Remont balkonu,tarasu,domku

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

A kolega nie wie że dach należy co roku przesmarować np dysperbitem, który uszczelnia go, a co dwa trzy lata wtopić dodatkowo watę szklaną. No chyba że nie chcemy się tak bawić trzeba wydać kilka tysięcy na specjalne połcie dachowe, które są przez ok 10 lat "bez obsługowe". Nie wiem czy wiesz, ale pod dachem, który widzimy z góry jest ok 8 centymetrów pustej przestrzeni, i możliwe, ze przez jakiś wywietrznik dostaje sie tam woda, a tam beton może być niedokładnie wylany. I w ten sposób przecieka.
Gdyby beton chciał przepuszczać wodę jak sito, to nim nie nazywałby się tak. Wtedy fundamenty domów sypałyby się jak wydmy na pustyniach i dużo by takich domków nie zostało.
Podsumowując, kopiłeś dom (albo prowadzisz go) bardzo zaniedbany(nie dbasz o niego i okresowe "naprawy") i przez to masz wiele problemów....
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Post »

Wypraszam sobie :D dom zbudowany przez dziadka, nie kupiony i dbam o niego bardzo, natomiast ze względu na wiek - 19 lat sam nie moge wykonywac niektórych napraw (bo po prostu nie umiem) natomiast pytam się, czytam, kupuje gazety typu murator żeby na przyszłośc wykonywac wszystko samemu i tak jak ja chce.
co do dachu to był on smarowany, była kładziona nowa papa, natomiast problem lezy jak wspominałem po stronie firmy oceplającej która np. nie wymieniła okapu dachowego na nowy tylko styropian (10cm !!) wcisnęła pod co zaowocowało odkształeceniem i powstała dziura.
co do przestrzeni o której mówisz, u mnie takiej nie ma, gdyż jest strych a potem juz dach, więc mam widok na dach od wewnatrz i widze jak krokwie zamakają :cry:
wracając do betonu, dawniej sądzono że cement trzyma wode czy jakos tak (mądrości wiekowe) dlatego może u mnie przepuszcza wode, gdyż stosunek piachu do cementu był chyba niezbyt dobry :(
ale z tym sobie chyba poradze ponieważ chce zastosować folię w płynie żeby ewentualnie woda pzeciekająca z dacu nie przechodziła dalej
spider2007
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 11 lut 2008, o 16:42
Lokalizacja: Będzin

Post »

chciałem jeszcze zadać jedno pytanie pytanie, mianowicie przy "pomalowaniu" fugi co lepiej by zwiększało izolację?? - Folia w płynie , czy szkło wodne??
Awatar użytkownika
Ziela1233
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 mar 2008, o 13:49
Lokalizacja: Gniezno

Post »

z tego co wiem to szkło wodne, ale nie jestem w 100% pewny
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Odświeżam temat tarasów.
Ja mam wykonany taras z kamienia polnego.Równo cięty ale nie polerowany. Jak pada jest mimo to Ślisko.Zimą w ogóle go omijamy. Wygląda ładnie i latem rewelacja bo jest cieplutki.
Obrazek
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
jacek55511
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 18 sty 2009, o 17:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łęczyca

Post »

Jeśli będziecie chcieli pomocy dotyczącej prawidłowego wykonania tarasów ( tzn użycia zapraw klejowych , izolacji i fug) chętnie pomogę . Wykonanie poprawnie tarasu jest naprawdę bardzo trudne, zwłaszcza w naszej strefie klimatycznej..... na 10 wykonanych tarasów po 3 latach może 2 wyglądają przyzwoicie. Jak coś to pisać
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witamy na forum Jacku! :D
Miło nam,że dołaczyłeś do nas i oferujesz pomoc .
Wraz z wiosną rozpoczniemy zapewne wszelkie budowy więc Twoja pomoc może być nieoceniona. Pozdrawiam :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
cba
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 29 maja 2009, o 17:02

Post »

jacek55511 pisze:Jeśli będziecie chcieli pomocy dotyczącej prawidłowego wykonania tarasów ( tzn użycia zapraw klejowych , izolacji i fug) chętnie pomogę . Wykonanie poprawnie tarasu jest naprawdę bardzo trudne, zwłaszcza w naszej strefie klimatycznej..... na 10 wykonanych tarasów po 3 latach może 2 wyglądają przyzwoicie. Jak coś to pisać
Witam serdecznie i od razu proszę o pomoc - betonowe schody zewnętrzne, takie z pralni do ogrodu firma budująca dom "pokryła" cegłą licówką i klejem do klinkieru. Schody już teraz ( 3 lata) zaczynają się kruszyć, zawołany na pomoc fachowiec sugeruje żeby "naklieić" na wierzch płytki klinkierowe. Mam wątpliwość czy takie rozwiazanie jest dobre, czy nie lepiej skuć licówkę i położyć np. cegłę klinkierową albo kamień polny cięty. Bardzo proszę o radę mądrzejszych od siebie i mam pytanie - jeżeli ta druga opcja to jak przygotować podłoże i czym przykleić cegłę klinkierową a czym kamień lub ewentualnie płyty typu LIBET??? zZgóry dziękuję za pomoc i dobrą radę.

Poprawiłam błędy,prosimy o poprawną pisownię/Karo
KwiatowaJusta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 4 sty 2019, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Remont balkonu,tarasu,domku

Post »

Hejka! Bardzo proszę o pomoc przy remoncie tarasu. Po budowie domu taras został wyłożony papą, która już ma sporo lat. Bardzo zależy mi na tym aby coś z tym zrobić, ale nie mam bladego pojęcia jak go zagospodarować. Stara papa jest poprzecierana i dziurawa, nawierzchnia nierówna oraz zbiera się w niej woda. Co mam zrobić aby zabezpieczyć powierzchnię oraz wyrównać? Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi!
bergnaum
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 23 mar 2020, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Remont balkonu,tarasu,domku

Post »

Zastanawiałeś się nad zadaszeniem tego tarasu?
Raczej nie rozwiąże to w 100% problemu ale może chociaż trochę pomoże.
Na pewno spełni też funkcję dekoracyjną, polecam Ci poczytać o daszkach z poliwęglanu, wyglądają solidnie i spełniają swoją funkcje.
Posiadam takowy od paru lat i nigdy nie zdarzyło mi się na niego narzekać.
Więcej doczytasz tutaj: link reklamowy usunięto/mod.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”