do pełna a był żwirek grubszy piasek.
W sumie 2 rury po 2 metry bo niżej glina albo jakiś kamień nie dało rady niżej zejśc. Lustra wody jest ok 2,7m , rura 110 po zewnętrznej i pompa głębinówka kupiona na szybko w weekend przez szwagra 95mm utknęła na amen gdzieś poniżej łączenia rur bo chyba zukosowały się niema idealnego pionu. Jest plan odkopać jakieś 2,2m i wyjąć ją na nowo, gdyby średnica pompy była mniejsza to bez problemu by ją wyciągnął . gdyby żwirek by głębiej to szło by w oczach bo uderzając szlamówką napełniała sie czasem na full lepiej niż na filmach z you tube.Sprzęt mam nowy i raczej będę wynajmował od wiosny bo fajna z tym sprawa, świder 140mm
1lawenda1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 maja 2020, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

wiercenie studni

Post »

Witajcie, wiercimy na działce dziurę pod abisynke.Cały czas wiecimy i najpierw był żółty piach z kamieniami ,a teraz 2 m gliny mokrej ,już mamy ponad 4m wykopan.Czy nadal mamy wiercić?

Pisownia!
Slimakko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 19 wrz 2018, o 01:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Studnia Wieliczka

Post »

Witam pytanie do użytkowników forum z Wieliczki.
Mianowicie wierce sobie studnie we Wieliczce rejon ul. Wygoda .Dzialka na położona 244 mnpm. Jestem na 14 metrze i wody brak. U sąsiada woda na 11m. Pytanie czy jest ktos kto moze podac na jakiej głębokości ma wodę. Ewentualnie jak i gdzie to sprawdzić.
Pozdrawiam.
Adam_1994
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 kwie 2023, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Przytwierdzenie abisynki.

Post »

Witam. Proszę o poradę jak przytwierdzić abisynkę.. Chciałbym żeby wyglądało to jak na załączonym zdjęciu. Nigdy nie robiłem czegoś takiego stąd to pytanie.. mógłby ktoś krok po kroku powiedzieć jak to zrobić? Czy robić szalunek? I czy beton wylewa bezpośrednio na ziemię czy muszę jakoś przygotować podłoże? Z góry dzięki.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”