Dom czy mieszkanie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
azalia40
50p
50p
Posty: 68
Od: 8 cze 2010, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poczdam

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

ann_30 pisze:Niestety nasze życie rzadko pokrywa się z marzeniami.Pozostaje cieszyć się z tego co mamy
Najważniejsze to znaleźć równowagę między oczekiwaniami i możliwościami. Ja siedzę teraz w domu zagrypiona i marzę o wylegiwaniu się na plaży w ciepłych krajach.
Ale możliwości mam ograniczone, więc mogę co najwyżej dorzucić do kominka i włączyć National Geographic. Musi starczyć. :wink:
Jakie to piękne. Było i zniknęło.
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Ok, wychodzi na to, ze przytlaczajaca wiekszosc z nas woli domy niz bloki, kamienice czy apartamentowce. Ale czy zamiast tego utwierdzania sie w temacie nie byloby lepiej opisac plusy i minusy budowy domu w odrebnym temacie? Chodzi mi o to, zeby ci ktorzy mysla o wlasnym domu nie musieli odkrywac Ameryki i uczyli sie na bledach tych, ktorzy juz w domach mieszkaja. Zeby wiedzieli co wg innych sie sprawdza a co nie, na co warto zwrocic uwage juz na etapie projektu.
Co wy na to? Dobry czy zly pomysl?

H.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Pomysł wręcz wyśmienity !

W temacie :
To może jeszcze tak : Mieszkanie w centrum i fajna działeczka z niedużym, murowanym domkiem poza miastem ?
Pół roku na działce, pół roku w mieście, w mieszkaniu !
OK. Tak mam . Sprawdza się.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
azalia40
50p
50p
Posty: 68
Od: 8 cze 2010, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poczdam

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

No i komorne za mieszkanie pół roku płacisz, a w domu cię nie ma. Jaka rozrzutność. :;230
Jakie to piękne. Było i zniknęło.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

azalia40 pisze:No i komorne za mieszkanie pół roku płacisz, a w domu cię nie ma. Jaka rozrzutność. :;230
Na dodatek moja córka zamiast korzystać z wolnej chaty, przyjeżdża na działkę ze swoim facetem i często znajomymi.
Na ale dobra miseczka i świeże powietrze też się liczy.

Ps. W jej wieku, za wolną chatę na kilka dni, dałbym się porąbać.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Każdy chce mieć swój kawałek podłogi , mieszkanie czy dom. Ja również jestem za domem , najmniejszy ale nie słyszysz sąsiadów , co chcesz to robisz , nikomu nie przeszkadzasz ....na pewno wiele jest osób które są na etapie budowu lub skłdania dokumentów o pozwolenia , więc czemu nie wątek jak nabardziej potrzebny :D
Bożena
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Połowa kwietnia minęła, kalafiorki grzeją,cieplutko,w mieszkaniu,piwnicy,korytarzu.
Woda gorąca, klatkę sprzątają, nawet na dach nie trzeba włazić, aby liście z rynny sprzątnąć.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Miałem trzy mieszkania a teraz tylko dwa i dom - różnica jest taka jak między trzema seicento a najnowszym mercedesem.
Kiedy mieszkałem w bloku wydawało mi się że żyję w luksusie. Nagrzeją posprzątają a ja jak panisko ;:306
Była okazja kupiłem drugie bo to lokata kapitału a później trzecie. Kiedy wybudowałem dom i zacząłem organizować jego otoczenie poznałem różnicę.
Pewnie jak braknie sił wrócę do trzech pokoików aby mieszkać jak panisko ale na razie wolę być parobkiem rolnym.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
klinek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 17 mar 2015, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Według mnie lepszym rozwiązaniem jest dom :D Chociaż jeżeli ktoś jest sam, to lepiej raczej żyć w mieszkaniu (dobre rozwiązanie dla starszych osób). W ten sposób mamy chociaż minimalny kontakt z ludźmi. Najlepsze w domu jest jednak to, że możemy mieć taki ogród jaki nam się podoba!
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Podpinam się pod ostatnie wypowiedzi.Póki będę miała siłę grzebać w ziemi i kosić duży ogród wolę mieszkać w domu,ale starość rewiduje pewne poczynania.Nawet działka do wyjścia z blokowego mieszkania to nie to.
Halina
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Dom czy mieszkanie?

Post »

Od roku mieszkam w domu i mam swój kawałek ziemi pod lasem. Wcześniej mieszkałam w mieszkaniu w bloku. Mogę po tym czasie powiedzieć, że za żadne skarby nie wróciłabym do mieszkania. Jedyna "niedogodność" to odległość do sklepu, bo do takiego lepiej zaopatrzonego mam 7,5 km :wink: Poza tym same plusy: czyste powietrze, cisza, spokój, bliskość przyrody. Oczywiście samochód a minimum rower to rzecz obowiązkowa.
Co innego sąsiedzi. Ludzie starsi, niezmotoryzowani, po latach spędzonych na wsi, chcą wrócić do komfortu mieszkania w mieście.
Innymi słowy; mieszkanie czy dom - na co się kto czuje i na co ma siły, ot co.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”