Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 38  
Autor Wiadomość
Erazm
 Tytuł: Złodzieje ,wandale krzewów,kradzieże w ogrodach
PostNapisane: 9 gru 2005, o 11:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Mam na działce dwa świerki srebrzyste. Są one ukształtowane w formie stożka. Co roku przyrosty przycinałem elektrycznymi nożycami. Świerki bardzo ładnie wyglądały, zwłaszcza jak się zagęściły - żadnej wolnej przestrzeni na obwodzie. Miały wysokość około 3,5 m mimo tego, że rosły u mnie prawie 20 lat. Nie cięte u sąsiada i sadzone w tym samym czasie były prawie do „nieba”. Co roku miałem w nich kilka gniazd lęgowych ptaków. Będąc dziś bardzo rano na działce (zadzwonił po mnie sąsiad) stwierdziłem, że jakiś dowcipniś uciął mi jeden świerk na wysokości prawie 2 metrów od góry pozostawiając tylko dół. Chyba na choinkę do domu lub przed dom. Tyle lat dbania o tego świerka poszło na marne. ;:98
Zastanawiam się, co teraz zrobić. W związku z tym chciałbym dowiedzieć się czy są szanse wyprowadzenia jakiegoś „czubka” z tego uciętego świerka, jak tak to w jaki sposób, czy "zregeneruje" on ucięte miejsce i po kilku latach nie będzie śladu?
Jak nie to chyba muszę go wyciąć? Czy ktoś z Was załatwiał formalności z tym związane w urzędzie miasta i jakie są opłaty od działkowca? Nie będę likwidował go po cichu”, bo może znaleźć się jakiś życzliwy i donieść na mnie.
Jak proponujecie mi zabezpieczyć przed złodziejem drugi świerk? Boję się, że jakiś głupek obetnie mi następną choinkę – do świąt jeszcze trochę…. :(

nemo56
 Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2005, o 13:48 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
najsamprzód zawiadom o tym na protokół miejscową policję. Będziesz miał podkładkę pod wniosek o wycięcie reszty świerku.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

jaJacek
 Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2005, o 17:34 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
A ja być radził Ci nie wycinac - masz szanse wyprowadzić go w ładny świer( oczywiście to troche potrwa )
A żeby nie kusić złodzieji na przyszłość radzę Ci formować go w kulę a nie w piękny stożek
Co do zabezpieczenia drugiego świerka to najczęściej stosuje sie malowanie roślin farbami w fosforyzujących kolorach ( robi sie tak na miejskich skwerach) farba po miesiącu - dwóch sie zmywa.

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2005, o 20:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Cytuj:
... masz szanse wyprowadzić go w ładny świerk ( oczywiście to troche potrwa )

A jak to zrobić :?:

Dociekliwy
 Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2005, o 20:42 
Andrzeju współczuję Ci straty . Wiem jak się czuje właściciel po takim incydencie .
Zrób tak jak pisał Nemo , powiadom policję , niech spiszą protokół.
Zostaw to drzewko tak jak jest , ono w przyszłym roku już wypuści prawdopodobnie nie jeden wierzchołek ale dwa lub więcej . Z tych wypuszczających nowych przewodników zostawisz jeden , którego będziesz prowadził jak dotychczas , przycinając pozostałe poziomy gałęzi . Tym sposobem po kilku latach doprowadzisz do poprzedniego stanu .
To mówię na podstawie Jodły Kalifornijskiej , która rośnie na moim podwórku . Przed laty ok. 20 lat temu została złamana w wyniku uderzenia pioruna . I tak się zrobiło jak opisywałem , wypuściła dwa nowe przewodniki i teraz po " nastu " latach wygląda jak normalne drzewko .
A więc głowa do góry !

Dociekliwy
 Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2005, o 20:46 
jaJacek napisał(a):
A żeby nie kusić złodzieji na przyszłość radzę Ci formować go w kulę a nie w piękny stożek

Dla tego uszkodzonego i tego drugiego świerka srebrzystego to jest najlepsza rada .

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 9 gru 2005, o 22:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Dociekliwy napisał(a):
...Zrób tak jak pisał Nemo , powiadom policję , niech spiszą protokół...

Zrobiłem i powiadomiłem dodatkowo prezesa ROD.
Cytuj:
... formować go w kulę a nie w piękny stożek... Dla tego uszkodzonego i tego drugiego świerka srebrzystego to jest najlepsza rada .

Pod ten drugi podłożę chyba wnyki.

nemo56
 Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2005, o 20:06 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Co do zabezpieczenia drugiego świerka to najczęściej stosuje sie malowanie roślin farbami w fosforyzujących kolorach ( robi sie tak na miejskich skwerach) farba po miesiącu - dwóch sie zmywa..................napisał jaJacek.

Otóż nie pomaga, sąsiad tak właśnie uczynił i dwukrotnie mu skradziono łącznie ok. 40 tui. :? :cry:

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Dociekliwy
 Tytuł:
PostNapisane: 10 gru 2005, o 22:14 
Erazm napisał(a):
Pod ten drugi podłożę chyba wnyki.

Za to jak wiesz grozi Ci kara .

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 12 gru 2005, o 11:35 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Dociekliwy napisał(a):
Za to jak wiesz grozi Ci kara .

Biorę to pod uwagę i dlatego wnyki na złodzieja trochę przerobiłem by nie złamać mu nogi, ani jej nie skaleczyć, a tylko go przestraszyć. Zaraz jadę ;:71 i sprawdzę czy się nie złapał. ;:113

skorek15
 Tytuł:
PostNapisane: 14 gru 2005, o 14:44 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
A jakby tak powycinał co drugie piętro to na choinkę nie wezmą a brzydko nie będzie wyglądał ;:84

Skorek

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 14 gru 2005, o 15:05 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
skorek15 napisał(a):
A jakby tak powycinał co drugie piętro to na choinkę nie wezmą a brzydko nie będzie wyglądał
Skorek

Myślałem o tym. Wiosną przytnę od dołu z jednej strony i postawię tam ławkę. Będzie cień;:112

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 22 gru 2005, o 12:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jednak chyba próbowano mi wyciąć drugiego świerka. Uważam tak, gdyż mimo braku śladów stóp ludzkich na śniegu, gdyż Obrazek wnyk był zamknięty. Sam się chyba nie zamknął?

Dociekliwy
 Tytuł:
PostNapisane: 22 gru 2005, o 13:39 
Erazm napisał(a):
mimo braku śladów stóp ludzkich na śniegu, gdyż wnyk był zamknięty.

Może sam się zamkął pod wpływem opadów. Może upadło dużo śniegu i ten przeważył nacisk zabezpieczający ?
Andrzeju ale z tym wnykiem napytasz sobie biedy .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 531 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 38  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości