Dom czy mieszkanie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Nalewka pisze:Ależ ja nie pisałam o roślinach, a tylko o sprawach technicznych ;:65
I tu właśnie kłania się problem kto gdzie mieszka. To ty masz farta :)
Tu nie ma tak łatwo z ekipą remontową, fachowcy wyjechali do Irlandii, albo piją na umór, albo są zajęci i terminy dają na za rok, albo umawiają się na konkretny dzień i ... nie pojawiają się wcale. A sama na dach nie wlizę, żeby poprawić obluzowaną dachówkę.

Poza tym gdzie napisałam, że w bloku było lepiej? Pokazałam tym, którzy się wahają, drugą stronę raju :P
Temat ekip remontowych to oczywiście inna bajka i temat rzeka :lol:
Czyli konkludując - życie w domku to nie sama śmietanka, ale jest jej duuuużo więcej, niż w bloku :wink:
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Mieszkam w domku od kilku tygodni i wiecie co..? Mam naprawdę mało czasu na siedzenie na necie, o TV już nie wspomnę ... ciagle coś ... nie tylko ogród... ciągle coś sprzątam ... albo plewię ... ale fajne to ... mam niezłe porównanie bo typowy blockers ze mnie ... wiecie z czym mam problem..? Wieczorem ciągle napotykam w domu różnego rodzaju insekty ... były już wielkie pająki i różnego rodzaju chrabąszcze. Mam specjalną łapkę i je wynoszę na ogród ... Teraz mój dom opanowały skorki (szczypawki). Nawet w łózku pod kołdrą są! Co z tym robić...???!!!
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

A z mrówkami faraona i prusakami w bloku nie walczylaś? :lol:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Lorrie pisze: Co z tym robić...???!!!
Przyzwyczaić się :lol:

Zerknij też tu:
- http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... lit=dom%2A
- http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... t=komar%2A

A tak przy okazji, czy też zauważyliście, że jakoś mało dobroczynka na parapetach i szybach? Rok temu było tego na setki sztuk, teraz niemal wcale ;:108
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Nalewka, dziękuję za linki. Zastanawiam się tylko co to ten dobroczynek - nazwa dość obiecująca :)
Awatar użytkownika
Joyce
100p
100p
Posty: 145
Od: 8 cze 2010, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rąbień k/Łodzi

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Lorrie pisze:Wieczorem ciągle napotykam w domu różnego rodzaju insekty ... były już wielkie pająki i różnego rodzaju chrabąszcze. Mam specjalną łapkę i je wynoszę na ogród ... Teraz mój dom opanowały skorki (szczypawki). Nawet w łózku pod kołdrą są! Co z tym robić...???!!!
Trzeba sobie zafundować koty :wink: u mnie w domu nie mam żadnych owadów - a juz pająki ;:223 brrrrrrr
Koty mi załatwiają sprawę z wszelkim paskudztwem :heja
pozdrawiam Agnieszka
ogród - pasja i miłość
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Lorrie pisze: Wieczorem ciągle napotykam w domu różnego rodzaju insekty ... były już wielkie pająki i różnego rodzaju chrabąszcze. Mam specjalną łapkę i je wynoszę na ogród ... Teraz mój dom opanowały skorki (szczypawki). Nawet w łózku pod kołdrą są! Co z tym robić...???!!!
Pozakładałam w oknach moskitiery rozciągnięte na ramie- na zimę można wyciągnąć i schować, do drzwi na taras dołożyłam drugie, zewnętrzne z siatką- tez ściągane i wszystkie kratki wentylacyjne podkleiłam siateczką. Mało co do domu się wciśnie, a jakby co to koty ;)
A odkąd mam koty to jedyne myszy w domu to te co koty przyniosą :D

Mieszkałam w dużym mieście, teraz na wsi podmiejskiej. To nic, że rynny trzeba czyścić, zimą odśnieżać....
Zdecydowanie wolę w domku :)
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

To nic, że rynny trzeba czyścić, zimą odśnieżać....
Zdecydowanie wolę w domku :)
A do którego roku życia obowiązuje ,,to nic,,?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Mirzan, "potem" przychodzą wnuki i za gotowca w postaci konfitury czy nalewki zrobią wiele, naprawdę wiele rzeczy, a do tego może ucieszą się z darmowej siłowni :) Ale jeśli nie własne dzeici czy wnuki, to niestety obcy "fachowcy" (od siedmiu boleści... ;:223 I o tym właśnie pisałam wyżej...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

mirzan pisze:
To nic, że rynny trzeba czyścić, zimą odśnieżać....
Zdecydowanie wolę w domku :)
A do którego roku życia obowiązuje ,,to nic,,?
Starzy ludzie nie mieszkają w domkach?
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Joyce, mam dwa kocury, obydwa kastraty, ale jakoś im się nie chce łapać owadów... ostatnio obserwowałam jak jeden z nich pozwolił skorkowi ukryć się w swoim futrze ...
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

mirzan pisze:
To nic, że rynny trzeba czyścić, zimą odśnieżać....
Zdecydowanie wolę w domku :)
A do którego roku życia obowiązuje ,,to nic,,?
A jeszcze nie wiem.... trochę mi do tego momentu brakuje ;)
Jak napisała Nalewka zawsze jest jakieś rozwiązanie :)
W ostateczności mogę zamienić domek na wsi na mieszkanie w mieście lub Dom Spokojnej Starości ;)
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

rispetto pisze: Starzy ludzie nie mieszkają w domkach?
Mieszkają i często maja lepszą kondycję od miastowych ;)
Daj mi, Boże, taką kondycję w tym wieku jak moi różni sąsiedzi koło 80-tki :D
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”