Domek drewniany / murowany budowa krok po kroku

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
eryk172
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 mar 2018, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Domek drewniany / murowany budowa krok po kroku

Post »

Dzięki za odpowiedzi, zrobię z fundamentem tak jak piszecie
Obliczyłem że użyję na zbrojenie drutu fi 6, z 60 metrów powinno starczyć na solidną siatkę + utwardzenie na utwardzenie rogów. Mam prąd na działce i będzie betoniarka.

Szkielet wypada robić z desek 25mm x 12cm impregnowanych? Wychodzi po ok 2,80zł za mb, może palety eur drewniane są tańsze, czy będą się nadawały?

350 metrów na cały szkielet domku powinno starczyć ze zrobieniem dachu?

Aktualnie tylko na podłogę bym dał styropian, dach i ściany będzie możliwość ocieplić dopiero później? Jak to zaplanować?

Na pokrycie ścian policzyłem z zapasem ok. 40 płyt OSB 3. W jaki sposób zabezpieczyć płyt osb przed wodą? Może istnieje inny materiał do ścian których nie trzeba by było dodatkowo izolować przed warunkami atmosferycznymi?

Dach z blachy trapezowej.
eryk172
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 mar 2018, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Domek drewniany / murowany budowa krok po kroku

Post »

Witam serdecznie, prace już rozpoczęte ;)
Tutaj można podejrzeć fotki jak to wygląda - https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Tak wygląda działeczka, jak widzicie wody gruntowe są dość wysoko, ludzie wszędzie mają takie "oczka wodne".

Oczko wodne trzeba przesunąć, a domek będzie po lewej stronie od oczka.
eryk172
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 mar 2018, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Domek drewniany / murowany budowa krok po kroku

Post »

Niestety przyszła zima i prace zostały wstrzymane :(
otaka76
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 8 cze 2018, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek drewniany / murowany budowa krok po kroku

Post »

Polecałabym najpierw zaprojektować sobie całość w odpowiednim programie - AutoCad np, lub Creo - można poprosić studenciaka jakiegoś o pomoc. :heja Wtedy możliwa jest dokładna wizualizacja planu, obmieszczenie szczegółów, wybranie lepszej konstrukcji. Wszystko jest do zrobienia, także bym się nie nastawiała negatywnie. :) I spróbowała samodzielnie. :tan
Kewals1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 sty 2019, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek drewniany / murowany budowa krok po kroku

Post »

Witam
Potrzebuje zbudowac komorke na narzedzia a nie wiem jak do tego sie zabrac.Mam sporo krawedziakow 10x10x300.Z powodu zimy nie moge ich porozkladac,dopasowac i powoli budowac.
Nie mam pojecia czy powinna byc 3 na 3m,moze 3 na 2m ? Jaka powinna byc wysoka ? Dach jednospadowy,jaki kont nachylenia ? Do obicia calosci mam sporo sklejki 10tki,nada sie ?
Szukam gotowego projektu,chcial bym przygotowac-dociac material i na wiosne tylko zmontowac.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Domek drewniany / murowany budowa krok po kroku

Post »

Użyj googlarki . Jest dużo filmików na ten temat.
Kewals1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 sty 2019, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek drewniany / murowany budowa krok po kroku

Post »

Gdybym znalazl to czy prosil bym tutaj o pomoc ?
Ja potrzebuje projekt z wymiarami a nie filmik.
pozdro
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Domek drewniany / murowany budowa krok po kroku

Post »

A po co Ci projekt z wymiarami? :shock: Każdy buduje taki jaki mu potrzebny i ile ma miejsca. Żeby mieć projekt to najpierw musisz dać projektantowi założenia wstępne a za projekty trzeba płacic i za darmoszkę nikt nie wstawia gotowców do netu. Jak obejrzysz kilka filmików to nawet lewą nogą sam narysujesz projekt. :)
parkoss
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 11 sty 2015, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek drewniany / murowany budowa krok po kroku

Post »

Fotowoltaika to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu po prostu zaoszczędzimy sporo na prądzie, będziemy mogli sprawnie zasilać wszystko to, co w domu po prostu jest nam potrzebne. W https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-wejherowo/ na pewno otrzymamy kompleksową pomoc. Warto zainteresować się tematem
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”