MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Dora1964
500p
500p
Posty: 689
Od: 21 sty 2010, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedz.
Jutro ruszam w poszukiwaniu trzciny.
elraf
100p
100p
Posty: 127
Od: 27 maja 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

magda1975 pisze:U mnie tak na próbę.
Obrazek

Obrazek

fajnie że zaczęłaś i coś próbujesz , ale 8 rurek to według mnie za mało żeby odczuć ich rolę w swoim ogrodzie .
Najważniejsze że od czegoś trzeba zacząć . pomyśl na przyszłość np o jednej wiązce trzciny np. 100 szt np. w butelce pet obustronnie obciętej .
Pozdrawiam i witam wśród pszczelniętych ;-) .
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Jak dla mnie rurki ciut słabo przygotowane ,wyglądają mi jak z paulowni lub katalpy , w środku widać dużą ilość postrzępionego materiału , którego owady same prawdopodobnie nie usuną , będą mieć problem żeby tam się dostać.
Ale dobre i to na początek...


pozdrawiam z końcem sezonu murarkowego ...u mnie ;:174 Marek
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Nie ,to nie katalpa tylko forsycja ,dziki bez i zasuszone pędy datury .Zrobiłam je ale szczerze mówiąc nie myślałam aby się to udało .Może w przyszłości jakiś profesjonalny domek.
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Witajcie Pszczelarze. :wit Dawno tu nie zaglądałem, do tej pory swoją mini hodowlę prowadziłem z powodzeniem w klasyczny sposób jak na fotce.

Obrazek

W tym roku z powodu poważnej choroby nie byłem w stanie udać się na poszukiwanie trzciny, więc w ostatniej chwili zdecydowałem się na zakup takich oto formatek.

Obrazek
Jak widać moje pszczółki zaakceptowały nowoczesne lokum i już kończą zasiedlanie. :)
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

I Mnie bardzo ciekawi ten temat. Otóż zakupiłem specjalnie dla tych pszczółek domek z rurkami. Czekam i czekam ....
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

mamiroma4 pisze:I Mnie bardzo ciekawi ten temat. Otóż zakupiłem specjalnie dla tych pszczółek domek z rurkami. Czekam i czekam ....
No to cześć ;:138

Troszkę chyba zbyt późno na czekanie , na murarki raczej nie ma co już liczyć , może znajdzie je jakiś inny gatunek - oby .
A na przyszły sezon lepiej się zaopatrzyć w pakiet startowy -w tym roku niektórzy z forumowiczów oferowali kokony , więc trzeba wziąć to pod uwagę ....

Marek
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Dziękuję ;:333 ;:333 ;:333 ;:333
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

To jest mocno bez sensu w tym roku. Ogrodowe przestały, prawie przestały, znosić pyłek że świerków,dębów, buków. Zaczęły, z orzechów włoskich. Są całe w białawym pyłku. Coś około 4 tys. rurek zamknięte, a ja dokładam żeby nie rozlazły się i zamurowały wszystkiego co mam i we wszystkich chatkach. Eee zapylania w takich warunkach z ich strony, to prawie nie było.
Awatar użytkownika
mamiroma4
500p
500p
Posty: 544
Od: 24 sie 2015, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie K-Koźle

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Spoko nie miałem ich nigdy więc nie wiem co to za przyjemność. Za rok będę gotowy :D

-- 8 maja 2018, o 16:44 --

Spoko nie miałem ich nigdy więc nie wiem co to za przyjemność. Za rok będę gotowy :D
Pozdrawiam wesoły Romek
Moja oaza :D
Z prądem rzeki...płyną tylko zdechłe ryby.
elraf
100p
100p
Posty: 127
Od: 27 maja 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

witka
udało mi się zdobyć trochę trzciny na olx ;:138
muszę dziś dołożyć bo w wekeend dokładałem znowu panele pcv ..... a te się rozłażą gdzie sie da po sąsiadach ;:306 .
Miałem dosłownie chwilkę czasu w niedziele żeby się przyglądnąć im to ewidentnie widać teraz że dłużej im schodzi z dostawami pyłku więc zapewne latają gdzieś dalej poza mój ogród bo u mnie jak na razie chwila bez kwitnienia jedynie jakieś drobne kwiatki się zdarzają .
Jedno jest pewne panel pcv posłużył tylko żeby się nie rozłaziły jak skończy im się miejsce zasiedleniowe , wszyscy wiemy że ten materiał raczej nie zda egzaminu a przysparza im jeszcze kolejny problem , zaobserwowałem że mają sporo trudności z wejściem do otworów prawdopodobnie z powodu gładkiego pcv tak jakby nie miały gdzie się zaczepić nóżkami .
Sezon praktycznie ma się ku końcowi , znajduje coraz więcej padniętych samic ......

Pozdrawiam stałych bywalców i nowych pszczelniętych ;)
akl62
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2353
Od: 11 cze 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Już miałam napisać, że u mnie już koniec i pewnie te dodatkowe PET-y zostaną puste, a tu od wczoraj zamurowane 2 nowe rurki. Przynajmniej tyle mi się rzuciło w oczy, bo do za grubych rdestowców powtykałam znalezione trzcinki o przyzwoitej średnicy. ale z 80 % nowych rurek jest za wąska dla murarek. W tym na gwałt zrobionym uliku rurki są prostopadle do muru, a widziałam, że niektóre pszczoły wlatywały jednak od strony muru, przy którym jest kilku centymetrowa luka.

magda1975, jakby jednak coś tam się gnieździło, daj znać. Skorkom może być dobrze w takim zaciszu z szyszkami.
szaman76
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 17 maja 2016, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.7

Post »

Witam
Dawno tu nie zaglądalem, ale fajnie że wątek aktywny i coś się dzieje. Moje murarki w tym roku powariowały, w kilku ulikach ponad 10 tysięcy rurek zalepionych, poniżej fotka jednego z nich w sadzie czereśniowym.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”