Spawarka do domu i lekkich prac ogrodniczych

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Pawelpolu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 sie 2018, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Spawarka do domu i lekkich prac ogrodniczych

Post »

;:7 Witam serdecznie, w końcu muszę zabrać się za ogrodzenie wokół mojej działki... mam już zakupione słupki i siatkę. Planowałem pożyczyć spawarkę od znajomego ale doszedłem do wniosku że kupie sobie coś małego (może się jeszcze przyda w przyszłości) Chciał bym również was się poradzić jakiego sprzętu używacie. Sąsiad bardzo wychwala sobie spawarki Patona link usunięto - regulamin /mod. model VDi 160 DC przyznam że nie znam za bardzo tej firmy. Ktoś możne się wypowie w temacie lub zaproponuje coś innego?
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Spawarka do domu i lekkich prac ogrodniczych

Post »

Ja używam od jakiegoś czasu Magnum MIG 190 II (wersja bez wyświetlaczy). Jak się nauczyć dobrze spawać to eleganckie spawy wychodzą. Spawałem 6mm na drucie 0.8 i bez problemu przetapiało. No ale to migomat i przy wietrze bez zasłony nie popracujesz, chyba że fluxem. Oczywiście można też elektrodą spawać, ale przyjemniej się robi migiem. Nie trzeba skorupy za każdym razem skrobać :wink:
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Spawarka do domu i lekkich prac ogrodniczych

Post »

Ja od ok. 8 lat używam 160 amperowego inwertera "NUTOL". Odradzano nam zakup inwertera, bo to elektronika bo to może nawalić a serwisowanie bardzo drogie zwłaszcza, że to chińczyk. Doradzano mi zakup transformatorową bo tam nie ma co się zepsuć itp. Ja jednak zdecydowałem się na inwerter i nie żałuję, bo spawanie nim to bajka, nie ma też ograniczeń co do rodzaju elektrod tak jak w transformatorze. Obecnie jest użytkowany tylko do okazjonalnego majsterkowania a zakupiony został jako antidotum na fachowca który zaśpiewał sobie min.15,000zł. ;:oj za wykonanie dość rozległych prac spawalniczych u mojej siostry, której nie stać było na taki wydatek. Stąd moja namowa zakupu przez siostrę spawarki a ja wystąpiłem w roli spawacza, po zakończeniu prac stałem się posiadaczem tej spawareczki i bardzo ją sobie chwalę. :wink:
Pozdrawiam Józef
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”