Dom czy mieszkanie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Hex2 pisze:Ale jak przypomne sobie czasy kawalerskie, to wolalbym chyba jakis apartament w centrum, najlepiej w poblizu duzej ilosci pubow i restauracji.
Oj tak, dla mnie to były dodatkowo czasy studenckie.
Ale - lubię różne eksperymenty, zwykle mój eksperyment zajmuje kilka m2 powierzchni, często jest jakąś maszyną lub konstrukcją. Mieszkając w bloku - nie miałbym na to szans.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

...a że większość z nas tu na FO ma już czasy studenckie za sobą to wolimy domki z ogródkami i własnymi miejscami do parkowania :-) Fajnie jest patrzeć na ogień przed ciepłym kominkiem, widząc za oknem grubą warstwę śniegu. Gorzej z wyjazdem "do ludzi" gdy trzeba pokonać kawałek drogi w zaspie śnieżnej, z samochodem o napędzie na tylne koła... (mam już opanowane) ;:209
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Lorrie pisze:wolimy domki z ogródkami i własnymi miejscami do parkowania
Gdy pogoda jest taka jak teraz to pod blokiem czasem dochodzi do rękoczynów podczas walki o odśnieżone miejsce parkingowe.
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Ale powiem wam ze czasem mi tego mieszkania w centrum brakuje. Zjezdzasz winda na parking i wsiadasz do samochodu, nawet w kapciach, bez zadnego odsniezania. No i mozna sobie siedziec w night-clubie po drugiej stronie ulicy chocby do rana, bez obawy ze sie za duzo wypilo, bo przeciez wracasz na piechote i nawet taksowki nie trzeba szukac.

H.
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

....dom, domek, domeczek.....moje nie spełnione marzenie ;:145
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Ja juz etap pubow mam za soba, teraz wole z kolejnymi drinkami biegac boso po ogrodzie i sprawdzac samopoczucie moich roslinek :) A jak mam juz 'pod korek' to zostaje mi pokonac droge po schodkach, do lazienki i sypialni :)
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Czy nie przeszkadza ci,jak te bryłki lodu między palce wchodzą? Nie znoszę tego.
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

To teraz moje ulubione zimowe zajęcie - dużo śniegu i tęgi mróz - szybka runda wokół domu boso, potem prysznic. Nawet jeśli woda ma tylko 15'C to wydaje się gorąca.

Wokół bloku - można wdepnąć w psią kupę. :heja
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Taaa, te bryłki lodu wqrzają ... :?
szarotka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 6 cze 2008, o 14:43
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Super sprawa z tym bieganiem boso wokoło domu. Ciekawe, czy ktoś miałby odwagę tak biegać koło bloku?
__________________________________________________________
"Jeżeli masz ogród i bibliotekę, to masz wszystko czego potrzebujesz".
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Obawiam się że zaraz ktoś zadzwoniłby do Straży Miejskiej, a ta odwiozłaby delikwenta do psychiatryka lub na izbę wy3eźwień..
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Ja obecnie mieszkam w bloku (59 m2) . Blok jest ogrodzony we wspólnocie. W tym roku planujemy podjąć budowę domu. Marzeniem naszym jest mieć swój dom. Aktualnie opłaty czynszowe za mieszkanie dochodzą do 800 zł + rozliczenie CO z dopłatą za sezon 400 zł. Uważamy że podobne opłaty będą za utrzymanie własnego domu.
Mamy działkę 1200 m na której powstanie dom 8mX17m (garaż w bryle budynku).
Z pewnością zakres obowiazków w mieszkaniu w bloku jest nieco mniejszy niż wokół własnego domu. Ale ja i mój mąż uwielbiamy prace wokół działki i nie starszne nam będą prace wokół domu.
W tej chwili wiem, że dorosłam do tego by podjąć się wyzwania budowy własnego domu i mieszkanie w bloku nie da mi tyle radości co własny domek.
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Gosiu, słuszna decyzja. Czekają Was chwile wyrzeczeń, ale naprawdę warto, co daje się odczuć zwłaszcza w tych ciepłych miesiącach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”