Oświetlenie solarne

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Oświetlenie solarne

Post »

Witam
czy ktos ma może w ogrodzie zrobione takie oświetlenie solarne? czy może jest ono w ogóle nie funkcjionalne??

bo zastanawaim się czy np. nie kupic kilku lampek imitujących kamien i przerobic je tzn. lepiej zaizolować przed wodą (bo fabrycznie to chyba czegos takiego nawet tam nie ma :) i może wymienic diode na jakąs żaróweczke, co by więcej światła dawała....

pozdrawiam
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Zamiast wydawać pieniądze na takie badziewie, na Twoim miejscu pokombinowałbym z energooszczędnymi lampkami zasilanymi z sieci. Dlaczego? Lampki solarne powinny stać w pełnym słońcu żeby trochę poświecić, szybko panel słoneczny pokrywa brud (ale od strony wewnętrznej) i tak samo szybko psują się.
Co do zmiany żarówki, może i by Ci się udało ją zmienić, ale wtedy poświeciłaby może pół godziny. Bo ma dużo większy pobór niż dioda. Raczej nie opłaca się kombinować...
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Post »

skoro tak twierdzisz........ to chyba pokopiemy w ziemi i puscimy kabelka :D:D thx

Proszę pisać poprawną polszczyzną. Dziękuję !
Admin
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Oczywiście wybór należy do Ciebie ale kupując swoje lampki byłem przekonany że będzie to strzał w dziesiątkę. Ale ich słabe światełko nawet po całodziennym ładowaniu w pełnym słońcu nie zachwycało. Teraz lampki są dużo tańsze, ale ich parametry techniczne nie uległy zmianie. Myślę, że lampki zasilane z sieci będą najlepszym rozwiązaniem. Przy zastosowaniu żarówek energooszczędnych zużycie prądu będzie niskie a oświetlać będą wiele więcej od solarnych. Takie jest moje zdanie.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Jestem przekonany, że najpierw trzeba zdefiniować cel a dopiero w drugiej kolejności dobierać środki do jego osiągnięcia.
Jak można Ci doradzić, gdy nie wię się co zamierzasz osiągnąć?

Mam w ogrodzie kilkanaście lampek solarnych. Pochodzą z dwóch różnych generacji. Starsze dają światło ciepłe, z odcieniem żółtego a nowsze zimne, białe. Ustawione na rabatach spełniają wyłącznie rolę dekoracyjną. W całkowitych ciemnościach mogą rozświetlić "lichym" światłem okrąg średnicy ca 1 metra. Nie są więc przeznaczone do żadnej iluminacji ogrodowej. By uzyskać dobre parametry świetlne należałoby konstruować lampy wielodiodowe, z dobrymi elementami odblaskowymi, dyżymi akumulatorami i bateriami słonecznymi.

W przypadku zastosowania normalnego oświetlenia elektrycznego zwracam uwagę, że ze względów bezpieczeństwa napięcie zasilania lamp nie powinno przekraczać napięcia 24 V.
Mietek.
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Może jeszcze jako ciekawostkę opowiem moją historię solarnymi lampkami. Wbiłem je przy tarasie na skalniaku. Jakoś to wyglądało gdy wieczorem padało nie niego niebieskie światło, ale po pewnym czasie zauważyłem że roślinki na nim marnieją, noszą ślady ingerencji gryzoni i ślimaków, którym udało się uchronić od soli. Musiałem je stamtąd usunąć gdyż jak później zrozumiałem, takie światło zaprasza wręcz mieszkańców naszych ogródków do odwiedzania miejsc w których jest nieznacznie jaśniej...
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Moje 3 lampki solarne zjadł...pies :lol:

Jako ozdoba tylko służyły. Faktycznie nie oświetlają niczego!
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Post »

aniawoj pisze:Moje 3 lampki solarne zjadł...pies :lol:
ciekawie........pogłaskaj psiaka ode mnie :D cóż z tego co piszecie to jest chiński shit i trzeba zrobic normalna iinstalacje :D
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Wcale nie trzeba! To zależy co tam chcesz mieć, robaczki świętojańskie, czy normalnie światła elektryczne. I to wcale nie jest prawda, że lampki muszą stać w pełnym świetle słonecznym, bo inaczej nie świecą.

Mnie wystarczają "robaczki" chińskie z Praktikera po 10 zł. w kilku miejscach działki, stoją sobie w półcieniu i w nocy świecą światełkiem słabszym od płomienia zapalniczki, ale jak wyjeżdżam, to zbieram tych kilka sztuk, rozkręcam, składam w kartoniku i nie martwię się, że jakiś cwaniak wykopie mi kable.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
domswiatla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 lut 2008, o 09:14
Kontakt:

Post »

Witam, wszystko zależy od tego jakiego efektu oczekujesz, lampy solarne z pewnością dają mniej intensywne światło od tego zasilanego z sieci, ale efekt jest nastrojowy i klimatyczny. Myślę że dobrym rozwiązaniem jest połączenie lampy solarne + te zasilane z sieci i koniecznie źródła energooszczędne.
stopka poprawiona - patrz regulamin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7568
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Do domswiatla:
Proszę przeczytać regulamin i stosować się do niego
Proszę wejść w pocztę PW:

http://forumogrodnicze.info/privmsg.php?folder=inbox
Miłego dnia!
Admin.
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Post »

Nalewka pisze:Wcale nie trzeba! To zależy co tam chcesz mieć, robaczki świętojańskie, czy normalnie światła elektryczne. I to wcale nie jest prawda, że lampki muszą stać w pełnym świetle słonecznym, bo inaczej nie świecą.

Mnie wystarczają "robaczki" chińskie z Praktikera po 10 zł. w kilku miejscach działki, stoją sobie w półcieniu i w nocy świecą światełkiem słabszym od płomienia zapalniczki, ale jak wyjeżdżam, to zbieram tych kilka sztuk, rozkręcam, składam w kartoniku i nie martwię się, że jakiś cwaniak wykopie mi kable.
hehe właśnie tych cwaniaczków się obawiam, koło mojego ogrodu jest stary, opuszczony dom, więc jest to idealna "baza wypadowa" o czym się już kiedyś przekonałem, i mój sąsiad też.....
a co do solarek to jak by włożyć lepszą żaróweczkę, i akumulatorek 1000 mah to przynajmniej z 6h powinno świecić, a w lato ciemni się ok. 21 więc do 2-3 w nocy by starczało :)
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Troszkę odgrzebię temat...

Ceny tych świecidełek powoli dochodzą do akceptowalnego dla mnie poziomu dlatego też mam pytanie do posiadaczy. Jaka jest trwałość tych mydelniczek? Czy jest to zakup na jeden sezon, czy też "lampa" taka wytrzyma dłużej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”