Podłączenie pompy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
ZACIEKAWIONA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 sie 2018, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Podłączenie pompy

Post »

Witam :wit
Na podwórku stoi pompa oddalona od mojego ogrodu ok 40 m.Mam pytanie w tej kwestii czy jest taka możliwość, że mogłabym się do niej podłączyć tak ,żeby mój hydrofor był na moim ogrodzie.Czy są szansę na to ,że hydrofor pociągnie wodę na moją działkę. Chcę zaznaczyć, woda ma być tylko do podlewania.Co do hydroforu to jest to Omnigena mh 1300 ma wysokość podnoszenia 55 m.Czy ktoś pomoże z Was odpowiedziec czy tak da radę zrobić. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Podłączenie pompy

Post »

Da radę. tylko musi być dosyć wysoki poziom wody w rurze pompy. Jak chcesz to rozwiązać, czy ma pozostać czynna pompa na podwórku. Zasilenie do pompy minimum 1 cal, jeśli mniejszy, to mocno obniży się jej wydajność.
ZACIEKAWIONA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 sie 2018, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłączenie pompy

Post »

ekopom pisze:Da radę. tylko musi być dosyć wysoki poziom wody w rurze pompy. Jak chcesz to rozwiązać, czy ma pozostać czynna pompa na podwórku. Zasilenie do pompy minimum 1 cal, jeśli mniejszy, to mocno obniży się jej wydajność.
Chodzi Mi o to ,że do tej pompy jest podlaczony już hydrofor pod który cztery rodziny podlaczyly się i ciągną wodę na ogrody.Ale ja bym chciała podłączyć się sama na swoim hydroforze który będzie oddalony na ok 40 M.Więc zastanawiam się czy da radę uciagnac .A ta na podwórku ma być czynna i jest więcej niż cal.Jeśli tak czy na moim odcinku węża musiałabym założyć zawór zwrotny i w którym miejscu najlepiej będzie się sprawdzał. DZIĘKUJĘ :)
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Podłączenie pompy

Post »

Więc musisz wpiąć się przy pompie. Na początku Twojej przyszłej linii zasilającej przy studni dać zawór zwrotny i rurą PE fi 32 zasilić Twój hydrofor. Tak długi odcinek będzie miał jakiś wpływ na ssanie pompy, ale musisz dążyć, żeby się nie zapowietrzała. Jeśli jest nowa , to będzie sobie radziła, zaś w miarę upływu czasu i zużycia się może mieć kłopoty z zassaniem.
ZACIEKAWIONA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 sie 2018, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłączenie pompy

Post »

Dziękuję bardzo za pomoc ;:180 . Teraz tylko się przyłączyć.
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Podłączenie pompy

Post »

Jeszcze trzeba zwrócić uwagę, żeby wykonać połączenia szczelnie, bo można zapowietrzyć instalację zasilającą już istniejącego hydroforu.
ZACIEKAWIONA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 sie 2018, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podłączenie pompy

Post »

Ok :) mam nadzieję, że wszystko pójdzie pomyślnie.
Pozdrawiam Iwona
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”